• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

mosha me e mire eshte aty ka 27 a 28 jo qe te piqesh mire ne koke po qe ti mbarosh ca gjera personale si shkolla te gjejsh pune dhe taman per martes se pas saj krihohet menjehere familja
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Andej nga 30 e kam syrin Une, por jetes nuk i dihet se si te vjen.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Nuk mund ta percaktoj pasi nuk i dihet cfare mund te ndodhi. Normalisht synimi im paresor perpara marteses eshte te plotesohem profesionalisht, te krijoje nje te ardhme dhe pastaj te ndermarre nje iniciative kaq domethenese sa krijimi i familjes dhe marrja e pergjegjesive si kryefamiljar. Si moshe mendoj diku tek 27 - 28, ku eshte dhe mosha me ideale, pasi je pjekur plotesisht dhe i fokusuar ne ndertimin e familjes.
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
202
Pikët
28
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

23 isha un. Shkollen e kisha maru (u njoftem ne universitet) dhe punen e kisha gjet. Nuk asht puna se isha gati per te kriju familje, por ato gjana qe do i kisha ba vetem (psh te udhetoja, te dilja, etj) i kam ba me tim shoq. Konsiderohet moshe relativisht e re por kur vjen dashnia duhet me i hap deren :p

Nuk jam ba pishman se u martova e re, skam humb gja, tash mas nja dy tre vjetsh 2 bebusha e plotesohet familja.
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Mendoj qe mosha normale dhe qe preferoj une per martese eshte mosha 25 vjec pasi mendoj qe deri ne kte moshe e ke shijuar lirine tani duhet te mendosh per me gjate per nje hap tjeter te jetes :)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
per martesa ska moshe se edhe me qen 90 vjeç ose tu vdek te del para nai plak e rezikshme e ta mer mendjen pale kur je i ri qe spyt hiç po martohesh me ke te dali para mjafton tjet seksi dmth se vrasin mendjen fort njerezit sot se ndarja eshte bere si kusuri kur pi kafe
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Bashkjetes me mjafton..kush vret trute me firma e dokumenta e ndarje pasurie :D :p
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,991
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Bashkjetes me mjafton..kush vret trute me firma e dokumenta e ndarje pasurie :D :p

Normalisht martohesh per te mos u ndare :D


Moshe ....them kur i ke te gjitha ne terezi , shkolle , pune dhe te jeshe gati "mendalisht :D "
Une jam martuar shume, shume e vogel , te them moshen do kapni koken me dore ....pupu ..haha
Epo pishman nuk jam bere se nuk u mbylla ne shpi , mbarova shkollen , diplomen , puna dhe familja dmth 2 engjujt e mi :)
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Per femrat mbi 25, per meshkujt mbi 30. Kjo per martesen e pare. :p
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Per mua 18-24 eshte per fun, per te bere budalliqe, ku formohesh si individ, eksperimenton, ku te falen dhe gabimet, but qe ne momentin qe thua ''I do'' qe ne kete moshe, te kerkohet te jesh nje grua e devotshme , dhe shembull per shoqerine, familjen,etj. Cik detyre e veshtire kjo. Kam pare vajza qe jane martuar qe ne shkolle te mesme dhe shprehen qe nuk jane bere pishan. Normal qe ato nuk behen pishman se nuk e dine cfare kane humbur. Lirine, te jetuarit e adoloshences, e fillimet rinise ashtu sic duan. Dihet qe kur martohesh liria jote nuk eshte ajo e para. Shoqeria kalon ne plan te dyte, dhe kur vijne femijet nuk ke kohe aq sa duhet per veten tende. Shijojeni rinine o njerez, se per t'ju futur halleve te marteses ka kohe. :p
 

Ksanthi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 15, 2010
Postime
177
Pikët
0
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Une u martova 27
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

Mosha ideale per me u martu eshte,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 75 :D
 

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Cila eshte mosha qe e preferoni per martese?

ma vone... ma mire..:D
 
Top