• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Brusketa me vaj e domate

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

4 feta te medha buke

2 thelbinj hudher

8 lug supe vaj ulliri

4 domate

gjethe borzilok,,krip,,piper i zi

PERGATITJA

Theket buka dhe ferkohet me hudher,,lyhet pastaj me vaj ( lereni pak vaj pe domatet ) krip e piper

Pritini pergjysem domatet hiquani farat dhe lerini te kullojne ne derrase aty ku i pret,,lerini te pakten 20 minuta

Pèritini pastaj ne kuba domatet dhe sistemoini mbi fetat e bukes,,verni nje gjethe borzilok per garnityre

sperkatini domatet me vajin qe mbetet dhe sherbejni

Siper brusketave ka lloj --lloj mbushjesh mjafto pak fantazi ,,psh mund te prisni dhe djath ne kubike ,,proshut ne kubik,,,ti perzini me domatet ose perime te pjekura te prera ne kubik etj etj
 

Altruista

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 2, 2012
Postime
130
Pikët
0
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

Perziejme kastraveca te prere kubike te vegjel e perzier me majoneze e me nje hudher te grire imet . Siper tyre copa domate me vaj ulliri dhe limon ose uthull. Me baze feta buke sipas deshires integrale ose jo.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

domate , huder , vaj ulliri krip edhe buka e nxet ...
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,033
Pikët
113
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

ngelem pa pune.interneti na griu.

brusketa me krem karkalecash ose me krem ullinjsh

birre fresket peje ose tirane.``fumato``
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

ngelem pa pune.interneti na griu.

brusketa me krem karkalecash ose me krem ullinjsh

birre fresket peje ose tirane.
``fumato``
birra asht shum e rand'sishme .. nuk hahehet brusketa pa u shoqrue me birr ..
 

shoku_tanku

V.I.P
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
36,366
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

ca na hoqen trurin kto...mer mo lla i cap buk ene i koqe doamote,hudh ene pak kryp aty man tpajates ene mush zorren...jo po preje doamoten feta ene leje izet minuta me kullu...pfff
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

Tanku prape harrove artin ti?
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

Per te miren tuaj e kemi...eshte e nevojshme qe dieta ushqimore te jete e shendetshme, duam te rroni sa me shume :p
 

Delirium Mind

Ne endrrat e mia djelli me ngroh faqet
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
3,766
Pikët
113
Vendndodhja
Candy Mountain 🍭
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

Un e kam qef me domate, ullinj, mozzarella dhe hudher :)
por blej buken per brusketa MAXI ... ku me dalin kto te voglat mu ? lol
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Recet e re kjo e Brusketes,dikur ka qen buk e thekur me vaj e krip ne njeren dore e ne doren tjeter domaten.
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,082
Pikët
0
Përgjigje e: Brusketa me vaj e domate

Emrin ka ne italisht, se kjo ka qene historikisht "gjella" shqiptare per shume familje.
 
Top