• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Buke antipaste

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaZeme brumin si per buke te zakonshme ,,e leme te vije ,,e perziejme dhe kur vjen heren tjeter e perziejme e ngjeshim perseri dhe hapim nje pete duke e sperkat me miell

MBUSHJA

Per mbushjen perdorim perberes sipas deshires psh,,,proshute te llojeve te ndryshme te prera shume holle,,

djathra kackavall te llojeve te ndryshme te prere ne feta

,kepurdha,, spinac ,ullinj,etj etj

Hapet peta shtrohen ne rende perberesit e mbushjes ne vije te drejte,,,duke e rrotulluar me kujdes i mbyllim anet

e vendosim ne tepsi te lyer me vaj e sperkat me miell,,e lyejme me veze te holluar me uje,,

e leme te vije ne vend te ngrohte per pak minuta dhe e fusim ne furre te ngrohur me pare

picet ne 350 grade per 30-40 minuta
 
Top