• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

rolex

V.I.P
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
743
Pikët
63
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Seriozisht e ke ti ? Ne Kine vertet ?

Nese jo na ngrite mendjen .
Po ne Kine eshte , vetem 1 ore 30 min me tren nga Hong Kongu dhe po ashtu e njejta gje nga Macau vetem se shkon me traget.

Ne fakt Shenzhen ndryshon shume nga cdo qytet tjeter Kinez, eshte me pro perendimor duke qene prane Hong Kongut dhe Macaut.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,084
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Nuk paska deshire asnje skipetar per Kalkute aaaaaaaaaaaaa?????
``Msn``
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,219
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

I kom dhe ca te egra por masanej fillojne kalamojt e kopshtit ne te cajne daret.....si evolucion kjo.
Hajde na trego ca barsaleta tani dhe po s'pate kellqe ketu, na i trego ne group chat ose mp. :D
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
37,930
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Hajde na trego ca barsaleta tani dhe po s'pate kellqe ketu, na i trego ne group chat ose mp. :D
Ate barsaleten e ke ne humorin shqiptar :p

Me ceken me duket :p
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,301
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Kryeqyteti i Kosoves eshte qytet i mrekullueshem !
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
14,111
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

i like to go there
ckerkove ne nyc, azil politik?
azil pleqerie. :)

cte te them, vetem per NY, kam nostalgji, ndryshe nga te tjerat, sa kam pare.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
37,930
Pikët
113
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Ti ne moshe te rinise :p pse ke nostalgji?
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Ne fakt Shenzhen ndryshon shume nga cdo qytet tjeter Kinez, eshte me pro perendimor duke qene prane Hong Kongut dhe Macaut.
Shenzheni është një qytet ku kanë zyrat e tyre shumë kompani nga bota dhe mbahet si një qendër teknologjike. Është nga qytetet e para të Kinës që u caktua si "zonë speciale ekonomike" dhe u eksperimentua "tregu kapitalist" sipas modelit kinez. Qyteti është zmadhuar dhe modernizuar, por nuk mbahet si më i miri në Kinë për të jetuar. Megjithatë është në dhjetëshen e parë.

Akademia Kineze e Shkencave ka bërë një studim dhe një renditje të 10 qyteteve më të mira të Kinës. Në këtë renditje janë marrë për bazë 29 tregues në 6 kategori, ku përfshihen: siguria publike, shërbimi për publikun, ekologjia dhe mjedisi, zhvillimi social, transporti, shëndetësia etj. Shenzheni është në vendin e nëntë. 10 qytetet e para janë këto:

1. Qingdao, Shandong Province
2. Kunming, Yunnan Province
3. Sanya, Hainan Province
4. Dalian, Liaoning Province
5. Weihai, Shandong Province
6. Suzhou, Jiangsu Province
7. Zhuhai, Guangdong Province
8. Xiamen, Fujian Province
9. Shenzhen, Guangdong Province
10. ChongqingDisa foto nga 5 qytetet e para:

1. Qingdao, Shandong Province
2. Kunming, Yunnan Province
3. Sanya, Hainan Province
4. Dalian, Liaoning Province

5. Weihai, Shandong Province

 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,577
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Kryeqyteti i Kosoves eshte qytet i mrekullueshem !
eshte mor eshte, po ka futur taksat ai debili i gjate (10 euri)...me shkurt i bihet nga Greqia tani.... ``shqipe``
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
47,418
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Cili qytet ne botë ju pelqen me se shumti

Shkoder Locja.......
 
Top