• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare po studioni dhe ku ?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,929
Pikët
113
Vendndodhja
Shume te rinj shqiptare kane
ikur nga shqiperia kam pershtypjen dhe studiojne jashte shtetit...
do kisha shume deshire te dija se cfare studioni dhe ke studioni......
qofte kjo ne shqiperi apo jasht shqiperise....
pyetja ime tjeter do ishte: a keni persepktive pune aty ku studioni ne fund te
universitetit?
 

AcD

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 13, 2010
Postime
137
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Titulli: Cfare po studioni dhe ku ?

Une Studioj Per Ekonomi Biznesi Ne Greqi, Kurse Per Punen Jam Me I sigurt Ketu Se Sa Ne Albania :D
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cfare po studioni dhe ku ?

kam studju PSIKOLOGJI. dhe frekuentuar Ekonomi ne itali po punoj ekonomiste po ne itali :p
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Cfare po studioni dhe ku ?

jam ne vit te fundit high school do vazhdoj me tej edhe se kam menduar akoma per pune do mbaroj shkollen ketu ku jetoj ne USA
 

AbbA

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 13, 2010
Postime
33
Pikët
0
Vendndodhja
It doesn't matter :)
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Stdudioj juridik Tirane.Aktualisht jam dhe ne pune qe ska te bej fare em shkollen qe po bej.ne te ardhme ishalla te jemi gjalle :p:p:p e te zem naj vend pune tamam qe i pershtatet shkolles qe po bej :)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Kam perfunduar "Computer Science", ndjek dhe Psikologji Klinike. punoje ne nje kompani ketu ne Shqiperi. Kam dhe nja dy dyqane me tim vella, ai merret me menaxhimin (profili i tij), ndersa une me anen teknike. :)
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Studioj Psikologji ne elb, punoj ( jo ne profesionin tim ) mbas uni "shpresoj" te bej masterin jashte.Sa per pune ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Studioj Psikologji ne elb, punoj ( jo ne profesionin tim ) mbas uni "shpresoj" te bej masterin jashte.Sa per pune ...
Cfare Psikologjie?

Psikologji Pune
Psikologji Shkollore
Psikologji Klinike
Psikologji Anormale
Parapsikologji
Psikoanalitike
Psikologji Kognitive
Psikologji Sociale
Psikologji Kulturore
Psikologji Shendeti
Psikologji Studiuese
Psikologji Edukative

lol
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Dega Psikologji lendet qe bej jan pak a shume te gjitha ato cka ke permendur ti! me pas specializohesh per nje drejtim te caktuar :D
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Dega Psikologji lendet qe bej jan pak a shume te gjitha ato cka ke permendur ti! me pas specializohesh per nje drejtim te caktuar :D
E njoh shume mire Psikologjin, mos ta njihja nuk do permendja gjithe ato. Per mendimin tim, nese do te ecesh perpara, zgjidh Psikologji Klinike, ose profilin +2 beje Psikologji Pune!

Ke me shume mundesi per te dhene, te jepet mundesia te marresh pjese ne seminare, te jesh afer studimeve Psikologjike, duke kerkuar per terminologjite e reja. Po ashtu, me pas mund te kesh mundesin te kesh kliniken tende. Ka shume mundesi ne te ardhme, qe te jete nje nga zanatet me te mira dhe me me shume perspektiv.

Suksese ne zgjedhjen, dege shume e bukur.

P.s Lexo, per Pavlov, J. Locke, Biohevioriste, Kognitive, Freud, Piage. Do ta kesh me te thjesht ta gjesh veten ne nje profil te caktuar.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Preferoj Psikologjin Klinike :D flm per keshillen
 

AnGsT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 24, 2010
Postime
35
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

ekonomik Tirane
 

tina-RTM

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
45
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtine
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Studioj shkenca politiko-administrative ne universitetin AUK ne Prishtine
 

dr.Dugi

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 25, 2010
Postime
45
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

Mjeksi e Pergjithshme ne Prishtine, viti i 3
 

Emirjola

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 9, 2010
Postime
150
Pikët
0
Vendndodhja
verdalle!
Përgjigje e: Cfare po studioni dhe ku ?

studioj ekonomi dega finance-banke ne UAT tr!!
juridik ne shk shtet!!
aktualisht ne shqiperi kam plane per jahst per master se di si do ecin planet!!
 
Top