• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Burri qe tronditi bursen e naftës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
A është e mundur që bota të vihet në lëvizje nga dora e një njeriu? Po, kjo ndodh shpesh për shkak të politikave dhe politikanëve por këtë gjë rrallë herë e bën një njeri i thjeshtë, me një status mesatar.


Para një viti të gjithë u alarmuan për shkak të rritjes së menjëhershme të cmimit të naftës në bursa, por nuk kishte asgjë për t’u alarmuar sepse gjithcka erdhi si pasojë e një gabimi të një djali të dehur në bursën e Londrës.

10 milionë dollarë u hodhën në erë, ndërsa ai u mjaftua me një pushim nga puna. Gjithcka ndodhi një vit më parë. Në orën 1:00 të së martës së 30 qershorit 2009, 34 vjecari Stephen Perkins që punonte në Pvm Oil Futures u kontaktua nga një drejtues i lartë.

Ai i kërkoi llogarinë për blerjen e 7 milionë fucive nafte, duke pësuar 9.7 milionë dollarë dëme. Perkins e pranoi se ishte ai fajtori por kjo nuk e shpëtoi nga pushimi i menjëhershëm. Ai u gjobit edhe me 72 mijë stërlina.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Burri qe tronditi bursen e naftës

Kur ska ligje..ndaj jemi ber po flasim me vete ne cmimet ne stratosfere dhe keta marin kete denim..bah ca degjenerimesh !
 
Top