• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,169
Pikët
113
Vendndodhja
Lem menjane pagesen e politikaneve.

Komapnite e huaja qe jan futur ne shqiperi paguajne me shume apo me pak se ato shqiptare?
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Nuk di sakte per kete, por di qe ndonjihere nuk paguajne as rrogat e punonjesve, me sa kam pare ne kronikat e lajmeve...(eshte fjala per shoqerite e huaja koncesionare per infrastrukturen si psh per rruget etj )
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,076
Pikët
113
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Mendoj se moderatoret me ndikim si Blendi, Ermali, Cani, Sokol Balla, Alketa, Rudina Xhunga, Ardit Gjebera etj, paguhen me se shumti.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

fevziu fiton 30.000 euro per shkerdhatlliqe....ne muaj.
Me sa jam i informuar.
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,376
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Vendi yne si Sh.... po ashtu dhe Ks , jane te njohura si matrapazlleqe !
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
69,634
Pikët
113
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Mallist......:p
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,820
Pikët
113
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

fevziu fiton 30.000 euro per shkerdhatlliqe....ne muaj.
Me sa jam i informuar.
Njemije familje qe nuk marrin asnjigjo do jetonin minimalisht me keto para...
Paramendo cfare proporcioni absurd i shoqerise sociale njerzore...:O
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Njemije familje qe nuk marrin asnjigjo do jetonin minimalisht me keto para...
Paramendo cfare proporcioni absurd i shoqerise sociale njerzore...:O
Sociale ne troje eshte fjale e HUAJ.
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,376
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Ne jemi tulalc popull, Kam thene dhe them, duhet protestuar gjer ne venie ne flake te rere pasurise se hajduteve, vetem nje revolucion zgjidhe çeshtjen shqiptare ne pergjithesi !
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,914
Pikët
113
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Haha..sdi as une si m`erdhi ajo fjale aty...
Partitë shpenzuan mbi 3 milionë euro për zgjedhjet parlamentare.

Mbi 3 milionë euro llogaritet të kenë shpenzuar subjektet politike gjatë fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të mbajtura më 11 qershor në Kosovë.
Koalicionit PAN, koalicion ky i përbërë nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, prin me shpenzimet më të mëdha, me mbi 1.7 milion euro, pasuar nga partitë e koalicionit LAA, i përbërë nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe Alternativa me rreth 1. 1 milion euro. Kurse Lëvizja Vetëvendosje ka shpenzuar mbi 350 mijë euro.

Në këto shuma financiare përfshihen edhe gjobat e shqiptuara nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP).

Këto të dhëna janë bërë publike nga disa organizata joqeveritare, Demokracia Plus dhe Organizata për Demokraci, Anti –Korrupsion dhe Dinjitet “Çohu”, që kanë bërë matjen e shpenzimeve të subjekteve politike në terren, media dhe vëzhgim të zgjedhjeve.

Genc Nimoni nga organizata “Çohu” ka treguar se gjatë periudhës 10 ditore janë monitoruar 23 komuna, katër televizione, tetë portale, pesë gazeta ditore dhe shpenzimet e realizuara për tubimet elektorale, si pano dhe flamuj partiakë.

Kurse, nuk janë monitoruar 15 komuna, televizione dhe radiot lokale që operojnë në Kosovë.

“PAN dhe LAA kanë kaluar shifrën prej një milion. Derisa PAN ka shpenzuar 1. 717.155 euro, në anën tjetër koalicioni LAA ka shpenzuar 1.094.076 euro. Ndërsa subjekti i Lëvizjes Vetëvendosje ka shpenzuar 359,929 euro. Gjithmonë kjo sipas matjeve tona më çmime të përafërta të tregut me ofertat e kompanive private që merren më këto çështje”, shprehet Nimoni.

Isuf Zejna, nga “Demokracia Plus”, ndërkaq ka treguar se nuk kanë pasur mundësi të kenë qasje në raportet financiare zyrtare .

“Për hir të saktësisë të raportit, ne kemi kërkuar qasje nga Komisioni Qendror Zgjedhor nga subjektet politike në gjitha raportet financiare të fushatës. Nuk na është ofruar qasje në këto dokumente në asnjë nga tri subjektet politike apo koalicionet, si dhe nuk na është ofruar qasje në KQZ”, ka thënë Zenaj.

Shpenzimet e partive politike për zgjedhjet parlamentare nuk paraqesin shifrat përfundimtare të kostos se zgjedhjeve, ngase më 22 tetor, përkatësisht 19 nëntor në Kosovë janë zhvilluar edhe rrethe të zgjedhjeve lokale .

Ndryshe, buxheti i Kosovës u ndanë më shumë se 4 milionë euro në vit partive politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës.

Shuma e mjeteve për financimin e aktiviteteve të subjekteve politike bëhet në bazë të përfaqësimit të numrit të ulëseve të fituara në Kuvend për një mandat.

Përveç mjeteve që u ndahen nga buxheti i Kosovës, partitë politike financohen edhe nga burime tjera, që sipas përfaqësuesve të shoqërisë civile, në të shumtën e rasteve këto burime janë nga disa kompani private, të cilat më pas shpërblehen me dhënien e tenderëve publikë nga partia që e fiton pushtetin.

Kurse viteve të fundit, partitë politike, për veç Lëvizjes Vetëvendosje, u shmangen publikimit të burimeve dhe qarkullimit financiar.

Në bazë të Ligjit për financimin e subjekteve politike, partitë janë të obliguara që të publikojnë për çdo vit raportin vjetor financiar, që duhet të përmbajë bilancin e gjendjes, pasqyrën e fitimit të humbjes, që tregon të gjitha të hyrat dhe shpenzimet e partisë. Raporti vjetor financiar i vitit paraprak duhet të mbetet i publikuar së paku një vit në faqet e përkatëse zyrtare. /REL/


Dec 27, 2017 15:56 Europe

PËR MË SHUMË

Kosova në mesin e vendeve më të korruptuara me kulturë të mosndëshkimit

Milionerët e Kosovës së varfër.

PS: tek ne jane me te zgjuar...ironikisht.
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,376
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

Rambo po vjedh haptas se nuk ka para per kravata !!

Ky qen bushtre !
Kin se luftoi per te hjekur shkaun, pse u hoq shkau, per mos te shfrytezuar popullin Kosovar, e ç'bene ku matuf ?
 

xhori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 10, 2016
Postime
915
Pikët
0
Vendndodhja
MARCHE
Përgjigje e: Cila pune zyrtare ka pagese me te larte ne Shqiperi?

sekseret e familjes sypeshkaqen te degjeneruar kan rrogen me te lart
 
Top