• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

pa dashurin e familjes time kjo esht kryesorja.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Besimi ne Zot . Leximi i Bibles !
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Jetet e jeteve te mia !!!!
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Pa te afermit e mij,familjen.
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

pa jeten time.. nese do humbisja kuptimin e saj atehere do te isha vec nje trup qe ushqehet dhe ben hije kot mbi toke
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Domethene ju te gjithe arrini te mbijetoni pa ajer uje dhe ushqim ?
Bravo goxha perparim se per mua ato jane te nevojshme per te mbijetuar pa ato nuk jetoj dot kurse per te tjerat dhe mund te mbijetoj ;)
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Domethene ju te gjithe arrini te mbijetoni pa ajer uje dhe ushqim ?
Bravo goxha perparim se per mua ato jane te nevojshme per te mbijetuar pa ato nuk jetoj dot kurse per te tjerat dhe mund te mbijetoj ;)
eshte normale qe pa uje dhe ushqim nuk jetohet dot..do ishte e kote te hapej nje teme per nje pyetje te tille.pergjigjja vjen nga se..
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

eshte normale qe pa uje dhe ushqim nuk jetohet dot..do ishte e kote te hapej nje teme per nje pyetje te tille.pergjigjja vjen nga se..
Mary ka nje shprehje te urte popullore qe po ta citoj : "Zoti i dha hallet gurit dhe ai u ca, ja dha tokes dhe ajo u tha, ja dha maleve dhe ato u shemben, ja dha njeriut dhe ai i duroi ato. "

Nuk ka gje qe njeriu nuk mund ta perballoje sidomos shqiptari qe eshte nje nga popujt me te vuajtur ne gjithe rruzullin tokesor :)
 

Altruista

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 2, 2012
Postime
130
Pikët
0
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Uji,Ajri,Dielli.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,750
Pikët
113
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Ushqimin dhe ujin.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Bravo ! Ulu 10 dhe, rri me mire, nuk eshte qendrim ai !

:p
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,828
Pikët
113
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Kjo e ka shkruar bukur!

“I cannot live without my life. I cannot live without my soul”*―*Emily Brontë,*Wuthering Heights
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,397
Pikët
113
Përgjigje e: Cfar eshte dicka jetike, qe pa te nuk do jetonit dot?

Nje nga romancat me të bukura qe eshte shkruar. Edhe dialektin e Yorkshire, qe s'durohet, Bronte e perdor ne favor të saj. I shkon pershtat karaktereve.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
7,507
Pikët
113
Pa gjume nuk do jetoja dot
pa ushqim nuk jetoja dot
pa muzike nuk do jetoja dot
edhe pa veshjen e dites ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,987
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Pa :

Oksigjen
Rrahjet e zemres
My dignity
Affection

Ps.. Kaq tani per tani .?
 
Top