• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Burrat - nje e keqe e domosdoshme!!!

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,548
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
JOOOOOOOOOO.

ti e sheh grimcen e reres si prishje a ndreqje ekuilibri. dhe i kerkon dashuris te behet dicka qe s'mund te jete: mendim, ekuiliber, fjale, koncept, logos.

n'fakt un duhej te heshtja, se voni tash. por t'dhash edhe nji mundesi me kuptu at dallimin qe nuk ben dot. e nese do vazhdosh me tej, do ia lej dashurise me t'a tregu. :)
E pse ma hodhe erashken e nje dyluftimi kur farre mire e din qe dueli per te drejten nuk ka arm por vec koha ja din kulmet e t'drejtes.....

Le tja lam pra dashnis per me na e tregu..... se ka shum mundsi qi te t'jet ma e fort se koha.

p.s. M'lejo me t'falenderu per njiket bised.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
11,092
Pikët
113
Te denohesh me varje ne litar eshte me se e pranueshme dhe i dedikohet nje shpirti qe flijohet ne baze te ligjit POR, te jesh i denuar qe te jesh skllav i nje pale hormonesh qe skane as kushtetute e as ligj ne perberjen e tyre, kjo po qe eshte nje "skllaveri" qe te denon ashper e varesh katerciperusht prej reaksionesh kimiko-evulocioniste mes likuidesh e shperthimesh elktromanjetike femerore....me i fjal: FUTI I MENJE T'LEHT......

Burrat nje e keqe e domosdoshme......pu pu pu puuuu poooooohhhhhuuuuu.....hapu dheeeeee.....

Hapsja e tematikes duhet te jape llogari per njollosje me qellim te figures se BURRIT, tjeterson me qellim por pa dashje meriten tone si burra ne jeten e perdistme.......ndihem se kjo teme me ka shkatuar demetim te sedres, me ka shkaktuar nje frakture dhe shembie te dinjitetit prej mashkulli, me ka cenuar integritetin individual dhe psikollogjikisht ndihem nen presionin e nje mbivlere qe padrejtesisht u perfol si anti vlere.....PROVOKACIA.
E tha hapsja e temes kur lexoi postimin tim. Tani e kuptoj tha perse femrat behen lezbike :D

P.s nuk jane te gjitha te bukura jo, aq sa jane te gjitha te buta derisa sigurojne shtepine ne emrin e tyre :p
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
11,092
Pikët
113
ahh sikur te ishin ne kepucet tona (sidomos me ato me take te hole dhe te larta) dhe cdo muaj te vuani nga keto “hormonet” e larta, ju dhe kur semureni beni sikur jeni ne krevatin e vdekjes jo me te ndjeni dhimbje, etc
Epo ne nuk jemi prej hekuri, nje dobesi e kemi edhe ne :p
Cfaj kemi ne pse lindet femra ju? Jemi gjithmone ne dieni te keti disfavori qe pesuat :p prandaj jemi objektiv dhe i biem shkurt:p
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
31,548
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
E tha hapsja e temes kur lexoi postimin tim. Tani e kuptoj tha perse femrat behen lezbike :D

P.s nuk jane te gjitha te bukura jo, aq sa jane te gjitha te buta derisa sigurojne shtepine ne emrin e tyre :p
do ta kete shperhur kete mendim pasi te ka lexuar ty tek tema "te njohim diktaturen" prandaj.....:p
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
6,685
Pikët
113
@Kurt te pakten eshte djale me mend se shau specien e vete edhe pse nuk jam shume e sigurte nese e beri nen influencen e alkolit apo te marjuanes, por Rexhit ja beri qejfin te pakten. 🤣
Vikingu hiqet si burr besnik i gjinise se burrave ktu duke mu sulur mua kot por ne realitet gruaja e tij ja ben ligjin, duket qarte qe Asja ja ben ligjin ktij.
Ndersa une jam taman burre moti, erdha ktu tju bej qejfin femrave dhe ti shaj burrat. Supozojm kur gjejm nje femij duke qare se femijet e tjere me te medhenj fizikisht bullista e kane bere per te qare, dhe une shkova ja futa ca shpulla atyre bullistave,lol
 

IronMan

Kindda Hero
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
1,478
Pikët
83
Vendndodhja
Marvel Universe
Ja cfare thote qytetari digjital: doktor mimroma. Urime per rubriken. Ca ke bo iher , si ke qene? Me ket karantinen si ma ke kalu? Ah te morsha tligat! Doja me te shkrujt se po ankohen grate per ne burrat. Munohu me i bo gjonat e thjeshta ne, hic! Kur i ndihmojm me bo punet e shpise thone mos i prekni se i bone rremuje e sdi me von me rregull aty ku dun ato, kur si bojm thon “ja vec rremuje dini me bo ju e mazallah se te jepni i dore”, kur munohemi me gatujt te rrine siper koke dhe ste len me gatujt (jo krypa shum jo salca pak jo e zive shum jo e skuqe pak) kur nuk gatujm na thon “nuk ndimoni asiher, i doni ushqimet gati perhere. Se mos don edhe qe edhe te koj (“koj” i thona me te dhene ushqim doktor) ah?”. Kur si cojm lule sem cove lule, kur i cojm lule thon nuk kishte ngjyre tjeter? Kur fillojne dhe shfryjne dumin per nei inot qe mund te kene (domosdoshmerisht jo per ty) dhe nuk reagon thone “ja, kot flas une, ti sem degjon”, kur reagon thone “rri rri se ti sem kupton fare”. Kur nuk rrime ne shpi thone vetem per me shetit e keni mendjen, kur na mbyll karantina shpi ta bojn “dil se ta paguj une gjoben vec mu hiq sysh”. Doktor, si i shpjegon ti keto? Te lutem se me ka humb manuali i instruksioneve. Ku jane burrat, ku osh shteti, ku eshte qeveria ku eshte avokati i burrave? Anonim ju lutem”
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
39,828
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
🤣🤣🤣🤣me lot kur e pash kete, me kujton burrin kur pret barrin apo kur ben nje projekt pasi e mbarron dhe ri keshtu duke e pare... nderkohe un e shikoj e konfuzuar e pyes “cfare po shikon? cfare mall ke pire” lol
D578BAAB-3C44-409B-9D0E-28097052F3B7.jpeg
 
Top