• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille??

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,224
Pikët
113
Vendndodhja
Kur s'kam c'bej filloj e filozofoj pak, dhe tani po filozofoja mbi qenien BURRE me 2 "R"...
Une jam i bindjes se ne kete bote ka me shume meshkuj se sa burra. Burreria e mirefillte per mendimin tim sa vjen e zvogelohet me shume, sidomos ne Shqiperi..

Pres nje numer te madh pergjigjesh...mundesisht mos shani njeri tjetrin po jepni mendime te vlefshme!

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
681
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?

:O:O:O:O:O

Per tu habitur, asnje cun ska mar mundimin me ju prgj ksaj teme ! :O

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,878
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Cfare eshte per ju BURRERIA?!? Cfare ju ben te mendoni se jeni te tille?

Kur s'kam c'bej filloj e filozofoj pak, dhe tani po filozofoja mbi qenien BURRE me 2 "R"...
Une jam e bindjes se ne kete bote ka me shume meshkuj se sa burra. Burreria e mirefillte per mendimin tim sa vjen e zvogelohet me shume, sidomos ne Shqiperi..

Pres nje numer te madh pergjigjesh...mundesisht mos shani njeri tjetrin po jepni mendime te vlefshme!
shume e vertete per fat te keq...

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,776
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!

Me vjen keq ta them por, me te vertete ne shqiperi kjo bie ne sy.

Ndoshta sepse BURREIA ka qen ne qender te vemendjes ose e then ndryshe ne qender te vemendjes se familjes gjithmone.
Nuk them qe te mos kete ndryshime ama jo me kto ritme.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=-pcvkBAwE8E&feature=related"]YouTube - Zef Beka - Burrat e Sodit
Kte kengen e kam degju ne nje autobus ne shqiperi..... sinqerisht kam qesh.

malick

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 30, 2010
Postime
106
Pikët
0

Shumica e njerzve qe do takoni ne jete do jene te konsumuar nga xhelozi kanceroze dhe urrejtje, ska rendesi sa buzeqeshje dhe levdata ju japin, ose dashuri fallco.
Kush ka kuptuar kete eshte nje real man.

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta

Shumica e njerzve qe do takoni ne jete do jene te konsumuar nga xhelozi kanceroze dhe urrejtje, ska rendesi sa buzeqeshje dhe levdata ju japin, ose dashuri fallco.
Kush ka kuptuar kete eshte nje real man.
Ose kjo ishte shume e thelle, ose nuk kishte lidhje fare, gjithesesi personlisht nuk e kuptova.

Burreri kosiderohej ideologjia e individit mashkull qe simbolizohet si shtylla kryesore e shtepise, fjala e tij ishte ligj per pjesen tjeter te familjes, pra kishte autoritet absolut.

Me vone shoqeria evolohet dhe konceptet tjetersohen. Te kesh nje burre (me 2R) ne krah sot e kesaj dite , per nje femer, eshte verte nje fat i madh, sepse ke prane vetes nje njeri te pjekur qe di te perballet me jeten dhe bashke me ty te kaperceje veshtiresite. Burat e sotem ja fusin vrapit pas minifundit te pare qe shofin, nuk kane piken e pergjegjsise per familjen qe krijojne dhe si adoleshente te deshperuar , kerkojne aventurat anembane mundesive te tyre.

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,144
Pikët
113

Ku burrat ??

Mandi ke ber nje gabim drejtshkrimor me siper ...
Une jam e bindjes apo jam i bindjes
.
Se ma bere gjakun uje lol

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,695
Pikët
113

Nuk mendoj se ka burra ne Shqiperi.

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë

burre eshte ai qe punon me djersen e ballit...per reston te meson vet puna...

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,794
Pikët
113

burri o mban fjalen o ther djalën" poplli...

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,725
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.

burri o mban fjalen o ther djalën" poplli...

Nese e ke seriozisht, ky eshte nje sakrilegj...
C'i duhet 'nderi', nje krimineli..!

Por, une e di, qe ti ben shaka....:vtr1:

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,794
Pikët
113

Nese e ke seriozisht, ky eshte nje sakrilegj...
C'i duhet 'nderi', nje krimineli..!

Por, une e di, qe ti ben shaka....:vtr1:
ika ne pune se ti e ke ne terezi. kendveshtrimi im ky system A-qesh-

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,961
Pikët
113

Paraja te jep pushtet dhe po pate pushtet, behesh burre.