• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Brinje te ziera ne leng portokalli

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Brinjet e copetuara

qepe

vaj

hudhra

1 filxhan caj leng portokalli

kripe,,piper

PERGATITJA

Brinjet e copetuara i vendosim ne nje tas te lyera me vaj,,hudhra te shtypura ,krip, piper dhe i leme per 1 ose 2 ore pastaj

Brinjet e copetuara i vendosim ne nje tigan te thelle te skuqen me pak vaj,,pasi skuqen per pak minuta mishi hedhim qepe te coptuara e skuqim me zjarr mesatar mishin derisa te marre njefar ngjyre e gjith perzierja,,hedhim uje derisa te mbuloje mishin dhe i leme te zihen me zjarr mesatar duke hedhur pak e nga pak uje

Kur shohim se mishi eshte zier dhe eshte si i thate ,,hedhim lengun e portokalli dhe e leme te marre dhe nje vale
 
Top