• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili eshte kuptimi i jetes?

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Cfare mendoni ju te nderuar antare te forumit, cili eshte kuptimi jetes dhe cfare kuptimi ka jeta per ju.

Do te doja te degjoja disa nga mendimet e juaja per kete teme :)
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

....Midis alternativave te kunderta : "Thjesht te ekzistosh" Ose "Te jetosh" ...
te mund te vendosesh dhe t'ia arrish Qellimit !Per me gjate, do duhej te shpreheshe shume, sepse , e tille eshte tema.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

Jeta nenkupton ekzistencen tende ne nje realitet te imponuar ose ne nje realitet tendin vetjat qe te ben te ndihesh komode me ate qe ti je dhe perfaqeson ...!
Ndonese mund te duket absurde te jetosh duke e ditur qe do te vije dhe fundi por ndoshta eshte kjo ironi ajo qe te ben te kuptosh me teper rendesine e jetes tende!

Gjithsesi eshte nje nocion filozofik qe ka shume per te folur,cka nenkupton kendveshtrime te ndryshme nga individe te ndryshem. Personalisht jam e kenaqur qe ekzistoj,sepse kjo me ben te kuptoj qe une jam dikush qe ndonese thermi rere ne nje mes diamantash jam e dukshme dhe mundohem te mbijetoj panvaresisht gjithckaje :)!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

Jetoje sic don vet shfrytezoje deri ne fund, dhe te pakten ler gjurm mbi te..te thuash dhe un kam qen jam dhe do jem...
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

te jesh i/e lumtur
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

Kush Ka Aritur Ta Gjej Kuptimin E Jetes Qe Te Arim Ta Gjejm Neë!ë!ë Gje Pa Kuptim Dhe Qe Thjesht Duhet Jetuar, Sepse As E Dim Pse Na Sollen Ne Ket Jet Dhe Se Dim Pse Na Largoj Nga Kjo Jet........
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

shnet fat lumturi
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

te ecesh perpara mekok lart asnjeher mos hap syt pas..
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

rreziko kur duhet por kurr mos te jesh shum e sigurte ne vete pasi siguria e tepert te con ne gabim
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

Realizimi i gjithcka qe te ben te ndihesh i plotesuar,dhe te kuptosh qe vertet jeton edhe je pjese e nje realiteti qe mund ta kthesh ne favorin tend !

Gjithsesi,do ishte shume bukur sikur si pjese e jetes te merrnim nje bilete lumturie vetem ardhje ... :)!
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,235
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Cili eshte kuptimi i jetes ë

Realiteti i cdo endrre qe ke pas me pare sado e pamundur te jet te jesh afer asaj enderre , te jesh i vetedijshem per gjithcka ndoth reth e rotull ne ket bote dhe te zgjedhesh ate qe te duket se eshte me e drejta pavaresisht se dikujt tjeter mund ti duket absurde , Bej gjithcka mendon e llogjikon se eshte me e drejta derisa te dal dikush tjeter te te bind se eshte gabim , Jeto momentin dhe castin mos mendol shume gjate perderisa nuk ke shume preokupime ne jet personalisht , Shijo gjithcka qe e ke afer teje dhe qe te emocionon ...!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

bej qef sa te kesh mundesine, se cili esht kuptimi jetes e thot dhe vet tema :)
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Cili eshte kuptimi i jetes ë

jeto sië te ka shije vet , se do vdesim
 
Top