• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili eshte kuptimi jetes ëë

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Si mendoni,kush eshte me te vertete kuptimi i jetes....Pse jetojme'ë Pse vuajme edhe kur bejme mire'ë
Mendoni se mund te jepni ndonje pergjigje... ;)Mendimi im..............


Eh jeta... valle ku eshte fillimi dhe fundi ytëëëMendon ti japesh fund jetes por me thuaj se ku mendon te shkosh pas sajëëSepse "te vdesesh nuk eshte tragjedia me e madhe, por tragjedia me e madhe eshte te mos dish se c'te pret pas saj". Mendoj te mbyll syte per nje moment dhe te zhdukem nga kjo bote, por diku thelle ne zemren time fshihet nje fije e holle shprese, dhe e gjithe qenia ime mbeshtetet tek ajo fije shprese...E din se cila eshte shpresa per te cilen mbeshtetet Uni imëëë "Ekzistenca e Zotit" eshte gjeja e vetme qe me ben te jetoj, qe me ben te jetoj cdo dite qe zbardh ne perputhshmeri me urdherat e Tij...Cdo minut qe kalon aq me afer fundit jemi.....Shpresoj qe kur te vije ky fund une do iki i buzeqeshur nga kjo bote, per te takuar ate te Lartmadherishmin,dhe te kuptoj qellimin e jetes time.....Dhe kur e mendoj kete ne mua ndricon nje fryme e re qe me ben te vazhdoj me tutje....Kur e mendon kete sheh se Jeta ka Qellim dhe nuk mund te jete nje rastesi...
Ky eshte mendimi im pasi mendoj se nuk ka nje pergjigje perfundimtare dhe te sakte mbi kuptimin e jetes...Mbetet nje mister dhe per ta kuptuar me mire dicka qe nuk i japim dot nje shpjegimi ne i drejtohemi ZOTIT...Krijimit te jetes dhe vete JETES... ne te gjitha kuptimet...
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Cili eshte kuptimi jetes ëë

eshte e veshtire te shprehesh per jeten sepse ka momente qe te duket si enderr qofte enderr e keqe apo enderr e bukur por iken pa e kuptu vec nqs ndalon nje moment dhe ulesh e mendon analizon ca ka kalu ashtu kupton te mirat dhe te keqijat qe kane kalu por prap se prap njeriu ka dicka ne natyren e tij se kur vjen e keqja eshte me i ndergjegjshem per gjendjen qe eshte kurse kur vjen e mir sikur del pak nga realiteti ose ose mu shpreha ma mir eshte se kur eshte i lumtur se kupton vec kur bjen ne merzi ateher kupton se ne nje te kalume ka qene i lumtur,,,mendoj se jeta eshte ndertu vete keshtu here me ngritje dhe me renie i dihet fillimi por jo fundi dhe cdo kush ka frike nga ai fund edhe pse ka momente qe do ti japesh fund gjithmone ka nje shtyse nje dicka qe te ben te mendosh se duhet te vendos ta jetosh por jete eshte,,,pa fund e bukur por e dhimbshme,,,
 
Top