• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres se huaj?

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Mendimi im per femrat shqiptare eshte me temperament te forte dhe e do jeten.
Duke u bazuar ne kushtet ne te cilat ne jetojme ato dine te pershtaten
bukur dhe te luftojne njekohesisht per te forcuar pozicionin e tyre ne shoqerine tone.
Ndersa femra e huaj eshte me e lire ne mendime,veprime, perderisa jetojne ne nje ambient
qe u jep me shume mundesi te zgjedhin.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Femrat e huaja jan me te cilivizume din te jetojn jeten..
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Femrat shqiptare ne pergjithsi kane komplekse :( dhe mentaliteti i vendit ton te dashur dhe Prinderit nuk i lejojn te bejn gjerat qe deshirojn . kurse femrat e huaja dhe mentaliteti i tyre eshte shum liberal edhe ato bejn ca te duan pa i penguar njeri :D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Femrat shqiptare kane veshtire te fitojne ne radhe te pare Lirine brenda vetvehtes, te ndergjegjesohen per kete ....................
Ketej fillon dallimi me te huajat.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Pak me thashetheme e me shum kultur horizont..
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

femrat shqiptare jane me familjare,me te ndjeshme,kurse femrat e huaja jane me teper egoiste dhe shohin me shum rehatine e tyre
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Une i kam njohur tera ne vend te pare jan amerikanet edhe anglezet qe se vrasin mendjen pastaj vijne shqiptaret edhe pse bejne si virgjeresa :D
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

e vertete kjo qe tha ky me lart taman qe anglezet se vrasin mendjen per asgje
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Eshte e veshtire te jap nje mendim te pergjithshem per femren shqiptare...me duket se ndryshimet ne vend kane krijuar dy dege te ndryshme me karakteristika aspak te njejta

Femrat Shqiptare te rritura gjate regjimit diktatorial dhe kto ne kohen e demokracise
Sigurisht grupi i pare me femrat e huaja ka aq shume gjera te ndryshme sa po te filloja sot nuk e di kur do mbaroja ...ndrydhja, mungesa e guximit, opinioni, shprehja e emocioneve, mendime tabu, gjykimi i femrave te tjera, perulja

Ndersa femrat e diteve te sotme ne shqiperi nuk mendoj se kan dhe shume dallime pervec pashaportes :pP vini re flas per ndryshimet e femrave jo te ambientit frenues ...Ajo besoj se hap teme tjeter :)


/me pret per Firewall te vije ti thote "Ke dal nga tema" :p
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

shum e sakte kjo qe the ti me lart....
 

Innocent

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 21, 2009
Postime
16
Pikët
0
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

erdha dhe une te jap mendimin tim
Sdi ngata nis ..femrat shqipetare kane qene te reservuara ..ju mungonte guzimi , liria , ect .. po mendoj se fjala rezervim nuk vlen me per to
Tashme kane humbur inteligjencen ,llogjiken ,respektin .. i ngjiten ato shkallet dy e nga dy . avancuan shume shpejt ne nje kohe te shkurter . Mendoj se ka asgjete keqe te kesh liri , por mendoj se femrat shqipetare ja u kaluan dhete huajave . Femra e huaj eshte e tjeshte dhe vetvetja . nuk mundohen te hiqen se jane dikush tjeter .Une jam ritur ne kurbet po me vjen keq te them qe shoqeria ime eshte ehuaj
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

e vertete ajo qe the ti por i kane kap gjerat femrat shqiptare pak me vrull,,,kurse te huajat jane mesu me ate menyr jetese qe ne vogeli kurse femrat shqiptare po bejne ndryshime ne sjelljet e tyre me shpresen me ndryshu gjerat dhe te kaluaren por avash avash po humbasin sensin e gjerave kryesore dhe thelbesore sic jane familja dhe vlerat e saj
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

I bashkohem dhe e vlersoj shum mendimin e inocent..eshte teperr sakte ajo qe tha...femra shqiptare dikur ka qen e brishte..po i kaperceu shkallet pa menduar se mund te rrezohet..them se gjerat behn me vash e me mend ne kok..jo oburra shif yllin e mer pyllin..me sa kam ven re ato dy her qe kam vajtur ne Shqiperie pe ter keto vite..do theksoja qe pervec civilizimit sexue "tradhtis..ndarjes dhe thashthameve...makiazhit veshjes extravangate" un keto pashe ke 1femer shqiptare ...
burrat ne emigrim ato çu çu bla bla neper shtepi apo kafene ext...
do thoja qe ky eshte 1ndryshim qe kan me femrat e huaja...sepse keto gjera qe femra shqiptare po perjton tani...femra jashte shtetit i ka perjetuar me koh..ndaj si zien me gjaku.... e ka plot e plot gjera ndryshime ..po i them her tjeter :)
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

kete mentalitet kan femrat shqiptare, si po ashtu edhe c`do shtet ne bot. kshu qe jemi mbrapa do avancojm edhe ne me kalimin e kohes. nuk behet shqiperia me shqiptar ore jooooooooo
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Shumica ktu jetojm jasht shtetit dhe besoj qe mund te japim nje mendim qe ja vlen.Femra shqiptare di ti bej ball cdo situate dhe prap te jet e fort... kurse femrat e huaja po nuk paten shume perkrahje bien direkt depresion etj etj...
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

Gabohesh shum roxy..kete gje mere prapsh degjo lalin pikerisht ketu gabove.sepse//
femra shqiptare s'eshte sh e rrahur me jeten dhe eshte normale qe pastaj kalo ne depresion ..kurse
femrat e huaja jan rrit me lloj lloj problemi e si behet von..kam raste konkrete
nese femra shqiptare ndahet..ka raste kalon ne depresion..j
Jo me larg se 1jav me vdiq nje kusherir pu kokerr miu se e la i dashuri 17 vjece po rri aman :(
kurse ketu kisha 1shoqe franceze qe e lidha me 1cun shqiptar ..njeriun tim nejse dhe me 1femi kjo francezja..ndenjen 2vjet qellimi s'ishte per tmartuar..po ec mo u nxituan ..ne kurye te 2vjeteve kjo franczja i tha..dalim pim dicka...pse jo ai cuni...ajo pa 1 e pa 2 ja tha nsy.....ste dua me ..sndiej me asgje per ty..me vjen keq dua divorcin ...imagjinoje vet per ca jan te afta lol
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

belle_vie degjo i cik se sdo bejm petulla me uj ktu, un e kam nga pervoja edhe kam shume shoqe angleze,Femra "shqiptare" deri von se ka pas iden se ca esht "psikologu" dhe ka shume goca qe si kan kalu as etapat e moshes sic duhet u esht dashur te rriten para kohe,kan krijuar familje, kan rritur femi shume te edukuar,i kan ber ball varferis mentalitet,dhe i jan kushtuar cdo gjeje me gjith shpirt dhe me ter forcen, dhe mos harro se burrat shqiptar i mbyt "namuzi". Ky esht KARAKTERI i femres shqiptare, leri pollavrat e dashuris e vet vrasjet se s`hyn ktu Ok.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

s'eshte aspak ai pikqendrimi ku doja me dal..po ta them troc femra shqiptare bie me kollaj viktime se nje e huaj eshte me sensible si karakter..sepse eshte gjithashtu me e vujatur..ndersa femra e huja sdo tja dij...se vret trunin se njef fjalen turp.e plot gjera dhe un kam fakte dhe experienc e jo me kot flas ..
 

Meli

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
18
Pikët
0
Titulli: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj ë

them qe femra shqiptare ka me shum respekt!!!
 
Top