• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

rruget se jan ba si me pas ra lufta...
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
sistemi shoqeror politik ekonomik me pak fjale veç genin tjua len shqiptar e çdo gje tjeter tja heqin pergjithmone
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Jepni mendimin tuaj ! Cfare ju shqeteson ne jeten e perditshme ne Shqiperi dhe cfare do donit te ndryshonit ?
Do te vendosja DIKTATURE.
Por te jashtme,jo serbe dhe greke.
lg
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,604
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Per here te pari isha kete vere dhe vendet qe vizitova ishin te bukura,njerzit mikpritsa,por ne te ardhmen do deshiroja te rregullohen edhe disa rruge(autostrada).:)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Per here te pari isha kete vere dhe vendet qe vizitova ishin te bukura,njerzit mikpritsa,por ne te ardhmen do deshiroja te rregullohen edhe disa rruge(autostrada).:)
Smu pergjigje,ne Turqi jetoni juve?
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,436
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Ne rradhe te pare Qeveria , pastaj pak nga pak vijne te tjerat , pa harruar punen (te kete pune.)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Mentaliteti dhe maskilizmi po dhe plot e plot difekte qe ndikojne ne jeten e perdittshme ..
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Mentaliteti i njerzve..
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,959
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Historine shqiptareve nuk ua ndryshon dot kush , nese jemi keq eshte prej gabimeve te se kaluares .

Per mua qe kur morem si shembull Turqine , zakonet , pertacine , analfabetizmin ne mbetem nje province e baltosur e evropes per rreth 500 vjet pushtimi .

Koha qe humbem atehere eshte e veshtire te rekuperohej per 100 vjetet e fundit , jo aq nga ana materiale se sa nga ajo intelektuale .

Se per 100 vjet ne si shqiptare e kishim rregulluar me kohe vendin tone , por me mentalitetin qe trasheguan duke filluar nga gjysherit tane e deri tek ne eshte shume e veshtire . Perfundimisht mbetet akoma nje pune e pakryer qe duhet ta realizojme ne si brez .

Nuk na mbetet gje tjeter e mundshme , ne si shqiptare ndjekim rrugen e duhur vetem kur s'mbeten me rruge te gabuara e qe i kemi mbaruar alternativat e tjera nga ajo ane .
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Duhet te ndryshoje mentaliteti dhe edukimi i njerezve,se nxenesit dhe studentet e sotem jan e politikanet dhe qeveritaret e ardhshem.Cdo popull udhehiqet nga nje qeveri qe ai e meriton.
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Te ndryshohet i gjith kabineti qeveritar qe Shqiperia te behet me mir.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

keshtu sic eshte katandisur kam arritur ne perfundimin qe duhet nderruar vetem nenshtetesia...
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
7,315
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Ne Shqiperi duhet te ndryshoje ADN-ja arabo-otomane
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare duhet te ndryshoje ne Shqiperi?

Tmos qeveriset vendi nga të pafytyrët dhe të korruptuarit
 
Top