• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,655
Pikët
113
Paraja ne ditet e sotme eshte kthyer ne nje luks te vertete duke patur parasysh gjendjen ne te cilen ndodhet ekonomia boterore, papunesia e larte, ngritja e cmimeve, etj.

Cila eshte keshilla/t me e mire qe keni marre, degjuar apo lexuar ne lidhje me parane?
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,655
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Po e filloj une atehere:

- Nga nena: "Jetes nuk i dihet. Sot mund te jesh me sherbetore dhe neser mund te jesh ti sherbetorja, prandaj mendo gjithmone per te nesermen dhe vendos gjithmone para menjane."

- Nga babai: "Me mire ha buke te thate se sa te futesh ne borxh."

- Suze Orman: "People first, then money, then things."

Po ju?
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Duaje, shpenzoje dhe mos ja dorezo armikut :p
Keshille komuniste kjo? :p
_________________________________________

Fillimisht u krijuan njerezet, ishin te paster... me fazat e evoulimit njerezit u bene lakmitare dhe egoiste...kjo beri qe te lindte paraja, Tashme nejrezit mund te blene apo shesin njeri-tjetrin e gjithashtu edhe veten. Paraja cenon lirine. ndaj sbesoj, se mund te kete ndonje Keshille, qe mund te merret si e mireqene ne lidhje me parane.
 

sara28

I miss you
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
62
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e zemres time
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

dikur nga gjyshja e kam pas degjuar kete " Me mire buke thate se sa te kesh borxhe"
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Nga babai im:Kush merr shtate e prish tete,s'ka nevoje per kulete.
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,655
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Me te tendin ha e pi dhe biznes mos bej.
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,199
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Parja e kuqe per dit te zez ... Kshu thot ime me gjithmone ...
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Ne jet duhet te zgjedhesh midis fitimit te parase o prishjes se parase.Nuk ke kohe ti besh te dyja bashke.
 
  • Like
Reactions: J-W

Elina

V.I.P
Anëtar
Feb 4, 2013
Postime
2,483
Pikët
113
Vendndodhja
Ne lotin e gezimit.
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Njihuni me milioneren 6-vjeçareGjashtëvjeçarja Isabella Barrett është njëra nga milioneret më të vogla në botë. Suksesin e ka arritur falë spektaklit “Toddlers and Tiaras”, ndërsa tani ka edhe linjën e saj kozmetike dhe tëbizhuterive.

Ajo sillet si një vajzë e rritur, ka stilin e saj, ndërsa shumicën e parave i shpenzon duke blerë rroba dhe këpucë.

“Pse nuk do të më pëlqente që jam milionere? Unë jam yll, kam koleksionin tim të bizhuterive dhe makijazhit dhe më pëlqen të jem shefe. Unë asnjëherë nuk humb, fitoj në secilën garë që marr pjesë”, ka thënë vajza.

Nëna e saj Susanna, ka deklaruar se ajo thjesht e ndihmon vajzën që t’i realizojë ëndrrat.

“Të gjithë po shohim se çfarë u ndodh yjeve të reja, si për shembull Britney Spears dhe unë nuk dua që ajo t’i ndodhë vajzës sime. Mirëpo, asaj i pëlqejnë gjërat e bukura dhe nuk duam t’ia kufizojmë ato”, ka treguar nëna e milioneres së vogël.
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,543
Pikët
48
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Bota nuk sillet vetvetiu...

Boten e sillin parate...

Edhe grate... :D
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

Always save for a rainy day. "Arkes kurre mos ja nxir fundin!"
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,556
Pikët
38
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

tem e bukur qo..

po ajo hana montana cbën..-
dhe ajo goc e qut doli..
le ladu gagaja.. ajo kusur spo le se rruari para nga gjith bota..

ty elushe te ka rruajtur ndonje paund qo lad gagushja..?
psh ke bler ndonje cd me kenget e saj idiote?
po ndonje shishe me lang.. me etiket parfum gagagaje ke blere?

ne se i ke bere keto do te thote.. se ca paund te fituara me djers ne vend tja cosh gjyshes ne fshat qe te ka lare b.ithen.. ja ke cuar depos me miliarda te gagase apo te jenifero rihanos..

nuku e kam vetem me tyjan po me te gjithe..

..
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,556
Pikët
38
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

ti tank.. se ste kam pietur..

pi ..keshtu virtualishto internetishto kompjuterisht..apo rilli..neper klube?

ne se pi virtualisht..pi.. sa te zhdepesh.. po ne se pi ne klub..ste falet..
mo ja mbush xhepat klubexhive..

..
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?

tem e bukur qo..

po ajo hana montana cbën..-
dhe ajo goc e qut doli..
le ladu gagaja.. ajo kusur spo le se rruari para nga gjith bota..

ty elushe te ka rruajtur ndonje paund qo lad gagushja..?
psh ke bler ndonje cd me kenget e saj idiote?
po ndonje shishe me lang.. me etiket parfum gagagaje ke blere?

ne se i ke bere keto do te thote.. se ca paund te fituara me djers ne vend tja cosh gjyshes ne fshat qe te ka lare b.ithen.. ja ke cuar depos me miliarda te gagase apo te jenifero rihanos..

nuku e kam vetem me tyjan po me te gjithe..

..
S'me ka lene mendja akoma o Brar jo ``sak`` piracia ne internet per cfare eshte. Kane me lezet kenget e "vjedhura" kur i degjon sesa ato te "blera".

Ndersa gjyshja ka femijet e vet, ç'pune ka me mua? Une mire qe i çova nje aparat degjimi qe t'i shijoje vitet e pleqerise. Se lekat s'do i mare me vete kur te vdese jo. :))
 
Top