• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Cilat jane relatat qe keni ndertuar me prinderit tuaj,flisni me ta per gjithcka ...?!

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Isha duke menduar ne keto caste per familjen time,edhe relatat qe kam me ta.I dua shume edhe kam relata shume te aferta me ta...Psh:Ne cdo cast,per cdo detaj sado i vogel te jete ai e ndaj me ta,kryesisht me mamin tim,por nderkohe kam degjuar qe jo gjithmone relatat e femijes me prinderit jane te mira....

Prandaj miqte e mi te forumit,vendosa te hap kete teme:Cilat jane relatat qe ju keni me prinderit tuaj,flisni me ta per gjithcka apo stepeni sepse mund te keni dike tjeter qe mund ti besoni verberisht ndodhite tuaja te dites

Pres mendimet tuaja:)!

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,724
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Re: Cilat jane relatat qe keni ndertuar me prinderit tuaj,flisni me ta per g

Ata i ndertojne te paret relatat.Ne vec reflektojme kur arrijme te fitojme pjekurine.(Mendimi im )
Normale i kam me te dy, nuk flas me ata per gjithcka !

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
460
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Cilat jane relatat qe keni ndertuar me prinderit tuaj,flisni me ta per gjith

E Urrej Largesine qe na ndan...E urrej ndjenjen e se ndjeri e huaj ne shtepine tende...
Me mungon afrimiteti qe kam pasur me ta..

Nothing is ever the same.........

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
667
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cilat jane relatat qe keni ndertuar me prinderit tuaj,flisni me ta per gjith

DHe flasim dhe nuk flsasim per gjithcka prindi esht gjithmon prind disa gjera me mir distanc, se perfundojm gjithmon ne kritik..

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,420
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Cilat jane relatat qe keni ndertuar me prinderit tuaj,flisni me ta per g

Kam fatin qe i kam tgjith afer ..plus jam e ledhatuara e shpise lol dmth nganjeher ka ndonje kriz xhelozie nga me te medhejt po kalon :p
Persa i takon ceshtjeve personale jam e mbyllur e indipendente sdua te me nderhyjne ne jeten private..mendimin ja mar sigurisht po me kufij dmth :)

OpeN... jemi sepse meremi vesh per bukuri pastaj jemi shum te lidhur me njeri tjetrin ne vecanti jam e lidhur me Vellan qe me iku ne USA dhe qe per Te jap jeten... dhe kam nje Moter ne Kanada qe e kam si shpirt e me afron dhe mosha me te :)

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cilat jane relatat qe keni ndertuar me prinderit tuaj,flisni me ta per g

Ndaj me ta gjithcka te jetes time!
Kam fatin dhe shancin qe i kam te dy shume te kuptueshem ne te gjitha situatat. Vecanerisht me mamushin ndaj cdo gje !!! E kam shoqe, moter gjithckaaaa ...

Love you mum !!!!

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,196
Pikët
113

Ndaj me ta gjithcka te jetes time!
Kam fatin dhe shancin qe i kam te dy shume te kuptueshem ne te gjitha situatat. Vecanerisht me mamushin ndaj cdo gje !!! E kam shoqe, moter gjithckaaaa ...

Love you mum !!!!
Absolutisht e vertete.
Boah,po nuk ndava me ate qe me ka mbajtur 9 muaj ne bark...me ke tjeter.FIKS.
Djale mamaje.
Por ma ka thene: shiko jeten tende.
Mjafton.

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...

Absolutisht e vertete.
Boah,po nuk ndava me ate qe me ka mbajtur 9 muaj ne bark...me ke tjeter.FIKS.
Djale mamaje.
Por ma ka thene: shiko jeten tende.
Mjafton.
Eshte shume bukur kur nje djale nderton relata te tilla ne mamin e tij,pasi ndonjehere mendohet qe kjo marredhenie eshte e veshtire per shkak te disa bisedave qe konceptohen ne kendveshtrime te ndryshme nga gjjini te ndryshme.

Por eshte shume okay kur vendosen limite ne menyren e te vepruarit e te kuptuarit sikurse e the edhe ti! Ajo ka besim tek zgjedhjet e tua edhe tek ti keshtu qe te le pjeserisht te lire !!!

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,196
Pikët
113

Eshte ligji i jetes.
Ne fillojme vjehrra apo vjehrri.
klm

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,724
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.

Normale.Jo, nuk flas e perhere e me teper nuk flas.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,196
Pikët
113

Jo po do te me mesoje zoti,per prinderit.
lg

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,013
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers

ja kaloj mire me familjen time , por persa perket gjerave personale nuk hapem me ta..

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,721
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?

Une per vete po. Psh me plaku bejme muhabet femrash sa here qe takohemi dhe ai me tregon ke ka kapur, si shkoi, etj, etj,...lol

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,776
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!

Being the only girl in the family does not help! Sepse kan qen overprotective ndaj meje gjithmone.

Flasim per shume gjera.... gjerat qe mendoj se i stresojne ose merzisin sado pak mundohem ti shmang ose u tregoj kur jemi perballe jo ne tel.
Ka raste qe mundohem te fsheh si ndjehem.

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
611
Pikët
0

Familja eshte gjeja me e shtrenjt qe kam! Me prinderit i kam mardhenjet shume te mira, sidomos me babin. Por prinderve nuk eshte se u tregoj gjithcka... dmth aq sa duhet te dine! Kurse vellezrit i kam si shok (meqe jemi pothuajse moshatar i tregoj cdo gje ... edhe pse jane cuna :p )

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,724
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.

Mardh.- Normale,
per te thene cdo gje ? as behet fjale ...gjithnje e me pak.....

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
600
Pikët
0

...

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
600
Pikët
0

Normalisht relacjonet prinder-femije, mbesin prinder-femije. Kur ke shancin e mire qe me moshe te arrish te krijosh nje relacjon te rriturish/adultesh, ateher eshte fat.

E kisha kete relacjon me tim at. Flisnim per gjitheshka, benim shakara, me tregonte historira pa fund, qeshnim...

Ndersa tani nuk e kam me