• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Paragjykimet,
Normat themelore baze te Moralit shoqeror,
Konceptin per vlerat njerezore,
Ego-n,
Synimin per mirqenie materiale dhe shpirterore,
Perjetimi i ndjenjave dhe emocioneve

kaq mendova per momentin :)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Edhe une pak a shume te njejtat mendoj ..Paragjykime sdo thoja sepse ne disa vende as te njeh as e njeh personin qe ke ne dhomen ngjitur qe fle edhe as i flet keshtu qe spara ka paragjykime . Ndersa per ato tjerat edhe une jam dakort :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Paragjykimi nuk eshte thjesht gjykim i pabazuar ndaj te tjereve, pergojim apo thashethem, paragjykimi eshte edhe mos vleresimi objektiv i vehtes, aftesive personale, i grupit, komunitetit, ideve e teorive te reja, zbulimeve shkencore etj etj
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Me fal ke plotesisht te drejte por une e lidha me shume me shoqerin tone shqiptare , por nese ti e thua ne kete menyre ke te drejte :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Thjesht po japim mendimet tona.Kjo mendoj se vlen.:)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Plot gjera ne bot jan te perbashketa...emirgrimi..mjerimi civilizimi...injoranca...extremet..
.per sot boll :p
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

cdo njeri ka dicka te ndryshme nga tjetri si nga pamja fizike po ashtu dhe nga mendimet por nje gje kane te perbashket qe skane ardh ne bote me deshiren e tyre....:)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

"Fantazinë"... qe fillon me fjalët " Ah ...sikur.. !"
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ëë

Instiktet
 
Top