• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
24,201
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Mesa lexova une po thote eshte e zhgenjyer nga veprimet e tyre me pas e jo se do falenderime. Shqip shkruajne njerezit e shqip nuk kuptojne.
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
14,747
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

e thashe ketu dhe nuk ja kujtova personit
iu pergjigja temes
ata qe kane qefe te grijne sallate jeni te mirepritur
Atehere mund te thuash qe kam dhuruar rroba,kam dhene para per shkolle,e kam ndihmuar dike sepse s'kish mundesi financiare per te kryer nje operacion.

Besoj se tema per kete gje flet.

Ti kerkon monedhat njekohesisht. :)
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
27,664
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Pink si do te na mesosh ti neve, kur nickun e ke si mesuse e keqe :p
Degjo Pink dhe kush do qoft, kur i bene mire dikujt mos i trego askujt, mbaje per vete dhe e di Zoti se cfare ke bere.

Eshte edhe me fe islame, qe nese e jep me doren e djath, mshife doren e majt qe mos ta sheh, qe e ka kuptimin qe kur bene mire mos e be publike dhe kjo po ka vlere.

Jo disa kur japin i tregojn cdo njerit qe takojn rruges qe une jam duke e mbajt, e blla blla.

Nese jep diqka, jep nga zemra dhe mos prit qe te te kthehet.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,565
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Te mos ja permend askujt asnje te mire qe i kam bere. As kur me kane vene ne pozite te veshtire.

Nese kam bere ndonje te mire, kuptohet.
 
Last edited:

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
27,664
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Te mos ja permend askujt asnje te mire qe i kam bere. As kur me kane vene ne pozite te veshtire.

Nese kam bere, kuptohet.
Ekzakt, keshtu duhet dhe keshtu duhet te marr shembull cdo njeri qe bene diqka te mire ne kete jet.
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
24,201
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Lumi, jam dakord me ato cka thua, vetem dicka, ajo qe ben per dike te vleresohet. Se ka dhe njerez te pafytyre sot ... nejse vete skam bere ndonje xhest heroik me u permend ketu, lol
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
11,549
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Ore lum, po ti qenke me shume fytyra dhe na ben moral ne , ik more palaco
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
27,664
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Lumi, jam dakord me ato cka thua, vetem dicka, ajo qe ben per dike te vleresohet. Se ka dhe njerez te pafytyre sot ... nejse vete skam bere ndonje xhest heroik me u permend ketu, lol
Pink, ke shume arrogant qe edhe kur japin, ja shkaterrojn jeten duke ja permend nonstop, apo nese nje favor i kerkojn, e nuk i qendron gati si duhet, ja permendin dhe e cmend duke i thene, une te kam nidhmu ty qeshtu e ashtu e ti askund hiq.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
27,664
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Ore lum, po ti qenke me shume fytyra dhe na ben moral ne , ik more palaco
Ti mbaje gojen kur ofendon , se nuk te ofendova kaq.
 
Last edited:

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,577
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

perpiqem te beje mire , por shume here kam mbetur e zhgenjyer

spozorizova shkollen private te dikujt qe thoshte qe e kishte pasion, pasi e mbaroi personit nuk i eci nga ana profesionale per ate shkolle qe beri dhe me pas degjova thashetheme sikur une e mora ne qafe qe beri ate shkolle...nderkoh qe une dola e humbur financiarisht..

kam dhene te gjithe rrobat e vajzes refugjateve dhe sot kur i has rruges mezi se me pershendesin...

kam sponsorizuar per operimin e dikujt sepse djali saj thoshte qe nuk kishte para dhe pas 5 muajsh , ai djal na mburret me nje makine te re qe kishte blere me miliona...


sinqerisht nuk lodhem me ti kuptoj shqiptaret...
nuk i heq as edhe nje presje ketij komenti, por mund edhe te shtoja me teper nga ana ime dhe jo vetem qe s'ta dine, jo vetem qe mburren, por qellimisht te prishin edhe pune, pazare, te shesin larte e poshte, te pergojojne etj...dhe kjo pjesa ketu eshte me e keqja.

p.s. heren tjeter ndihmo ata qe vertet e meritojne, por jo demonet
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
50,676
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Re: Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Pink si do te na mesosh ti neve, kur nickun e ke si mesuse e keqe :p
Degjo Pink dhe kush do qoft, kur i bene mire dikujt mos i trego askujt, mbaje per vete dhe e di Zoti se cfare ke bere.

Eshte edhe me fe islame, qe nese e jep me doren e djath, mshife doren e majt qe mos ta sheh, qe e ka kuptimin qe kur bene mire mos e be publike dhe kjo po ka vlere.

Jo disa kur japin i tregojn cdo njerit qe takojn rruges qe une jam duke e mbajt, e blla blla.

Nese jep diqka, jep nga zemra dhe mos prit qe te te kthehet.
lumo cdo njeri eshte ndryshe, dhe smund te percaktosh sesi duhet te sillesh nese ben nje akte humanitar per dike. Smund te thuash “nuk eshte akte humanitar” meqe ja tregove te tjerve. Shif nene tereza, te gjithe njohin per te :). Un e kuptoj si ndihet marya pasi kam pare njerez qe bejn shume per dike dhe ata sjan mirenjohes hic fare. Un nje shoqes time ne kolegj (atehere se njifja) por kishte te njejten klas me mua. Dhe kur kisha nevoj per ndihme per dicka me ndihmoj, dhe me kujtohen shume raste te tjera qe me ka ndihmuar dhe sbesoj se do e harroj kurre. tani meqe jam tip i tille, pres ndihma qe jap nuk harroher kollaj dhe nuk merret si dobesi te jesh doredhenese

Ja nje rast konkret. Vin nje paciente qe kishte ardhur ne klinik pra 2-3 ditesh. Nuk ndihej me mire, nga historia duhet te beja analizat e gjakut por ato duan 2-3 dite ti marrim mbrapa dhe i sugjerova te shkoj ne spital...”oh erdha deri ketu per asgjec pagova per asgje”...mund te behesha e keqe duke i then “nuk te mora ne tele te vije ketu thjesht ishte decizioni jot”...por nejse te behesha e mire i thash “mos u shqeteso do te bejm refund parat qe pagove”...i erdhi buzeqeshia ne fytyr, dhe sic eshte duke ikur me thot “oh mund te me japesh excuse note per punen”...atehere thash oh qenka e zgjuar njera, jep gishtin duan te marrin krahun :p...i thash “jo nuk mundem se nuk quhesh si office visit, nuk te pash mbrenda ne dhome thjesht te bera triage”...fillon dhe ankohet sadoqe morri para mbrapa!!! Diten tjeter merr perseri ne tele te ankohet dhe te flasi me menaxheren....:/ idiotia deshte te ekzagjeronte simptomat, te me thoshte troc qe kishte ardhur per excuse note do e beja, por kur shikoj qe po tall menderen, ste fal kollaj sidomos kur bera dicka te mire dhe sja di vleren :p
 
Last edited:

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,057
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Ka persona qe kane profesion fisnik e humanizmi ben pjese ne jeten e tyre te perditshme ( si psh mjeket, infermieret, etj). Une nuk e kam nje profesion te tille edhe nuk eshte se kam bere ndonje gje aq te jashtezakonshme qe mund te meritoje permendje. Mundohem qe te tregohem 'qytetar i mire' edhe ofroj ndihme kur shoh nje me pak te mundur se vetja me çanta te renda, ne kembe ne tren, etj.

Jashte te afermve, vetem nje rast me kujtohet. Nuk e mbaj mend mire se ne çfare viti ishte, nje familje tejet e varfer fqinje kishte humbur kryefamiljarin, vajti mami edhe babi per ngushllim edhe kur u kthyen ishin shume te merzitur. Ishte kulmi i vapes ne Shqiperi e kjo familje nuk kishte as frigorifer. Nuk mu shqit nga mendja, sa kisha filluar pune, kjo kishte 4 femije te vegjel, nene e vetme pa asnje te ardhur. Pa i thene askujt, vajta tek QTU, porosita nje frigorifer te madh edhe nje lavatriçe per ta. Zonja e mori vesh pas nje viti qe ja kisha blere une pajisjet. E sot e kesaj dite sa here me sheh me fal nje mije urata. Tashme femijet i ka te rritur, me pune, eshte bere edhe gjyshe...
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,600
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Kur isha ne emigracion ne nje kompani goxha te njohur si Connolly Leather per shkak te reputacionit tim te mire me eshte dashur te ndihmoj me dhjetra bashkeatdhetare duke i punesuar tek e njejta kompani.

Nje tjeter rast ka qene nje Lacian i plagosur me thike qe futet ne Kent; Angli , me eshte dashur ta mjekoj ti paguaj udhetimin per ne Londer, me ka telefonuar me dhjetra here per te shkuar ne Londer si shenje falenderimi por kurre nuk e kam takuar me .
 
Last edited:

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
11,549
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

U bera cope per te sjelle nje shoqe ne France, u bera garante per te megjithese nuk dinte gjuhen, e ndihmoja nganjehere duke bere edhe punen e saj, pas nje viti ishte vetem nje vend pune nga ne te dyja njera duhej te ikte dhe ne ato momente ajo filloi te behej lozonjare me shefin Sigurisht qe ate mbajten... Pas ça vitesh degjova qe ishte ndare nga i shoqi qe e la ne atdhe dhe martuar me nje te ashtequajtur mik qe e zuri sa erdhi nderkoh qe ishte e martuar...
Kjo eshte Jeta, duhet te presesh cdo gje, Jeta me merr por edhe me ka falur shume gjera,
Do vazhdoj te bej mire sa te kem mundesi..
 
Last edited by a moderator:

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,245
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Dale tani Marie, ca faj ka ajo qe ate mbajten ne pune? Mos u bej llafazane. Lerini muhabetet e kohes komunizmit ne te kaluaren. "U be lozonjare, la burrin" ncnc. Ajo nuk te mori gje ty. Ca te bente? Te rrefuzonte punen se je ti xheloze?
 

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,245
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Sa per mua dje kishte ngelur nje koker fiku. Fik me ere i mrekullueshem. Doja ta haja vet por ia dhash burrit. Ai si tip human vet e ndau me mua.-enderron-
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
67,592
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Vetëm unë s'paskam bër gjëra humane këtu? :d
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
8,987
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Une bera sot, i mbajta karrigen komshies kur hypi me la xhamat. [emoji14]

Quhet kjo apo jo? [emoji14]
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
27,664
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte gjeja me humane qe keni bere ne jete ?

Gjeja me humane per momentin qe jam duke e bere eshte qe te mos e lejoj Akrepin ta tejkaloj me reputacion Jolenen, e sa te jem ne kete forum nuk do te ndodhe kjo gje.
E tash sa ma di Jolene, kete nuk e di :p
 
Top