• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi ta mbaronit?

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,841
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi t'a mbaroni

Epo,eshte nje botim i vjeter ne fakt..nuk besoj ta kene ribotuar..edhe une vete neper tezga e kam gjetur(me pelqen shume te rremoj neper tezga librash)para 90-tes ka patur perkthime te shkelqyera..Xhojs Keri eshte nje autor anglez qe per nga humori hedh tuc edhe Carls Dikensin.Libri flet per jeten e nje piktori ose me sakte per fundin e jetes se tij(aludohet se "piktori" eshte vete autori i librit).Po kushedi,ndoshta rastis te takohemi ndonjehere edhe mund te ta bej dhurate..
 

Misty-Blue

Përjetësisht të Panjohur
Anëtar
Mar 17, 2012
Postime
1,463
Pikët
0
Përgjigje e: Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi t'a mbaroni

Epo,eshte nje botim i vjeter ne fakt..nuk besoj ta kene ribotuar..edhe une vete neper tezga e kam gjetur(me pelqen shume te rremoj neper tezga librash)para 90-tes ka patur perkthime te shkelqyera..Xhojs Keri eshte nje autor anglez qe per nga humori hedh tuc edhe Carls Dikensin.Libri flet per jeten e nje piktori ose me sakte per fundin e jetes se tij(aludohet se "piktori" eshte vete autori i librit).Po kushedi,ndoshta rastis te takohemi ndonjehere edhe mund te ta bej dhurate..
...... :))
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,336
Pikët
113
Përgjigje e: Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi ta mbaronit

Nga cfare kam lexuar se fundmi, Lolita me ka lene shume mbresa.
Lexojeni!

Ndersa nga ata qe nuk kam mundur te mbaroje jane 1984 dhe Uno, nessuno e centomila. Te dy m'i kane vjedhur, ne pune. Ja q.r. Si mund te vjedhesh dicka qe s'te duhet?
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,695
Pikët
113
Përgjigje e: Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi ta mbaronit

Doja te lexoja librin"Pse meshkujt,martohen me kuckat",por nuk pata koh te hyja ta blej pasi po nxitoja per ne mesim.Gjithsesi do ta blej ate liber,pasi u bera shum kurjoze.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
32,200
Pikët
113
Përgjigje e: Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi ta mbaronit

Mbresen me te thelle ma ka lene Tesi i D’Erbervileve i T.H, kjo mbase ngaqe e kam lexuar ne moshe te re fare.

Ndersa Dan Brown-in , s’e kam cu dot as tek cereku, me gjithe perpjekjet e shumta, jo me ta mbaroj.

Tani lexoj a s’lexoj nje kapitull libri ne vit. Nuk me ulen, qe s’me ulen syte ne fletet e tij. Lol
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
13,436
Pikët
113
Përgjigje e: Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi ta mbaronit

Mbresa m'kan lene sh libra, por gjithmone vecoj "3 shoke" Remark. Pse? Ishte libri i pare qe me shkeputi nga leximet per femije. Dhe e kam nisur fare kot. Nuk shkova ne shkolle sepse isha semure. Viti I gjimnaz. Kete e lexonte ime moter. 3 vjet me e madhe nga une. Per te kaluar kohen, ashtu ne krevat, nisa ta shfletoj dhe BAM, goditja e madhe. Remark mbeti i parapelqteri im. Si dashuria me shikim te pare, por kjo e imja, me leximin e pare.

Pergjysem kam lene Hija e eres. Dy here rresht kjo pune. Kur s'do nuk do, :) sepse kam lexuar qe e pelqejne shume.
 
Top