• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Cfare i mungon rinise shqiptare ..??

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,562
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
C fare i mungon rinise shqiptare dhe cfare eshte e domosdoshme qe ajo duhet te keteëëë
Jepni mendimet tuaja.....

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,300
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Cfare i mungon rinise shqiptare ..??

-Frymezimi
-Mbeshtetja

Ema

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 29, 2013
Postime
1,237
Pikët
0

-Frymezimi
-Mbeshtetja
E kisha shtu edhe edukimin Zana. Edukimin si kontribut te shtetit me krijimin e kushteve per te rinjet!

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,300
Pikët
113
Vendndodhja
🌑

E kisha shtu edhe edukimin Zana. Edukimin si kontribut te shtetit me krijimin e kushteve per te rinjet!
Sigurisht Emaa :))

.... e shume e shume gjera te tjera, qe mbase do permenden me poshte...qe pa frymezim/mbeshtetje eshte veshtire ti vesh ne perdorim.

Frymezimi dhe Mbeshtetja eshte prb kryesor qe me bie/ka rene ne sy, ne rinine Shqiptare si nga prinderit ne pergjithesi ashtu edhe nga /shoqeria/Shteti...

Nese Edukimi vihet/jepet thjeshte si Kusht, nuk do ishte shembulli i duhur...duhet te frymezohet/te jete shembull qe te japi rezultat..

Ema

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 29, 2013
Postime
1,237
Pikët
0

Sigurisht Emaa :):)

.... e shume e shume gjera te tjera...qe pa frymezim eshte veshtire ti vesh ne perdorim.

Frymezimi dhe Mbeshtetja eshte prb kryesor qe me bie/ka rene ne sy, ne rinine Shqiptare si nga prinderit ne pergjithesi ashtu edhe /shoqeria/Shteti...

Nese Edukimi vihet/jepet thjeshte si Kusht, nuk do ishte shembulli i duhur...duhet te frymezohet/te jete shembull qe te japi rezultat..
Po frymezimi patjeter, por frymezim i drejte e jo frymezim per gjera negative si psh; lakmia per te fituar me cdo kusht, frymezim per rruge jo e t mira etj. E di se edhe ti mendoje per frymezim te drejte. Prandaj edhe i dhash perparesi edukates si parakusht per frymezim te drejte :)

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,300
Pikët
113
Vendndodhja
🌑

Normale , gjithmone flas/im per Frymezim pozitiv...

Shkollat/Edukimi dhe Rregullat egzistojne... thjeshte nuk Mbeshteten/Frymezohen :))

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,158
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC

I mungon perkujdesja e shoqeris dhe politikes se sotme per ta mbeshtetur dhe per ti suguruar nje te ardhem edhe me te mire.........

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,395
Pikët
113

Arsimi cilesor.

Shqiperia, Kosova dhe trojet tjera te banuara me shqiptar kane resurse marramendese natyrore dhe popullsine me moshen mesatare me te re ne Europe. Arsimi cilesor do te bente qe keto resurse te shfrytezoheshin mencur dhe te gezoheshin nga vet shqiptaret, gje qe do te sjellte stabilitet dhe zhvillim ekonomik afatgjate.

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,725
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.

Nje pishine olimpike, prane Universitetit Kristal.

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,725
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.

Unë kam mendimin që ta bëjmë edhe një tjetër te Ufo.

Une di qe UFO, ka nje projekt ne b/punim me NASA-n.
Modalitetet, konsultohen edhe me MASH.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,953
Pikët
113

I helmojme Ne,ata do helmojne te tjeret...
E me rradhe....

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,497
Pikët
113

u mungon nje model i mire per ta ndjekur..modeli qe ndjekin keta dhe qe kane ndjekur me pare ka qene ky qe kam une avatar :)

i mungon arsimi, kultura e pergjithshme dhe kultura e punes..te kjo e fundit skemi nerv pune fare :)

u mungon deshira dhe vullneti per te bere dicka ne menyren e duhur per ceshtje pasioni, vullneti apo profesionalizmi por gjerat i bejne saper te bere dhe saper te fituar
duan gjithcka dhe tani sidomos pasurine...po kalove 30vjec pa qene bos je kote
.etj etj.........ca su mungon me pak fjale..

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,091
Pikët
0

Leket, ne menyre qe te kene mundesi si gjithe te rinjte e tjere ne Europe te shetisin, te kulturohen dhe te jetojne jeten e tyre ne menyre te pavarur nga familja.

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,958
Pikët
113

Frenat!

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,300
Pikët
113
Vendndodhja
🌑

Leket, ne menyre qe te kene mundesi si gjithe te rinjte e tjere ne Europe te shetisin, te kulturohen dhe te jetojne jeten e tyre ne menyre te pavarur nga familja.
Tallesh ti .....Europes I kane rene cep me cep tashme, Si Visitore ....dhe shumica te papune jane. S'di si ja dalin , une me rroge te rregullt dhe s'po mundem :S

Leket rrjedhin nga puna....

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,005
Pikët
0
Vendndodhja
Peja

Mungon arsimi cilesor si baze e*mire per punesim, edhe jo ai arsimim qe po marrin koheve te fundit ku ka gjitheqka veq kualitet jo.

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,091
Pikët
0

Tallesh ti .....Europes I kane rene cep me cep tashme, Si Visitore ....dhe shumica te papune jane. S'di si ja dalin , une me rroge te rregullt dhe s'po mundem :S

Leket rrjedhin nga puna....
Evropen e kane shetit si emigrante, ne kerkim te nje pune apo te nje shprese, jo per qef. Une po flas per rinine shqiptare ne Shqiperi, i duhet krijuar mundesia te gjeje pune ne atdhe dhe te kete nje rroge te pershtatshme per te bere ate qe thashe me lart. Ti preke nje aspekt tjeter, qe s'ka lidhje ne kete mes.