• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Brioche ( Briosh )

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Përbërësit:500 gram miell

20 g maja..100 g sheqer,,,1 lugë gjelle vanilje,,2 vezë,,80 g gjalpë,,220 ml qumësht

+

1 veze,,sheqer pluhur

Pregatitja

1-ne nje tas hedhim miellin,,majan e tretur me pak qumesht vanilien,,i perziejm

2-pastaj shtojm gjalpin e shkrire,,e punojm pak shtojme qumeshtin ,,e punojm brumin perseri ( shih fotot )

3-e leme te vije brumi ne nje vend te ngrohte derisa te dyfishoje vellimin

4--e ndajm ne topa te vegjel,,e lyejm me veze dhe sheqer pluhur

5- i leme perseri te vijen pak kuleqet

6-piqen me 160 grade rreth 15 min ( shikoji vet pjekjen ) 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

Na e shtive nepsin qy me mjes. I love Brioche :D
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

edhe mua me pelqejne shume :) ketu ku jam une i bejne shume super lloj llojesh..dhe per mengjes jane fantastike..
 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

Ku je ti SEA? se sic i bo italjoni nuk i bo njeri.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

oke..une ku shkruan vendndodhja ime :) une i kam provuar ketu..per tjerat smundem te them se si bon njeri.... mundet te kete dhe me mire.. :d
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,095
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

Mbani pak diet ju te dy, qe me mjes me koke ne ushqime pupupupu :p

Merrni shembull ke mua, as nje pako biskota me cokollate se kam mbaru akoma me kafe deri ne gjysem kam arrit :p

SEa: Cuditem qe spunon guzhuiniere ti, se vallai un syt sdu me ja pa guzhines :(
 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

Roxy na e futi nepsin akoma me keq me biskota :p,na le noi therrime ne fund o Rox hahaha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

hahha kush do pite me veze me djath kaçkavall dhe mish te grire :p

 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

Sea edhe pilafi na mungo se ske lon gjo pa na gatujt ne mjes :p hahahha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Brioche ( Briosh )

hahaha pilaf ne dreke :p
me ça e do? hap gojen Barnaba ...Roxy ka sallate vetem :p me ndonje berxoll qingji... hahaa
 
Top