• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
" ëdo njeri, vdes por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!"

Kur mendon qe media e jetes eshte diku tek 70 -75 vj, per nje njeri i cili nuk peson ndonje aksident ose nuk abuzon me alkool, gjellra..e te tj... do thuash uuu sa shume 75 vj...gjithe ajo kohe...
Por nqs e mer shtruar, e te mendosh qe gjate ketyre 70 vj kalon ne per faza te ndryshme te jetes...se di a do duken me aq shume...
Feminija kalon shume shpejt..sepse je i zene te lozesh..te besh miq te ri, te zbulosh sa me shume gjera te reja...
Adoleshenca kalon me problemet tipike, e njerut qe po pergatitet per te hyre ne boten e te "medhenjeve'
Te rinjte mbasi qe kan kryer nje edukate shkollore fillojne kerkimet per nje pune qe ti ofroj sa me shume konfort material...
Te medhenjte mendojne per te krijuar nje familje, per ta mirmbajtur ate, dhe per te patur gjithe konfortin ...
Pleqt...eh pleqt rine e mendojne se si iku jeta pa kuptuar...
Por nqs gjate te gjithave ketyre fazave, nuk harrone te vlersosh kohen, te dalesh me miqt, te vesh me pushime, te blesh dicka qe te pelqen, te besh sport, te vesh ne koncerte, teater, apo ne cdo vend tjeter qe te ben ty kenaqsi...koha nuk eshte e humbur...por eshte e investuar mire...
Po ashtu njerzit te cilit nuk vendosin ta ndajne jeten me dike...jan njerez me nje jete te pajetuar...sepse vetmija eshte armiku me i madh i nje njeriu...
Njerzit qe tere jeten kerkojne menyra si te pasurohen, nuk prishin asnje leke me teper se duhet te zmadhohet konti ne banke, njerzit qe zihen me vllezrit per toka....skan nje jete te jetuar...e sic thot dhe shpreja....nje dite te gjithe do vdesim, e ci duam leketë Nqs nuk ditem te jetojme, dhe te shfrytzojme te gjitha opcionet qe na ofroj jeta...
Pra njerez, mos harroni te jetoni, mos u zhytni ne pune dhe mendoni te beni dicka per shpirtin tuaj, dicka qe tju sjelli kenaqsi...JETONI JETEN... E CARPE DIEM!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: ëdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

JETONI JETEN... E CARPE DIEM!

Apel Per Njerezimin ! Por.... per fat te keq....njerezit jane te prirur te mos e kene parasysh kete.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: ëdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

jeto momentin cdo gje vjen vet
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: ëdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

Thjesht te jesh optimist ndihmon ndonje here :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Cdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

Perballu me cdo gje ne jet..lejoja vetes ta triumfosh ate dhe shijoi rezultatin :)
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Cdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

pjesa me e veshtire e gjithe jetes:Te jetosh te tashmen.....
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,512
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Cdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

Nje mbremje teksa nga Shqiperia me erdhi nje pako, kur u shtrita ne krevat per te fjetur, mendimet s'kishin te sosur.
Mendimi me vinte vetem tek nje person.... s'eshte me ne jete, qe prej 2 vitesh.
Shume gjera kane ndryshuar pas asaj qe ndodhi.
Po lotoja serisht dhe po mundohesha ti spjegoja vetes : pse s'duhet te vuaja me per vdekjen e tije te hershme?
Ai vertete iku, por kurre nuk u harrua, ai jeton ne shpirtin tim dhe shume te tjereve, qe e duan dhe e respektojne.
Nuk qaje per egoizem, sepse nuk e pashe perpara se te vdiste por qaje dhe lotoje sepse Ai nuk arriti te gezoje asgje, boshllekun dhe vendin e tije nuk e zvendeson njeri, nuk me mbeti merak as sherbimi, asnje gje.
Thjeeshte me vjen keq per shume vuajtje shpirterore qe kurre nuk arriti ti ankonte, ti shprehte, ky eshte meraku im.
Ndersa shof nje video te veres 2009 ku ai me festonte ditelindjen, me pergezonte e me thoshte se ishte krenar per mua !
Ne fund mendja ime eshte e qetesuar sepse them se jam me Fat qe e kam njohur dhe kur flas me te tjere me pergezojne :)
Ai me ka lene pasuri te medhaja ...dhe pse nuk mundi te gezoje asnje nga ato pasuri qe la .
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Cdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

Don't worry! You only live twice.
 

Grejs

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 18, 2012
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Larg...
Përgjigje e: Cdo njeri vdes, por jo të gjithë njerëzit e jetojnë jetën!

Ka 99 jete i kane thene lol mereni me mend..
Mundohu te jetosh cdo moment me se miri se koha iken dhe nuk vjen me.. si i tha ai te kenga"se vajzat behen plaka , rinia nuk vjen me":p
 
Top