• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

Rri para PC dhe me merr gjumi siper tastieres :p
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

Vallaihi nuk vaj nga ky problem dhe ta kem syrin sa nje finxhan dhe te mos me flihet fare po vura koken ne jastik me merr gjumin sa hap e mbyll syte

Gjumi eshte dashuria e jates time
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

e kendoj kengen e Iljaz qorrit, tri ore e gjyse i ka kenga lol
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

Mundohem të vë në gjum trurin duke lexuar, kur je i lodhur dhe nuk ke gjumë, një e lexuar të vë dhe trurin në gjumë, detyrimisht të zë më mbrapa.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

Lexoj deri vone, pastaj me mbysin endrrat :S
Roxy lexoje pak shkrimin tim që e kam vendosur në code. Dhe bëje temën me atë titull. Të mundohemi ti devijojm shkrimet dialektore dhe të mbajm një stabilitet. :)

P.s Ilaçi më i mirë kundër ëndrrave është të mos e lodhësh trurin përpara gjumit, të mos mendosh për ditën në vijim, lëre të vij natyrshëm pa u munduar të planifikosh apo të mendosh sesi ta organizosh. Organizimi më i mirë i ditës është kur hap sytë dhe fillon dhe planifikon çfarë kërkon të bësh. :)
 

Buzeqeshje

E Bekuar
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
9,276
Pikët
113
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

Kur nuk me merr gjumi degjoj muzik ose shoh filma-bla-
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Qfar beni kur sju mer gjumi?

ska ndjesi me te keqe, kur kerkon te flesh dhe nuk te ze gjumi..truri fillon te punoje me nje shpejtesi cakerrduese , me ngrihen nervat, ngrihem nga krevati , filloj te eci neper shtepi, shtrihem serish , numeroj delet, kerkoj te boshatis trurin por nuk arrij ta bej, ndez driten lexoj ndonje rrjesht ne liber, nuk jam e perqendruar e le fare, ndez pc po prape nuk kam deshire te shoh asgje. fik prape driten e provoj te fle, truri fillon prap te mendoje ne te gjitha drejtimet.. shpesh here me ka zene mengjezi zgjuar, ndonjehere me ze gjumi me shume veshtiresi kur mungon shume pak nga renja e ziles per zgjim..
pagjumesia kur do te flesh eshte di cka qe urrej
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

Pagjumesia eshte "semundje" qe ka menyra te ndryshme manifestimi dhe reagimi. Disa e kalojne duke lexuar psh, te tjere shofin tv, degjojne muzike apo numerojne dele :p

Shpesh asnje prej ketyre nuk funksionon. Vete "komanda" qe i jep trurit te lodhur per gjume , e ben ate te reagoje si nje femije kapriçoz, ku i thua nje gje dhe te ben nje tjeter. Faktoret mund te jene dhe shendetsore, jo vetem nervore. Nje gote qumesht me pak mjalt ndihmon po aq sa nje kamomil per te qetesuar trupin, qepallat e syve rendohen vetevetiu nqs perpiqesh mos te mendosh per asgje (qofte dhe per gjumin) dhe ja mbaroj. :D
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

Shoh ne ender ate qe s'bej dot zgjuar :p
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

anash e anash skam si tua them , kshu qe po i bie drejt :p

une i prish gjumin te dashurit ...dhe ....``snog``
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

Marr motren ne tel dhe ja nisim muhabetit e qajm ato halle qe na kan ren lol
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

Lexoj ndodh dhe qe besh shetitje (por rrall sepse shpesh me thone e cmendur je qe del ne tre te mengjesit per shetitje !!!!)
 

Arianiti

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 16, 2010
Postime
96
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare beni kur nuk ju ze gjumi ?

Te shkruj,por ama ma shume te lexoj.
 
Top