• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ?!

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
:p:p cfar pelqeni psh une kam qef shume qofte zgare:p mmmm ne shqiperi kam ngren ashtu ketu ska:( po juëëëëë
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Grosh lale :) ku ka si grosha mer :D
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Spece te mbushme dhe bamje :d
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,604
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Paidhaqe..ose tave dheu.
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

umm nje tave me bamje sic e ben vetem mami im
nje lakror sic e ben vetem nena ime
nje tave me kos sic e ben vetem babi im
nje fet buk that qe ma jep vllai :(
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,300
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Ptllexhan te mbushur , Grosh , hmmmm Patate te furres e kshu gjerash dmth :(:(
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Re: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Sallate ruse....alla shqiptarëe :p
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

tave dheu.....speca me gjize...speca te mbushur..bamje.....turli ne furre...me pelqen.............mish jahni.......tasqebap :p obobob vuaj nga stomaku içik....;)
 

Guns_N_Roses

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 13, 2010
Postime
133
Pikët
0
Vendndodhja
shpia ime :)
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

ptllixhana turshi ,domate turshi se tjerat i bon ku te dush mjaft tkerkosh,,po tushi si ne shqipni hmmm ska :p
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

T`gjitha po qe se i gatun mami ime :)
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,522
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Speca te mbushur, tave kosi , bamje, patllixhana te mbushur , groshe ...etj ...
Ne pergjithesi te gjitha gjellrat.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Mish t'pjek... ne zgar, ne sac, ne tull, ne qerpic, ne tjegull etj etj, kudo t'jete i pjek, vetem te jete i pjek ama!

Me pelqen qe shume sa jam gati te mar avjonin neser, te shkoj te haj i dreke dhe te vij prap. Tani qe jan liru dhe vizat shkohet e vihet kollaj fare.

Ti Mikela nuk shko dot se e ke i cik larg, apo jo? Shif i here pyt ketu n'forum se mos ve nonji doren n'zemer e te co ca qofte me poste.

:D
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,458
Pikët
113
Përgjigje e: Titulli: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Paidhaqe..ose tave dheu.
Qe nga emri duket qe paidhaqe nuk eshte ushqim tradicional shqiptar. Ah Mandi Mandi. :D

Une vdes per patellxhan te mbushur, rosnica, bamje.
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,260
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Patllixhane te mbushura
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Peshqit e fërguar maximalisht me verë,salcë,përsipri.
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,082
Pikët
0
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

Do ishte me e thjeshte te thoja cfare s'te pelqen nga ushqimi shqiptar, sepse kur nuk e ke per muaj me radhe, te mungon.
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,556
Pikët
38
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

meqe jemi te qo teme..

e meqe disa i kemi katundare e tek tuk ndonje qytetare..

a dallon korca qyteti ne gatim me fshatin?

po berati me fshatin.. ?
po shkodra me fshatin..?
po vlora.. me fshatin..?
po Prizreni e Prishtina me fshatin?

ne lloje gjellesh e embelsirash eshte muhabeti.. jo ne kolltyqe apo mobilime..
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,458
Pikët
113
Përgjigje e: Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ë!

meqe jemi te qo teme..

e meqe disa i kemi katundare e tek tuk ndonje qytetare..

a dallon korca qyteti ne gatim me fshatin?

po berati me fshatin.. ?
po shkodra me fshatin..?
po vlora.. me fshatin..?
po Prizreni e Prishtina me fshatin?

ne lloje gjellesh e embelsirash eshte muhabeti.. jo ne kolltyqe apo mobilime..
Natyrisht qe ndryshon. Fshati ka pasur bollek. Qytetaret duhet ta benin çiken dy. :D
 
Top