• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

 • Greqia

  Votes: 1 1.5%
 • Italia

  Votes: 4 6.2%
 • Turqia

  Votes: 20 30.8%
 • Gjermania

  Votes: 5 7.7%
 • Austria

  Votes: 1 1.5%
 • Hollanda

  Votes: 1 1.5%
 • Franca

  Votes: 0 0.0%
 • Britania

  Votes: 2 3.1%
 • Shtetet e Bashkuara

  Votes: 11 16.9%
 • Kanadaja

  Votes: 0 0.0%
 • Tjeter

  Votes: 4 6.2%
 • Asnje

  Votes: 16 24.6%

 • Numri i votuesve
  65

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Wonderland-i i Peter Panit se eshte vendi i kalamajve lol

Tani qe kujtohem , Shqiperine nuk e duan as kalamajt e vet .

Hmm atehere Shqiperine e do me shume Kolumbia , Zvicra per parate e politikaneve tane , Italia se na sjell plehrat , Greqia sa te na marre detin ha ha

E keshtu ne kemi plot popuj miq vellezer qe na duan me gjithe shpirt lolPerveç ketyre , seriozisht ngjajme me teper me popullin amerikan , se jemi popull pa rracizem , paqesor dhe jemi me drejtesine gjithmone ne historine e kombeve .
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

USA -United State of Albania&America
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

po e them Turqia.. se eshte fakt ky qe sa i thua qe je shqiptar te presin si nje mysafir shtepie ose qofte dhe ne rruge dhe ne çdo lloj ambienti qe te jeni..dmth te bejne rrespekt kur thua qe je shqiptar..... per me teper sdi..por them mendoj se dhe İtalia...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,915
Pikët
113
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Italia nuk besoj
Gjermania shikon interesat(si cdo shtet tjeter)
Por serbet nuk i duan flas si komb,pune historie!
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,864
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Natyrisht qe Turqia.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Asnjoni lol
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

po e them Turqia.. se eshte fakt ky qe sa i thua qe je shqiptar te presin si nje mysafir shtepie ose qofte dhe ne rruge dhe ne çdo lloj ambienti qe te jeni..dmth te bejne rrespekt kur thua qe je shqiptar..... per me teper sdi..por them mendoj se dhe İtalia...
Mos e shofin Shqiperine si token e tyre te vjeter? lol
 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Amerika
 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Pyetje duhet t'ishte shtruar cili shtet na e ka me pak me t'futme ,se xhan harroje se na ka njeri :p lool

une menoj qe me pak me t'futme na e ka britania dhe usa :d. Tjerit harroj ...

Greku do toke shqiptare.
Italjoni ska ku co plehrat dhe na i ka ngec neve lool
Turku do t'perhap sa me shume fene islame dhe gjuhen turke.
serbi ,dihet puna tyne. etj etj.
 

shadow

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 21, 2010
Postime
15
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

hmmm greket jane ksenofobik. pra kane frike nga cdo komb tjeter. per ne kane edhe 1 urrejtje patollogjike qe nuk shpjegohet. italianet i thone femijeve "fli se do vij shqipetari" keshtu qe duket qarte se sa na duan. turqia shikon interesat islamik, pra te perhapi fene dhe ideologjine e tij. gjermanise dhe austrise nuk ja ndjen shume. hollanda eshte shteti me rracist ne bote sipas statistikave dhe ne nuk bejme perjashtim ne rracizmin e tyre. francezet e quajne cdo komb tjeter inferior ndaj tyre. britania edhe USA shikojne interesat e tyre dhe asnjehere nuk mbeshtesin dike pa patur interes. kandaja 1 zot e merr vesh se si eshte se nuk e kam idene. pra ata qe e duan me shume shqiperine duhet te jene shqipetaret po kur edhe ne vet nuk e duam pse ankohemi se nuk na duan te tjeret??????? poll-i duhet te ishte ashtu sic tha barnaba. kush na e ka me pak me t'futme. peace.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,965
Pikët
113
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

C'me beri te buzeqesh kjo tema! Pastaj kur pashe kush e kishte hapur, u tregova e kuptueshme dhe thashe do pergjigjem.

Akoma ekziston fjala "xhan" ( nese ka ekzistuar ndonjehere) kur behet fjale per marredheniet midis popujve apo shteteve?! Boh.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Ne fakt je aq e trashe sa nuk e kuptove qe nuk je pergjigj , dhe ne kohen kur eshte hap kjo teme s'ka pas antare kaq te trasha sa ti qe flet me vete e kujton se i pergjigjesh temave .
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,312
Pikët
113
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

-go-votova Greqine meqe ishte e para.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,965
Pikët
113
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Daniel mos merr flake si pushka e jevgut.

Une pergjigje kam dhene, nga momenti qe kam bere nje pyetje retorike. Por nejse...mos i perdor me ato fjale ofenduese, se e kam kete te mire une, te paralajmeroj para se te le gishtat te shkruajne çfare me kalon neper mend.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

Per nivelin e postimeve kam kujtu se shkruan me kembe , ti po thu qe shkru me gishta , pa he njehere provoji duart se cfare do na nxjerresh ndonje gje te zgjuar se po pres .
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

As nje shtet.Sejcili mundohet ti shes dicka per te siguruar vende pune ne vendet e veta.Kush e do Shqiperine duhet te investoj te ndertoj fabrika per te prodhuar per export.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,009
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

MIREMENGJES O INTERES
TI GJITHE BOTEN FLAKE E NDEZ
Une se besoje se nuk e ka kush, shqiperia eshte shtet qe e perdorin fuqite si jastek politik dhe politikanet tane si klloune te teatreve te tyre ;)
S'harroje kurre kur gjyshja me thote kujdes :
Shoqeri e dendur e pj....e fen..... prandaj dhe Shqiperia s'duhet te mbaje shoqeri te dendura :p ASNJE .
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cili shtet/popull mendoni se e ka me xhan Shqiperine?

MIREMENGJES O INTERES
TI GJITHE BOTEN FLAKE E NDEZ
Une se besoje se nuk e ka kush, shqiperia eshte shtet qe e perdorin fuqite si jastek politik dhe politikanet tane si klloune te teatreve te tyre ;)
S'harroje kurre kur gjyshja me thote kujdes :
Shoqeri e dendur e pj....e fen..... prandaj dhe Shqiperia s'duhet te mbaje shoqeri te dendura :p ASNJE .
Mendoj se kudo qe te jetoja do te jetoja mire se jam punetore i madh.Thenjeve te gjyshit ju ka kaluar koha.Tani eshte koha qe shqipetaret te mendojne ndryshe.Europa qe nje vizion i disave,u be nje deshire e shumices dhe do te jete nje domosdoshmeri per te gjithe.
 
Top