• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Un do te thoja se pervec gjithe atyre elementeve te mrekullushme qe ka te qenit katolik,elementi me dallues dhe me i bukur eshte sakramenti i rrefimit.
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Qekur katolicizmi qenka feja jone?
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Feja ime është Shqiptaria! Sot e kësaj dite ritet martesore janë ato pagane. Dhe jo ato në Kisha, duke marrë bekimin e Priftit. Apo martesat me deve, të Muslimanëve. Ne kemi traditat tona, kulturën tonë, dhe celebrohemi në bashki dhe jo nëpër kisha e xhami.

FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Martesa ne kishe,,,te betuarit per te qene gjithmone bashke!
99,9% e rasteve me tradhëti dhe me kërkesa divorci në dyert e gjykatave. :D
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Feja ime është Shqiptaria! Sot e kësaj dite ritet martesore janë ato pagane. Dhe jo ato në Kisha, duke marrë bekimin e Priftit. Apo martesat me deve, të Muslimanëve. Ne kemi traditat tona, kulturën tonë, dhe celebrohemi në bashki dhe jo nëpër kisha e xhami.

FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA.
-bravo--bravo--bravo-

Plotesisht dakort me SubZ :)
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

99,9% e rasteve me tradhëti dhe me kërkesa divorci në dyert e gjykatave. :D
Subz e thash eshte ritual,pastaj se sa njerezit e mbajne problem per to.Pastaj si u martove nkishe si nbashki gjykata ate pune do beje x divorcet :p
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Rituali qe me pelqen eshte qe te mblidhesh nje here ne jave te dielave zakonisht , njerezit shkojne edhe familjarisht per te marre nje ushqim frymeror , nje pastor thoshte , ne e ushqejme trupin tone per çdo dite nga tre here ne dite kurse frymes tone i japim nje vakt ne jave .

Ritual me te bukur se lutja nuk ka , vetem me ane te lutjes dhe faljes per gabimet dhe veprat e keqija qe une si besimtar mund te kuptoj se sa e keqe eshte qofte edhe nje fjale e leshuar pa kontroll . Ne lutje jam ne pranine e Zotit dhe atehere me shume se çdo here jam i sinqerte me veten , megjithese eshte e veshtire te me pranoje Zoti keshtu siç jam , por Jezusi ka paguar ne kryq edhe per mua ashtu si per te gjithe qe e ndjekin .
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
39,810
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Kur e pjek qingjin ne hell dhe e shoqeron me nje gote vere
 

Si1ri

Forced_ to_ Smile
Anëtar
Sep 16, 2016
Postime
1,206
Pikët
0
Vendndodhja
Mbrapa diellit
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Odat e oxhakut, kryesiht neteve te dimrit, kur mblidheshim burrat e bisedonin.
Nje ritual i rrept, i thjeshte dhe shum i bukur.
 

Edvin83

Shqiptar
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,458
Pikët
83
Vendndodhja
Shkodër
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Larja me lule për ditën e natyrës, Shën Gjergj.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
39,810
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshe rituali apo elementi me i bukur i fese sone?

Dita e veres.....
 
Top