• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Buke misri

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaPer te pergatitur buke misri ne shtepi ju duhen:

2 filxhane caji miell,

,2 filxhane caji miell misri,

,1 filxhan caji kos

,,1/2 filxhan caji vaj

,,2 veze,

,1 filxhan caj uje

,,1/2 luge sode bukePrgatiteni brumin me asortimenetet e mesiperme dhe hidhini ne fund dhe ujin me soden.Perzijini serish.Me tej perpara se ta vini ne tepsi (lyeni kete te fundit me margarine dhe pakez miell per te parandaluar ngjitjen e brumit).Vijeni ne furre me 180 gr C .Furra duhet te kete qene ngrohur ca perpara.Servireni te ngrohte .Ju befte mire!
 
Top