• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

eGo0sTyle

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 29, 2010
Postime
44
Pikët
0
Vendndodhja
In HeLl
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Per Mua Toronto Canada
 

tina-RTM

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
45
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtine
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

wiena , zyrihu ,berlini etj .........
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
434
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Romaa . Londra . Milano
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Milanooooooooooooooooo vec me ik i her ne san siro :D
 

juveforever

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 25, 2010
Postime
26
Pikët
0
Vendndodhja
itali
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

qyteti im i lindjes elbasan <3, sa i perket bukurise preferoj new yorkun, edhe pse jane disa shtete te tjera qe me pelqen ne amerike
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Tirana! Vazhdim...

Ne Europ:

Angli: London, Liverpool
Spain: Madrid, Zaragoza, Barcelona, Murcia, Cadiz, Valencia
Itali: Rimini, Milano, Roma, Firenze
France: Paris, Marseill, Le Havre, Lyon, Montpellier, Bordeaux, Rennes, Nantes
Gjermani: Bavari, Berlin, Dresden, Frankfurt, Bremen, Hamburg, Leipzig, Nurmberg, Stuttgart, Mannheim (Me pak fjale, vendi qe preferoje me shume nga te gjithe shtetet)
Holland: Amsterdam, Rotterdam, Amhem, Utrecht, Zwolle, Assen, Gronigem

Disa qytete metropolitane po ne Europ, pa i ndare me shtete:

Brussel, Liege, Salzburg, Linz, Wien, Maribor, Zyrih, Bern, Thun, Chateau.

Tani pertej Atlantikut: Dua te shikoje kompet (U.S.A - United States of America), per te pare nderthurjen e atij shteti, zhvillimet, kulturore, ekonomiko-sociale, traditat etj. C'do shtet ne U.S.A ka nje karakteristik te vecant, qe i jep nje kuptim tjeter dhe te meson ndertimin e nje shteti 250 vjecar.

Dua te shikoje metropolet e Kanadas, Australis, Meksikes e te gjithe Amerikes Latine. Nga Azia do vecoja vendet e zhvilluara, Hong Kong, Taiwan, Singapore, South Korea, Japonia, Beijing (Pekini). Ne lindjen e mesme dhe nderpjeset Aziatike, nje pjese te Indis, Indonezis, Pakistanit, Iranit, Irakut, Kuwaitit etj.

Pra, pak a shume i kam thene se cfare dua te shikoje dhe ku te shkoje :)
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Dubai
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Shijak city
 

kriko

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
143
Pikët
0
Vendndodhja
ketu afer
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Me qen se jam ritur ne amsterdam po them se ky qytet me shum me pelqen
edhe pse skam vizituar aq shume qytete te evropes pervec ne paris,vijen edhe ne koln.........
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,689
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Londra :D .......
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Me pelqejne qytetet e vegjel dhe te qete..
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
14,111
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

aq sa kam pare, te gjitha me kane pelqyer dhe duke qene se kam vajtur per qejf, sh mire ia kam kaluar, mgjt po vecoj per momentin(pasi ka dhe shume te tjera per tu pare rruges...)

1. NYC,
2.Amsterdam.
 
Top