• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Një maçok i pazakontë në një shtëpi pleqsh në Rhode Island, ka aftësi të zbulojë se kur një pacient do të vdesë. Deri më tash ai e ka dëshmuar këtë në 50 raste.

Doktori David Dosa, geriatër dhe asistent profesor në Universitetin Brown, tha se maçoku Oscar ka arritur një lloj rekordi në pesë vitet e fundit.Ai rrallë shoqërohet me njerëz, përveç se me ata të cilëve u ka ardhur koha per te vdekur.Oscar është sjellë në qendrën rehabilituese në Providenca, e specializuar për kujdesin e njerëzve të vjetër dhe të cilët vuajnë nga harresa, shkruan gazeta britanike Telegraph. Sa herë që mjekët ia hapin derën dhe e dërgojnë tek personi për të cilin ata mendojnë se do të vdesë së shpejti, ai shpesh i afrohet dikujt tjetër dhe ia dëshmon medicinës se mjekët janë gabim.Dosa me kolegët besojnë aq shumë në aftësitë e Ockarit për t’i vërtetuar rastet kur ai ngjitet në shtratin e dikujt, sa që ata menjëherë thërrasin familjarët e atij personi për t’i lajmëruar.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

he medet...:)
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

Mace mund te mbash, kurse macok jo!

Oktapodhi gjente kush do fitonte ndeshjen e futbollit, macoku gjen kush do vdesi ndersa mizat gjejn ku jane pjatat e palara...
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

Askush nuk paska qef mu ju afru ki macok:d
 

No Way

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
44
Pikët
0
Vendndodhja
Larg
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

Une besoj ne aftesite e vecanta te kafsheve......besoj se ato mund te shohin gjera qe ne nuk eshte e lejuar ti shohim....
Kam pare disa foto te kafsheve qe ndjekin sferat e drites,apo orbs.....qe mendohet se jane shpirtra...
Besoj se e kane kete aftesi sepse nuk mund te flasin....te na e komunikojne saktesisht....
Jane gjera qe jane caktuar te mbeten mister.....si vdekja....qe ne nuk e dime kur afrohet.......dhe me mire keshtu...apo jo? :)
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

Une besoj ne aftesite e vecanta te kafsheve......besoj se ato mund te shohin gjera qe ne nuk eshte e lejuar ti shohim....
Kam pare disa foto te kafsheve qe ndjekin sferat e drites,apo orbs.....qe mendohet se jane shpirtra...
Besoj se e kane kete aftesi sepse nuk mund te flasin....te na e komunikojne saktesisht....
Jane gjera qe jane caktuar te mbeten mister.....si vdekja....qe ne nuk e dime kur afrohet.......dhe me mire keshtu...apo jo? :)
Dhe une kam degjuar per macet ne vecanti qe arijne te shohin shpirtrat
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

Mace mund te mbash, kurse macok jo!

Oktapodhi gjente kush do fitonte ndeshjen e futbollit, macoku gjen kush do vdesi ndersa mizat gjejn ku jane pjatat e palara...
Po une qe kam macok ca t'i bej?..Ta vras e?
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Britani, një maçok parashikon vdekjen e njerezve

Robbery mos e vraj po mos e ler te te afrohet haha
 
Top