• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili eshte haplogrupi juaj?

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,680
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Me ça e përcaktoi Durham apo me prekje me majën e gjuhës? :p
Po ti je qelos tani me Durhamin..a si ??
Pse pjatalarese ishte ajo qe te mos kishte pak njohuri mbi ato cka shkruajti e foli?...ajo i kapi nga faqet dhe pastaj nxorri konkluzionin, ajooo Durhamja, as nuk ndenji ne shtepite e tyre e as nuk udhetoi me mushke per muaj te tere neper brinja e gerxhe, qe thua tine.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,989
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Per cfare ju duhet ky testi?? Per pune apo cfare?? Lol
Per asgje ... pervecse nje kurioziteti pa lidhje thelle e thelle .

Por i Lumit nuk quhet gjithsesi ... se na pati premtuar qe do beje testin ne lidhje me veten e tij jo me atesine.

Ka frike .. surely , cox hè must know in a way . Lool
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,505
Pikët
113
Zane shume je tu fol palidhje, e atesis eshte qe tregon me rrenje se nga je e qka je, ti po ki frik per veten tende me ba edhe tani shkruan me teper se sa vepron loool.
Urdhero beje testin ta shohim.

Sidoqoft prap e mbeshtes thenjen e King Bardhylit, qe ky test nuk te bene as me shume e as me pak shqipetar, shqipetaret nga airoplani dallohen se kush jane, aspak krenari nuk eshte ke cfare ke, sepse nuk jemi ne qe e kemi vendos se qka te jemi, sikur te isha pyet do kisha qene gjerman apo irlandez.
 

The ICEman

I never lose. I either win or learn.
Anëtar
Mar 28, 2019
Postime
7,524
Pikët
113
Lumi ti ke sjell analizat e babit apo cfar se nuk po e kuptoj?!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,989
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Zane shume je tu fol palidhje, e atesis eshte qe tregon me rrenje se nga je e qka je, ti po ki frik per veten tende me ba edhe tani shkruan me teper se sa vepron loool.
Urdhero beje testin ta shohim.

Sidoqoft prap e mbeshtes thenjen e King Bardhylit, qe ky test nuk te bene as me shume e as me pak shqipetar, shqipetaret nga airoplani dallohen se kush jane, aspak krenari nuk eshte ke cfare ke, sepse nuk jemi ne qe e kemi vendos se qka te jemi, sikur te isha pyet do kisha qene gjerman apo irlandez.
Besoj se te sqarova ... Lumi , ky test means nothing.. perderisa edhe mund te martohesh me to.

Dhe mos u inspiro nga injorante te deshperuar gogoli.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,505
Pikët
113
Lumi ti ke sjell analizat e babit apo cfar se nuk po e kuptoj?!
Hahahahahhahaah jo bre Tropojan, se me test te kisha kusheri loool, nejse kjo vertetohet qe jemi marakli te dyt ne femra loool.

Ket test munden me ba vetem meshkujt per arsye qe kane kromozomin Y, pra jo femrat, shembull tek femrat e bene babai i saj apo vllau dhe e gjen prejardhjen.
 

The ICEman

I never lose. I either win or learn.
Anëtar
Mar 28, 2019
Postime
7,524
Pikët
113
Po si bahet testi ?
Tsigurt dal rus haha
 

The ICEman

I never lose. I either win or learn.
Anëtar
Mar 28, 2019
Postime
7,524
Pikët
113
Komshi k’to vlejne vetem per historine , ne te kundert mos u lodh.
Historin e rranjve tmija pra , a asht ky thelbi apo jo ?!
Une vec hedh kodin historin ma thoni ju lol

Bahen nangli kujshie a nuk bahen?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,989
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Historin e rranjve tmija pra , a asht ky thelbi apo jo ?!
Une vec hedh kodin historin ma thoni ju lol

Bahen nangli kujshie a nuk bahen?
Te historise se Shqiptareve (fiseve ) ne pergjithesi .

Behen qysh jo ( ancientry test ) ... por mos u harxho . Ti bej testin e DNA -se , ku ka te beje direkt me prejardhjen tende dhe te dy prinderve te tu e me rradhe .

Po Lumi nuk e ben/sjell k’te , se kushedi ku eshte perzier diku dhe ka turp. Lool
 
Last edited:

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,505
Pikët
113
Zane ti mdoket ki marak mu kap me fjale dhe te terheq jashtzakonisht, kush cenka perzi ?, Une di deri 6 breza me emra dhe mbiemra, te gjithe shqipetar, ku njeri eshte edhe ballist i njohur ne Kosove, pra per rrenjet e mia i di sigurt, e ti per vete nese ki perzimje eshte tjeter pune.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,989
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ur mum granma or someone ( a female ) down the line ... could have had a secret affair . Kshuqe ti mund te ja kesh idene por testi te nxjerr te palarat , kshuqe qartesohu me prova , meqe po na siguron me fjale . Lool
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,505
Pikët
113
Nuk po te siguroj me fjale, une e kam ba testin ate qe u dasht me ba edhe per kurreshtje, se nuk qon pesh se cfare mendon ti apo dikush tjeter, ne fenotipe ju kam pa ne foto plot ketu dhe mundem leht me dal ne konkludim se nga anoni, por prap nuk qon pesh kjo gje.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,989
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ragnar .. u trying to cheat , And this is cheap talk . Se nuk jemi budallenj , ke bere nje test ku mund te martohesh me to , dhe nuk teston njerin nga prinderit e tu me te rendesishmen kur vjen puna tek gjera te tilla .

U not making sense , stop trying to fool us .
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
34,987
Pikët
113
Gjaku pa ndjenjen/emocionin eshte asgje !!!!

Prandaj kot Nuk thone pshm .. a cold blooded murder.

Ti je rracist dhe une e kuptoj k’te shqetesimin tend, por gjaku prishet/ftohet pa emocione/ndjenjen.
Te gjithe jane rracist


Ndenja pa gjak eshte e kote
Gjaku dhe ndjenja jane kuptimplot
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,989
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Te gjithe jane rracist


Ndenja pa gjak eshte e kote
Gjaku dhe ndjenja jane kuptimplot
Gjaku eshte gjak , nje gjak Kane te tere pa perjashtim - human blood .. the fundja fundit me biology iT only matches with types , pra mund te kesh same blood type me nje zezak pshm qe te shpeton jeten , ndryshe nga vellai i jot ne thonjeza that cant help u .
Ndersa ndjenja its BIGGER.

Can u Spot the difference ?
 
Top