• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cilat janë simptomat e kancerit të vezoreve?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Njohja e këtyre simptomave, do të mund t'ua shpëtonte jetën
Kanceri i vezoreve, për të cilin deri vonë është menduar se nuk jep kurrfarë simptomash, është sëmundje që mund të shpjerë në përfundim të jetës. Mirëpo, një hulumtim i ri ka zbuluar se, megjithatë, ekzistojnë simptomat e hershme të kancerit të vezoreve. Dhe, nëse dimë për çfarë shenjash është fjala, sëmundja mund të diagnostikohet në stadet fillestare tub zhvillimit, në të cilat shkalla e shërueshmërisë është rreth 90%

Tri simptomat më të rëndësishme janë: shtangimet kronike dhe dhimbjet në abdomen, nevoja konstante për të urinuar dhe humbja e përnjëhershme e kontrollit të fshikës urinare, shpjegojnë gjinekologët.

Ndonëse vetëm 12% e femrave të sëmura i përkasin moshës nën 40 vjeçe, megjithatë, nëse i vëreni këto simptoma, paraqituni të gjinekologu. /
 
Top