• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare dokumentare ju pelqejne ?

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,403
Pikët
113
29.20-31.00...

Nga ATO persete apo PERSE ke apo JESHE=MBIJETUAR.
Moderatorja apo hulumtuesja, me mire ti lyj floket me boje ose color nryshe....heren qeter.
Kqyrna TOSKA...ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
6,584
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Sa e kam kerkuar kete dokumentar!
1 vit me perpara m´u sugjerua ne nje Workshop.
Ne fakt e kisha nisur t´a shihja, por s´e perfundova.
Dhe e humba...
Leviza gjithe shtepine - Notebooks e cdo gje, por titullin nuk ia gjeja dot.

Shume faleminderit qe e solle :)!

Per momentin une jam shume e perqendruar ne Self-Development.
Eshte vertete bukur te punosh me veten, ndaj ndjek disa permbledhje te shkurtra ne youtube, rreth filozofis dhe menyres se si pershtatemi :)
Ndjek dhe disa Kanale te ndryshem.

Bej multitasking dhe ekuilibroj mundimin e perqendrimit:
  • Kur laj shtepine ndjek - ABC Story - permbledhje te Komunizmit
  • Kur hekuros ndjek - Shihemi ne Gjyq ose Ka nje mesazh per ty
  • Kur bej ndonje byrek - ndjek Marinin
  • Kur ze kos ndjek - Series & Sequences - Pablo Escobar - Mbreti i kokaines.
Nqs ju lani shtepine, hekurosni, beni byrek e zini kos keto iu keshilloj te ndiqni sipas radhes qe iu kam sugjeruar.
 

Solon12

Anëtar
Anëtar
Jun 1, 2020
Postime
84
Pikët
18
Sa e kam kerkuar kete dokumentar!
1 vit me perpara m´u sugjerua ne nje Workshop.
Ne fakt e kisha nisur t´a shihja, por s´e perfundova.
Dhe e humba...
Leviza gjithe shtepine - Notebooks e cdo gje, por titullin nuk ia gjeja dot.

Shume faleminderit qe e solle :)!
s'ka problem.. te uroj nje shikim i mbare :giggle:
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,403
Pikët
113
7.40-8.20-te.



PS.....kerrat i keni MODERNE.

Naten e mire.

FAZITI qe MOS te harroj....edhe te PARET e JUAJ=prandaj....EKZISTUAN.

TUNGI.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,747
Pikët
113
Kete dokumentarin me Michael Jordan po e pres momentin ta shof. Ma kujton kohen kur ne ora 3:30 ne mengjes zgjohesha me alarm per ta pare ekipin e zemres Chicago Bulls, nga ora 6:00 e beja edhe nje sy gjume dhe ne 8:00 fillonte mesimi.

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,403
Pikët
113
Mjafton te shikoni 20 SEKONDA apo 1.55-2.15.Me SAKTE....futini STOP tek 2.05.


Dhe e KUPTON (sipas kendVESHTRIMIT te Benit) se CFAR...QUHET...FEMER e =CLASS ose e BUKUR apo RREZATUESE.

Qe do te THOTE ne SHQIP....ne FORUM e ZOTERON pa ose,mbase,qysh,tek,kinse etjera,VETEM = REXHINA.

PS....komentet apo citimet MUA (ma REVOLTON si KONKLUZION).... dhe me dalin nga PERPARA-mbrapa.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,403
Pikët
113
MUA me PELQEJNE te GJITHE dokumentaret.
SIDOMOS per...
NATYREN.
HISTORINE.
NJEREZIT
dhe
ARTIN.

TASHTI ju KESHILLOHET(sipas deshires)....


E gjeni KOLLAJ dhe NUK ka ASPAK rendesi e dini gjuhen apo jo(disa SPECIE ketu ne RRADHE te PARE duhet te mesojne =SHQIPEN).
PERSE?
Shiko pamjet MADHESHTORE dhe bej KRAHASIMIN me................VARREZAT(GJYNOF ka .....).
PS....me kto PORDHET....miku i mikut tan eshte dashnorja e qetrit....HARROJE me MUA.
DANKE.
PS....e kane bere jermanet dhe JO shkruesi.
KAQ.
 

Lorè

My heart is now your home.
Staff member
Anëtar
Jun 13, 2020
Postime
410
Pikët
93
Më pëlqejnë dokumentarët që flasin për astrologjinë.
Yjësia, hapësira, planetet, universi, çdo gjë.
Më duken shumë interesante. Mendoj se lidhet me faktin që e panjohura të intrigon. Gjithmonë gozhdohem kur ka ndonje gjë të tillë në ekran.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,403
Pikët
113
Shyqyr qe si kom bo une.....
Ne me LLAPIN per te drejtat e njeriut apo tolerancen.
Ne kush...............SHTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,403
Pikët
113
Beno....kundra ruseve ahhhhhhhhhhhh?
Nuk mer vesh ti kta gjona SystemA.
Danke.
PS: naten e mire dhe fillim jave te mbare.
TSCHYSS.
 
Top