• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Brokli me karkaleca

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përbërësit për 4 persona:,,350 makarona,,,,,1 kg brokoli,,,400gkarkaleca,,,1 / 2 filxhan verë të bardhë,,1 karafil hudhër,1 spec djegës,,Vaj dhe kripe

Vendosim brokolin te zieje ne nje tenxhere me uje e lem rreth 5 min qe ka marr vale,e kullojm dhe e vendosim menjean

Skuqim karkalecat me karafil,,hudher,piper ( specin djegs )

Shuajm karkalecat me vere pastaj shtojm brokolin e kripen

i lem te zihen rreth 10 minuta e shkaterrojm nderko broklin me pirun qe te behet si tip salce

Ziejm makaronat ne ujin e brokolit ,,,dhe hidhen te perzierja karkalecave.leren disa minuta pastaj sherbehen

 
Top