• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja
Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

eh shum gjera jo per te lavderusr veten po merem me volontariatto..
nje qe mund te citoj se nuk i mbaj mend te gjitha i kam ber nje divan ne pun nje kopshti femish qe esht i drejtuar nga kisha dhe e pagova un divanin nga ana ime dhurat per femit..
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

Per disa vite me radhe ne France kur erdha kam punuar benevol ne 1qender me refugjatet :
si interpret ext..ku me von dhe me punesuan ..si interpret dhe si Asistente Sociale...Dhe nese do me jepesh mundesia ..te ndihmoja apo tkisha dicka timen personale..1pasuri

sado te vogel...aty do strehoja njerez qe jan ne nevoj..e adhuroj kete gje ...:)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

Me aq sa kam mundesi ndihmoj te varferit edhe sjam i fiksuar pas lekeve .
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

Dikur kam mbeshtete fort moralisht nje miken time, edhe pse kishte kunder te gjithe....nuk e di nese do quhet Humanizem, por situata ishte krejt e disfavorshme !
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

kam be shume tash nuk me kujtohen dhe akom filloj tju dihmoj nje familjes qe ka 5 jetima ne shpi :(
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,474
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

Kam ndihmuar disa vllaznit e mi kur isha az(s)ilant apo refugjat ekonomik.
Merrnin 15 DM(marka) cash ne ore.
Kur shkova per interviste,keta vellezerit moren nje tjeter ngaqe mungoja personalisht!!!
Dolen te papune 1 dite me vone,nejse me humanizem nga ana ime dhe nuk me detyroi njeri.
Vura mend per here tjeter!
Sepse kemi nje shqiptar ketu ne forum qe banon ne Gjermani,dhe ai e di si thone gjermanet: si ti mua edhe une ty.Fiks.
lg
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Do punonit pune vullnetare?

Mendoni se eshte mundesi e mire qe nje i ri, profesionalisht jo i formuar mire, te fitoje pervoje dhe referenca te mira, me synim qe pas ca muajve mund te jete pjese e asaj firme apo X pune tjeter?

Apo jeni kunder ketij ''fenomeni'' me mendim qe ne kete menyre behet ''vjedhje'' e fuqise tuaj puntore dhe intelektuale?

Keni punuar ndonjehere si vvullnetare? Cilat jane avantazhet dhe dizavantazhet e tij?
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Do punonit pune vullnetare?

Dhe une e kam bere :) ... vazhdoj te punoj vullnetarisht tek Spitali S.D :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

...kur kam kontrolluar nje "deshire kanibale-ske."
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Kur shpetova dike tjeter,dhe rrezikova vet jeten time.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
41,523
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

kur fillova mos ta merrja me asgje ne jete serjozisht ,

fleksibiliteti I mendjes eshte celsi I lumturise mendoj lol
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Titulli: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jeteë

Per disa vite me radhe ne France kur erdha kam punuar benevol ne 1qender me refugjatet :
si interpret ext..ku me von dhe me punesuan ..si interpret dhe si Asistente Sociale...Dhe nese do me jepesh mundesia ..te ndihmoja apo tkisha dicka timen personale..1pasuri

sado te vogel...aty do strehoja njerez qe jan ne nevoj..e adhuroj kete gje ...:)
Sa ti ve pak gjerat ne vije do e vazhdoj akoma missionin tim .:)
Tani qe Jam Edhe me mire ekonomikisht sdu ta coj dëm.
 

*ARiel*

Tip i qetë
Anëtar
Apr 12, 2013
Postime
9,630
Pikët
113
Vendndodhja
Planet earth
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

mundohem me aq sa kam mundesi te bej humanizem, dhe ishaAllah do me jepet mundesia te ndihmoj deri ne fund te jetes. :)
 

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,481
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

I kam shpetuar jeten dikujt qe po mbytej para 20 vjeteve. Nuk eshte se rrezikova veten time se jam notar shume i mire. Me kapi per qafe dhe me shtrengonte fort, ja hoqa duart me force, dhe e terhoqa nga floket deri ne breg, kishte pire gjith ate uje.
 
Last edited by a moderator:

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,481
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Nuk i kam bere keq askujt!
i ke ber keq atyre qe kan cica te vogla:D
u ke plagosur autostimen.
 
Top