• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Britani pula bëri 14 vezë në ditë, në formë banane

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Është shumë vështirë që dikush gjatë drekës t’ju servojë vezë në formë banane, por kjo ndodhi, shkruan “Daily Mail”. Në krahinën Anhui të Kinës është zbuluar një vezë e deformuar, në formë bananeje.


Përbërja e vezës është e njëjtë, ndërsa forma e deformuar varet nga përpjekjet e pulës për ta bërë atë. Ato janë “vepra” të zakonshme të pulave të reja, ndërsa mund të jenë shpesh edhe rezultat i ovulimit të dyfishtë.

Ndërkohë derisa në Kinë “krenohen” për banana-vezën, një familje britanike mbeti e befasuar pasi që pula e tyre ka thyer “rekordin botëror” – duke bërë 14 vezë për një ditë.

Pula me emrin Sarah ka bërë më shumë se dhjetë vezë vetëm për dy orë. Pronarja Debbie Armstrong nga Newquay, Cornwall, thotë se Sarah deri më tash ka bërë vetëm një vezë çdo mëngjes.

Por javën e kaluar bëri 14 vezë për një ditë, ndërsa ekspertët thonë se ky është rekord botëror. Tash shumë bujq i thonë Debbiet se pula e saj Sarah kushton shtrenjtë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Britani pula bëri 14 vezë në ditë, në formë banane

hallall daku :)
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Britani pula bëri 14 vezë në ditë, në formë banane

pule angleze :D pale me qene pule shqiptare hahah
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Britani pula bëri 14 vezë në ditë, në formë banane

looooooooooool haahahhahhahahha sa te ndalme moj :) hihihiihihihiihi ne gjithmon kemi qen biznizmena, me vete e kemi mallin :)
 
Top