• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare raporti keni me parate ?!

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
"Leket nuk bejne lumturine" -thote 1 shprehje...
Ka njerez qe ndjehen mire dhe te qete kur vejne leke menjane, te tjere preferojne te mos kufizohen e te jetojne pa sakrifica te perditshmen dhe te plotesojne cdo deshire edhe me te voglen !
Personalisht nuk e konsideroj parane si nje qellim te jetes por thjesht nje instrument i saj per te jetuar me mire :)!

Po ju cfare raporti keni me leket ?
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

kena shum mosmarveshje i egzekutoj ne sekond :p :p
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Te lumte Romanist !!!
Edhe une ne fakt vetem mos me renshin leke ne dore sepse i bej zborin... Sidomos per veshje,pupupupu asnjehere nuk kenaqem :)!
 

eGo0sTyle

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 29, 2010
Postime
44
Pikët
0
Vendndodhja
In HeLl
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Me leket gjithmon kam pasur nje raport teper armiqesor dmth qe spara jam kursyer per to asnjeher boh se di si do i vej halli por haxhoj me te vertete shume.
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Une me lekun raporte shume miqesore une jam thjesht nje ure ku kalon leku sa andej ktej , dhe gje nuk ngelet kurre hahahaha .Po kujt ju be vone kam pare tjere qe kan bere pasuri edhe ne fund tjeret ja kan ngrene keshtu qe nuk jam i fiksuar pas lekut me shume bej qefin tim ...
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

bej qefin kur kam :)) ruaj aq sa kam nevoj..por asgje nuk ja kursej vetes!! keshtuqe mos na lente zoti pa lek asnjerit :D
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Kriminel i Lekut Pi Alkol Dhe Luaj Bixhoz :p
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Prish shummm..po di dhe ta drejtoj e investoj kur duhet dhe ku duhet ..
Jeten time e drejtoj vet..kshu qe jam mesuar pak a shum .;)
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

I kam shume xhan kur si kam .kur i kam i marr me shkelma :D
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

sa kom harxhoj nuk pin uje shum leku ke une
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Paraja eshte e domosdoshme por jo gjithcka.Nje neri i pasur eshte shpeshe nje varfanjak me shume pare.
 

Oxi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
276
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

jo raporte te mira, sme rrin ne xhep per qamet
 

Ksanthi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 15, 2010
Postime
177
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Si gjir qe jam di mire ti komandoj , nuk me komandojne ato mua.
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Parat i kam nen kontrolle.Aktie,RV,Festgeld,Bausparbuch,e tjera.Gjithmon jap me pak se marr.
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Boooh ju bej zborin, harxhoj shume sdi te kursej ndoshta ngaqe si kam fitu me diersen time akoma :p
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Kjo pyetje me duket fare pa asnje kuptim.E degjoj apo e kam lexu neper intervista.
Paraja eshte domosdoshmeri.
Raportet ne pergjithesi (me dicka apo me dike, etj etj )njeriu i nderton vete.
Por ...ne rastin e Parase, nuk e kemi Neve kete shans, por e ka ajo..!
Ta konsiderosh te pakuptimte me duket paksa absurde!
Pastaj nuk e kuptoj kete sensin e te kundershtuarit qe une e konsideroj teper personal,dhe ne fakt eshte realisht i tille! Per ty mund te jete e pakuptimte,per dike tjeter jo. Nese te duket e tille,fare mire edhe mund te mos pergjigjesh,nuk po te imponon njeri.

Nejse,eshte e drejta jote te shprehesh mendimin tend,qe persa kohe nuk eshte i perforcuar nga te tjere nuk perben ndonje qendrueshmeri te madhe!

Hajt,mire u lexofshim ne tematika te tjera!
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cfare raporti keni me parate ?!

Just_

E shoh me vend te te pergjigjem :
Nese ajo pyetje mua me duket pa vend, kjo lidhet me nje tjeter aresye qe ti, (kerkoj ndjese nese s'tu drejtova me Ju)... nuk e ke kuptuar.
Fundja nuk je ti Autorja e asaj pyetje apo jo ?!!
Nese une them se paraja e ka shansin e Ndertimit te Raportit, dhe ti nuk e kupton as kete, nuk te ndihmoj dot.
S'ka vend per personalizime dhe ndonjehere, eshte mire qe te mos te te perfshijne komplekset. Reagimi yt i tipit : " mos u pergjigj nese s'te pelqen tema," me fal, por eshte nje reagim teper infantil..sepse nuk eshte hera e pare qe reagon keshtu ndaj posteve per temat e tua.
Dije qe pavaresine me te madhe njeriu e ka tek Mendimi, s'eshte nevoja te pretendohet te perforcohet, apo jo nga te tjeret.
Shprehjes tende : - Nejse,eshte e drejta jote te shprehesh mendimin tend,qe persa kohe nuk eshte i perforcuar nga te tjere nuk perben ndonje qendrueshmeri te madhe!
une i pergjigjem :Nese ke kete koncept per pavaresine e mendimit, ....qendro perhere prane asaj Shumice qe ty te jep sigurine e "qendrueshmerise se madhe" ;
Absurdi nuk qendron tek mendimi im, por tek shprehja jote "nuk e kuptoj kete sensin e te kundershtuarit qe une e konsideroj teper personal"-Hajt,mire u lexofshim ne tematika te tjera! - do te thoja te fundit fjale :Mire eshte "te disiplinosh" emocionet e castit edhe pse virtual.
Jo cdo mendim i shprehur hapur, duhet te kete edhe elozhe karamelizuese...mesoju ndryshe nese do, ndryshe....pune per ty.


Pa Replike !
Sa here replikoj une,neper tematika te ndryshme eshte deshira dhe e drejta ime. Nuk te takon as ty,askujt tjeter te me imponoje,privoje dhe te me sygjeroj te replikoj dhe te kunderten e saj!

Problemet i ke ti me veten e dashur Meri,une jam shume ok ndonese ty mund te te krijohet nje pershtypje e gabuar. Nese vuan nga mungesa e superioritetit ne ambientin jetik real atehere realisht me vjen keq per ty,por gjithsesi vritualiteti nuk e superon kurre rendesine e jetes reale ( qe te gjitheve na pret jashte)! Konsiderimet infatile te pergjitheve te mia,mund te mbash ne mendjen tende edhe te mos i ndash me mua persa kohe ato nuk me interesojne. Nuk eshte e nevojshme qe detyrimisht tu kundervihesh te tjereve me te njejten monedhe sepse jo cdo koment ka vend per kunder koment.

Euforizmin ne te shkruar,ne te replikuar,ne te korrigjuar ben mire ta kontrollosh,te pakten ne raport me mua. Kam qene shume e matur ketu ne forum,gjithsesi eshte dicka qe s'shoh vend ta ndaj me ty keshtu qe please leri komentet " Mesohu ndryshe nese do,nese nuk do pune per ty " sepse nuk me njeh mjaftueshem,nuk ke aspak rendesi per mua per te me dhene sygjerime dhe urdhra te kesaj natyre ... Mund te jesh me brenda asaj qe ty te perket,dhe jo te nderhysh aty nuk nuk ka hapesira per te nderhyre!

Edhe nje keshille:
Kujdes me kete " DELIRIN E MADHESHTISE " sepse edhe nese e adhuron nuk eshte vendi i duhur per ta shprehur!
 
Top