• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare ju ka bere pershtypje?

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,645
Pikët
113
Kurt shkruaj vetem ate pjesen ne pikante.
Si fillim thuaj kush ishte protagonistja dhr pqstaj pjesen tjeter e kuptojme.vete.
Ok, po mos tallet kush se ishte vetem enderr,lool te betohem 100% kjo ishte endrra;
E gjeta veten ne nje anije te madhe duke lundraur midis oqeanit e mbushur me njerz te panjohur qe ishin fit ne anije per ti shpetuar pandemise qe po mbyste masivisht boten.
Rastesiht takova YOKON me Jelenen. Nuk njihnim asnje tjeter pamvarsisht se shume njerz te hutuar si ne.
Kalojm diten dhe duke exploruar anijen e madhe kto te dyja zhduken dhe futen ne nje klub nate me muzike brenda dhe une kisha ngel jashte vetem.
Kur del mengjesi te gjithe dalin nga aji klubi te qeshur dhe te gezuar, habitem se ishin te gjithe antaret e forumit, drague akrepi ti e gjitha gocat e djemt e forumit kishit bere qejf ne klub gjithe naten por une kisha ngel jashte dhe dera ishte mbyllur dhe as nuk gjeja se si te futem brenda.
Ne mengjes YOKO mundohet tme qetesoje ndjenjat qe asgje skish ndodhur brenda, jo orgji asnjegje e keqe mos reago kshtu kembngulte Yoko tme bind mua me ngrohtesi,lol
Pastaj gjate dites me shi e stuhi shfaqet nje ishull qe duhej te kalonim anash tij por ishte stuhi e madhe mbas ishullit dhe ishulli na mbronte nga kjo stuhi, dhe me doli gjumi sapo kalonim ishullin anash drejt reve te zeza dhe stuhise, ku Yoko dhe Jolene mbeshteteshin tek une per mbrojtje po isha akoma me nerva se kishin bere qejf gjithe naten pa mua😡,lol
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
13,190
Pikët
83
Ok, po mos tallet kush se ishte vetem enderr,lool te betohem 100% kjo ishte endrra;
E gjeta veten ne nje anije te madhe duke lundraur midis oqeanit e mbushur me njerz te panjohur qe ishin fit ne anije per ti shpetuar pandemise qe po mbyste masivisht boten.
Rastesiht takova YOKON me Jelenen. Nuk njihnim asnje tjeter pamvarsisht se shume njerz te hutuar si ne.
Kalojm diten dhe duke exploruar anijen e madhe kto te dyja zhduken dhe futen ne nje klub nate me muzike brenda dhe une kisha ngel jashte vetem.
Kur del mengjesi te gjithe dalin nga aji klubi te qeshur dhe te gezuar, ha item se ishin te gjithe antaret e forumit, drague akrepi ti e gjitha gocat e djemt e forumit kishit bere qejf ne klub gjithe naten por une kisha ngel jashte dhe dera ishte mbyllur dhe as nuk gjeja se si te futem brenda.
Ne mengjes YOKO mundohet tme qetesoje ndjenjat qe asgje skish ndodhur brenda, jo orgji asnjegje e keqe mos reago kshtu kembngulte Yoko tme bid mua,lol
Pastaj gjate dites me shi e stuhi shfaqet nje ishull qe duhej te kalonim anash tij por ishte stuhi e madhe mbas ishullit dhe ishulli na mbronte nga kjo stuhi, dhe me doli gjumi sapo kalonim ishullin anash drejt reve te zeza dhe stuhise, ku Yoko dhe Jolene mbeshteteshin tek une per mbrojtje po isha akoma me nerva se kishin bere qejf gjithe naten pa mua😡,lol
Te drejte ke vella qe je merzitur edhe une jam.
Tani po e mare vesh qe forumistet kane bere gjithe ate feste te cmendur e une skam ditur gje!!
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
7,651
Pikët
63
Ok, po mos tallet kush se ishte vetem enderr,lool te betohem 100% kjo ishte endrra;
E gjeta veten ne nje anije te madhe duke lundraur midis oqeanit e mbushur me njerz te panjohur qe ishin fit ne anije per ti shpetuar pandemise qe po mbyste masivisht boten.
Rastesiht takova YOKON me Jelenen. Nuk njihnim asnje tjeter pamvarsisht se shume njerz te hutuar si ne.
Kalojm diten dhe duke exploruar anijen e madhe kto te dyja zhduken dhe futen ne nje klub nate me muzike brenda dhe une kisha ngel jashte vetem.
Kur del mengjesi te gjithe dalin nga aji klubi te qeshur dhe te gezuar, habitem se ishin te gjithe antaret e forumit, drague akrepi ti e gjitha gocat e djemt e forumit kishit bere qejf ne klub gjithe naten por une kisha ngel jashte dhe dera ishte mbyllur dhe as nuk gjeja se si te futem brenda.
Ne mengjes YOKO mundohet tme qetesoje ndjenjat qe asgje skish ndodhur brenda, jo orgji asnjegje e keqe mos reago kshtu kembngulte Yoko tme bind mua me ngrohtesi,lol
Pastaj gjate dites me shi e stuhi shfaqet nje ishull qe duhej te kalonim anash tij por ishte stuhi e madhe mbas ishullit dhe ishulli na mbronte nga kjo stuhi, dhe me doli gjumi sapo kalonim ishullin anash drejt reve te zeza dhe stuhise, ku Yoko dhe Jolene mbeshteteshin tek une per mbrojtje po isha akoma me nerva se kishin bere qejf gjithe naten pa mua😡,lol
Mu m’pe me noi vend? :)
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
12,393
Pikët
83
75 + 9 muaj = ?...lol

Ok ilacet po, por ti e di si jane ilacet ktu, mjeket e ambulancave qe firmosin receten, te ndrrojne ilacet pasi jane te lidhur me firma te ndryshme, plus shteti me rimbursim te japin ato undianet qe tani e dine si behen...
Kush ka njerez jashte qe ja sjellin mire, te tjeret,...

Jo jo ska lidhje me virusin, thjesht ishte me ishemine, qe i paralizon kembet dhe te foluren, pastj i kthehet me ngadale...
Ops me fal, lexova ‘pas 9 vitesh‘.
Ne nje perqindje te semuresh, rreth 20% iskemia riperseritet brenda vitit dhe zakonisht eventi i dyte le me shume pasoja, sidomos ne lidhje me dementia me kalimin e kohes.
Ilacet luajne rolin kryesor, sepse duhet patur shume kujdes tensioni.
Per me teper, ketu ne forum Marya mund te thote me shume meqenese i trajton keto lloj pacientesh. :)
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,518
Pikët
113
I’m so happy today ... That I finally got the green light to train twice a week one to one at the gym . ( Will be there today at 3pm & we have 2sneak in and with slots ) 😍😍😍

They only selected few ppl and this means a lot to me.😜
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
5,645
Pikët
113
I’m so happy today ... That I finally got the green light to train twice a week one to one at the gym . ( Will be there today at 3pm & we have 2sneak in and with slots ) 😍😍😍

They only selected few ppl and this means a lot to me.😜
What kinda training do you do?
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,518
Pikët
113
Yes, i hate working out. I truly do. Its so boring and tiring.
It’s only 30 to 45min quick thing ... and there is no time to get bored , tiring that calculates on energy /power . 😛
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
8,282
Pikët
113
Ops me fal, lexova ‘pas 9 vitesh‘.
Ne nje perqindje te semuresh, rreth 20% iskemia riperseritet brenda vitit dhe zakonisht eventi i dyte le me shume pasoja, sidomos ne lidhje me dementia me kalimin e kohes.
Ilacet luajne rolin kryesor, sepse duhet patur shume kujdes tensioni.
Per me teper, ketu ne forum Marya mund te thote me shume meqenese i trajton keto lloj pacientesh. :)
Sh flm persona...:)

Shkurt, telash me shume per njerezi te shtepise...:(

Sidomos, ne kete kohe qe korona i ka vene tevgjith ene sherbim tevsaj, kshu qe per te semuret e tjete ska me ate kujdes si me pare...

Cdo gje mire te ty?
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
12,393
Pikët
83
Sh flm persona...:)

Shkurt, telash me shume per njerezi te shtepise...:(

Sidomos, ne kete kohe qe korona i ka vene tevgjith ene sherbim tevsaj, kshu qe per te semuret e tjete ska me ate kujdes si me pare...

Cdo gje mire te ty?
E kuptoj, situata eshte shume e keqe...uroj te behet mire!
Tek une mire, perreth shume rende...vetem zhurme ambulancash degjohen...
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
8,282
Pikët
113
E kuptoj, situata eshte shume e keqe...uroj te behet mire!
Tek une mire, perreth shume rende...vetem zhurme ambulancash degjohen...
Shyqyr,

Sdi nese duhet te themi qe je pak me fat, qe ne kete situata kaq te keqe po e kalon prane birit me leje lindjeje...

Edhe ketu shume sirena ambulancash degjohen, ndoshta edhe pse ska me ndotje akustike te tjera,..
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
12,393
Pikët
83
Shyqyr,

Sdi nese duhet te themi qe je pak me fat, qe ne kete situata kaq te keqe po e kalon prane birit me leje lindjeje...

Edhe ketu shume sirena ambulancash degjohen, ndoshta edhe pse ska me ndotje akustike te tjera,..
Une jam afer spitalit dhe i degjoj te gjitha...situata iu ka dale jashte kontrollit.

Vete ndihem me fat. :)
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,518
Pikët
113
Qe bashke me karantinen paska nisur edhe diktatura ne forum... nje arsye me shume per ta thyer. Loool
 

Khaleesi

V.I.P
Anëtar
May 5, 2014
Postime
6,019
Pikët
83
Usa gjithmon nr 1. Por kte here jo per arsye te mire. Hopefully numri te vdekurve ngelet i vogel.
 
Top