• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Personat te cilet nuk e luajn rolin e tyre ne jete, ata i urrej une. Mundohen ta kopjojne dike dhe nuk jan fare 100% vetvetja, ata kan problem me veten e tyre pik se pari e pastaj me rrethin ku jetojne.
Kush nuk e njeh veten dhe nuk din ta vlersoj vleren e tij njerzore, atehere nuk mendoj se mund ta vlersoj as familjen apo shoqerin ku jeton.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Fatkeqesisht personat e tille po rriten ndjeshem ne numer ne shoqerine dhe realitetin tone. Eshte per te ardhur keq perse askush nuk synon te perfaqesoje thjesht veten ne cdo moment,por preferon te fshihet pas nje hije vetem per te imituar dike ose thjesht per tu pershtatur situatave! Te jesh nje person i tille do te thote te jesh si nje lecke dhe si era,qe lekundesh gjithandej dhe mbi te gjitha nuk ke karakter! Personalisht,te ndihesh mire e komode duhet medoemos te jesh vetvetja me kedo e kudo. Vetem ne kete menyre mund te thuash qe je unike ...
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

pff as qe flas per ata njerz kot eshte
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Thithin ajrin kot dhe per mendimin tim ..meritojne tjeshte IGNORE :)
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,179
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Dy fjale , llumi shoqeris ...
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Jane njerezit manipulues dhe me qellime te liga se ndryshe nuk do te kishin shume fytyra dhe do te flisnin hapur e me sinqeritet .
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

njerez qe nuk do doja ti kisha prane..
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,205
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Nuk ka asnji njeri SOT,qe nuk ka dy fytyra...mendimi im.
Se ndryshe je OUT.
Tashti varet personalisht me cilin njeri????
lg
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Dyfytyresia...

Eshte semundje por edhe nevoje.

Sa per semundjen... sjam duke e shtjelluar, ajo kurohet nga psikologe pasi kerkon nderhyrje ne personalitin e njeriut. pasi shpesh here con deri ne dyzim personaliteti. Kjo eshte e demshme edhe pse e paqellimshme.

Sa per dyfytyresine per rast nevoje edhe me shume se dy sdo ishte keq. Situata qe mund te gjendesh shpesh here te detyron te pershtatesh. dhe kjo ska asgje te keqe pasi thjesht po i jep vetes perparesi mbrojtese. askush sdo donte te humbiste. nje fytyre tjeter nga ajo qe ke do te ndihmonte te mos humbisje.

Nese pershtatja eshte poshtersi per ju ok, atehere edhe dyfytyresia le te jete e tille. [por vec per ju]

P.s Sduhet te gjykosh por te kuptosh , shkakun dhe qellimin e dyfytyresise.
 

Alb

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 9, 2011
Postime
229
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Dyfytyresia...

Eshte semundje por edhe nevoje.

Sa per semundjen... sjam duke e shtjelluar, ajo kurohet nga psikologe pasi kerkon nderhyrje ne personalitin e njeriut. pasi shpesh here con deri ne dyzim personaliteti. Kjo eshte e demshme edhe pse e paqellimshme.

Sa per dyfytyresine per rast nevoje edhe me shume se dy sdo ishte keq. Situata qe mund te gjendesh shpesh here te detyron te pershtatesh. dhe kjo ska asgje te keqe pasi thjesht po i jep vetes perparesi mbrojtese. askush sdo donte te humbiste. nje fytyre tjeter nga ajo qe ke do te ndihmonte te mos humbisje.

Nese pershtatja eshte poshtersi per ju ok, atehere edhe dyfytyresia le te jete e tille. [por vec per ju]

P.s Sduhet te gjykosh por te kuptosh , shkakun dhe qellimin e dyfytyresise.

Kryeplaku dyfytyresia nuk eshte asnjehre e mire.
E para nuk eshte semundje !!!
E dyta dhe qe eshte me e rendesishmja do flas per disa nga shkaqet qe shkaktojne dyfyterisine.
Nje nga shkaqet kryesore qe shkaktojne dyfyteresine eshte mungesa e nje jete REALE.
Do te thoni ne cfare kuptimi eshte kjo ?
Ne te gjitha kuptimet, mungesa e shoqerise eshte nje nga problemet kryesore.
Nqs nje njeri nuk ka nje shoqeri qe te dali dhe te shohi se cfare ndodh me te vertete ne boten reale kurre nuk ka per te krijuar nje personalitet.
E dyta mungesa e nje Pune.
Mungesa e nje pune e demton shume njeriun, sepse kur nje njeri eshte i papune ai nuk arrin qe te perballet me probleme dhe me hallet qe shkaktohen nga pune nuk arrin dot te mesohet te perballet me ato probleme.
E treta dhe me e rrezikshmja nga te gjitha "Jeta" Virtuale.
Kjo eshte ajo qe e shkaterron totalish personalitetin e nje Njeriu dhe e ben ate te mendoje vec per internetin per shoqerine virtuale dhe per te gjitha gjerat qe behen ne virtualitet.
Pra nuk eshte nje semundje por eshte nje fiksim.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Kryeplaku dyfytyresia nuk eshte asnjehre e mire.
E para nuk eshte semundje !!!
E dyta dhe qe eshte me e rendesishmja do flas per disa nga shkaqet qe shkaktojne dyfyterisine.
Nje nga shkaqet kryesore qe shkaktojne dyfyteresine eshte mungesa e nje jete REALE.
Do te thoni ne cfare kuptimi eshte kjo ?
Ne te gjitha kuptimet, mungesa e shoqerise eshte nje nga problemet kryesore.
Nqs nje njeri nuk ka nje shoqeri qe te dali dhe te shohi se cfare ndodh me te vertete ne boten reale kurre nuk ka per te krijuar nje personalitet.
E dyta mungesa e nje Pune.
Mungesa e nje pune e demton shume njeriun, sepse kur nje njeri eshte i papune ai nuk arrin qe te perballet me probleme dhe me hallet qe shkaktohen nga pune nuk arrin dot te mesohet te perballet me ato probleme.
E treta dhe me e rrezikshmja nga te gjitha "Jeta" Virtuale.
Kjo eshte ajo qe e shkaterron totalish personalitetin e nje Njeriu dhe e ben ate te mendoje vec per internetin per shoqerine virtuale dhe per te gjitha gjerat qe behen ne virtualitet.
Pra nuk eshte nje semundje por eshte nje fiksim.

Analizoi mire . Te gjitha jane semundje psikike. Ndersa parashtrimi im ska lidhje me keto qe shtruat ju.
 

Alb

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 9, 2011
Postime
229
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Kryeplaku nuk kategorizohet si semundje psikike. Kam studuar disi Psikologji dhe kjo nuk futet te semundjet psikike.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Kryeplaku nuk kategorizohet si semundje psikike. Kam studuar disi Psikologji dhe kjo nuk futet te semundjet psikike.
Dyfytyresia eshte shtremberim i karakterit dhe personalitetit, ( qofte ky i nevojshem, i kushtezuar, apo i pavetedijshem ) dhe ben pjese ne semundjet psikike.
Dyfytyresia eshte dalje *e ose pa* "qellimshme" nga kornizat vetjake.

Pra eshte semundje ne rastin e pavetedijes. dhe deshire ne rastin e vetedijes( por mund te jete semundje edhe ne vetedije kur eshte e tepruat dhe del jashte konzave kufizuese te deshires te pa demshme ne vetvete )

Besoj isha i qarte.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,003
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Fatkeqsisht sot këto lloj njerëzish janë duke u shtuar si kerpudhat pas shiut, jam mësuar më të tillë persona dhe i tregojë rrugën me pak fjalë.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Le te rrine me 2 fytyra meqe nuk kane kurajo te kene nje...:p..
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,179
Pikët
113
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Jo 2 po dhe 22 te ken , kta lloj personash as me ngrofin as me ftofin , jan pjese e shoqeris si dhe shume lloj te tjere qe i mbaj km larg vetes .
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cili eshte mendimi juaj per njerezit te ashtuquajtur 'ME 2 FYTYRA'?

Nick i ri , fytyre e re
 
Top