• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bullock, mbreteresha e arketimeve ne vitin 2009

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Megjithese tashme me 45 vite mbi supe, Sandra Bullock vazhdon te terheqe vemendjen e publikut, madje duke lene pas gjithe konkurrentet e tjera.

Bukuroshja brune eshte mbreteresha e arketimeve te vitit 2009 me filmin "The Blind Side" te John Lee Hancock, duke fituar edhe cmimin si aktorja me e mire ne “People Choice Awards”. Subjekti i filmit flet per nje djale me ngjyre pa shtepi qe adoptohet nga nje familje e bardhe, ne te cilen Bullock interpreton figuren femerore.

Aktorja amerikane eshte shfaqur ne kopertinen e revistes “In Style”, ndersa filmi "The Blind Side" ka arketuar plot 200 milione dollare ne shtate jave. Bullock eshte nje nga yjet me te suksesshme ne Hollywood, pasi filmat e saj kane arketuar 1.72 miliarde dollare vetem ne SHBA, me shume se ata te Meryl Streep e Angelina Jolie.

Ne vendin e pare te renditjes ndodhet Julia Roberts me 2.31 miliarde dollare. Me filmin e fundit, Sandra synon nje sukses te madh edhe ne “Golden Globe 2010” si interpretuesja me e mire dramatike.
 
Top