• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Cilin nga keta politikane do peshtynit ne kete moment ?

 • dritan prifti

  Votes: 0 0.0%
 • ilir meta

  Votes: 0 0.0%

 • Numri i votuesve
  12
 • Poll closed .

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
1-sali berisha
2-edvin rama
3-ilir meta
4-dritan prifti
5-gjithe klasen politike shqiptare

une do peshtyja gjithe klasen politike shqiptare, te gjithe spektrin paperjashtim.

PS. Me falni qe thyeva rregullin e drejtshkrimit, shkrova emrat e personave me germe te vogel, por e bera per mungese totale respekti nga ana ime per keta rob te mbarum.
 

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
Përgjigje e: Cilin politikan do peshtynit ne fytyre ne keto momente?

sondazhi eshte me disa zgjedhje, pra mund te peshtyni dhe dy apo tre apo te gjithe...te shohim kush do haje me shume gelbaza nga keta plehra Lol
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cilin politikan do peshtynit ne fytyre ne keto momente?

Qe te gjithe pa perjashtim. Nese ky brez politikanesh nuk nderohet totalisht e shkreta Shqiperi do te ngelet po ne vend numero ashtu si po e shohim kemi 20 vjet,
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Cilin politikan do peshtynit ne fytyre ne keto momente?

Jo te gjithe jo! Ca nuk kane faj!

Po ate Saliun nuk e le pa peshtytur une sikur.....
Vallai, burre me imoral se ky Shqiperia nuk do pjelli me!
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Cilin politikan do peshtynit ne fytyre ne keto momente?

Jo te gjithe jo! Ca nuk kane faj!

Po ate Saliun nuk e le pa peshtytur une sikur.....
Vallai, burre me imoral se ky Shqiperia nuk do pjelli me!
Jam kurioz te di : Cte kete pasur valle ne mendje zoti teksa krijonte Sali Berishen? hahahaha
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Cilin politikan do peshtynit ne fytyre ne keto momente?

Nuk votoj per asnje ..! dhe nuk do e kisha be ate veprim asnjehere ka kush i peshtyn ato ...-pis-
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Faj do i vija kryesisht Rames dhe Saliut .

Njerit qe ka dy vjet qe po i krijon probleme Shqiperise qe nuk i ka sigurisht hajdut bashkiak dhe gjobevenes firmash ndertimi , dhe te dytit per moskokçarjen , korrupsionin , vjedhjen pa fund ne rang kombetar , tregeti e pazarlleqe me territorin shqiptar , skandali i ndarjes se kufirit me Greqine , etj etj .


Meta s'ka faj po do burg .

Temen jo me akte te tilla vulgare ju lutem . Brenda etikes , falemnderit !
 

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Peshtyrja eshtye gjeja me e paket qe meriton ai llum politikanesh, dhe kjo nuk eshte mungese etike.
keta plehra duhet ti bejne nje nder shqiperise, te ikin te gjithe nga skena politike.
shqiperia ka kapacitete intelektuale te shkelqyera dhe te paimagjinushme ne perendim, njerez qe do e benin me te vertete ate vend.
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Pavarsisht se Berisha eshte nje fatkeqsi per kombin tone dhe se mban shume faje mbi kurriz sic mban dhe per 21 janarin, mendoj se dhe opozita mban faj per sa i perket heqjes se kompetencave te Presidentit i cili tani eshte i pafuqishem qe t'i japi zgjidhje situates. Prandaj dhe votova se e gjithe klasa politike ka faj, ngaqe nese opozita nuk do kish qene pro te zhvleftesimit te presidentit gjerat do ishin ndryshe, as Berisha nuk do i bente dot presion popullit me ane te forcave te armatosura, por dhe Presidenti do e kish me te lehte te shkrinte parlamentin dhe te shpallte zgjedhje te parakoshme. Te pakten ky faj i rendon opozites qe nuk parashikoi cmendurine e ish bllokmenit Berisha.
 

Alb

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 9, 2011
Postime
229
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Per temen mendimi im eshte qe e gjithe klasa politike ka fajet e saj ne kete gjendje qe ndodhet.
Nqs do kishte qene qofte dhe njeri i pergj do kishte dale dhe do kishte denoncuar qofte dhe 1 vjedhje te vetme te partise se tyre, pra ketu po flasim per PS, PD, LSI qe per momentin jane 3 forcat me te medhaja politike ne vend.
Pra duke pare qe gjithesecili ka patur si metode akuzimin e pabaze te kundershtareve politike duke mos u bere te besueshem me ne popull, sepse metoda e tyre eshte thjesht akuza ne menyre informale.
Nqs qofte dhe njeri nga lideret politik do kishte marre guximin te bente denoncime ne prokurori per vjedhje apo abuzime me detyren duke patur fakte atehere nuk do ishim ketu ku jemi.
Askush nuk e ben ate gje qe te denoncoje kolegun e tij sepse e di qe kur te vije vete ne pushtet ka per ta patur koleg ne abuzimet qe ka per te bere ai vete. Prandaj faji bije mbi gjithe klasen politike.P.S: Do ju lutesha anetareve te mos dalin nga tema.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Sapo lexova Temen, me doli para syve : Njeriu që u "këput" si nje degë para derës me hekura...........

Nuk Votoj
_____________________________________

Alb.....Per Temen, sido kush qe e ka krijuar...gjithkush eshte i LIRE ne pergjigjet e tij.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

As une nuk votoj se eshte sondazh teper i veshtire.

Edi e ngacmon dhe Saliu gabon, kush e ka fajin? Ne 97 Saliun e ngacmonte Nano ndersa tani Rama.

Ilir Meta ka shume merita sepse eshte udheheqesi i pare politik ne historin boterore qe arriti te bente nje koalicjon te partis se majte me ate te djathten per te hyre ne qeveri.
Tani i bie qe zgjodhi te bente koalicjon me Salen ngaqe e dinte se do e kishte me te lehte te korruptohej.

Fajin ne kete mes e ka populli se politikanet qe jane ne fuqi kan dale nga gjiri tij.
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Fajin ne kete mes e ka populli se politikanet qe jane ne fuqi kan dale nga gjiri tij.
Me kte shprehje me kujtove nje fjale te urte greke qe vjen qe nga Greqia e lashte "Secili meriton fatin e tij". Ne rastin e Shqiperise kjo shprehje qendron bindshem. Filloje nga te duash, filloje qe nga Skenderbeu qe e tradhtoi nipi i tij Hamzai, vazhdoje me 1912 qe Cameria u la jashte shpalljes se Pavarsis, pastaj me Mbretin Zog qe Shiti Atdheun e tij, me pas me Enver Hoxhen qe flijoji kulturen dhe traditen shqiptare per te adoptuar ato kineze e ruse, dhe mbaroje me Berishen qe i shet Shqiperine grekut.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Epo ka dhe populli yne nje shprehje te bukur popullore qe thote:

Populli e beri, populli do ta haj!

Sapo lexova qe ne jugu i shqiperis po behet greket. Shqiptaret e nderrojn kombesine sikur nderojn benevreket kur i behen pis.

Sikur te vije greku me vone dhe te thot "ne greket jemi pederesta dhe per tu bere grek duhet te beni si ne" jam i sigurt qe edhe te ndenjurat do ju a lene vetem e vetem qe te behen pak grek.
 

Apollyon

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
periferi
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Gjith klasen politike.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Asnjerit!.Sepse jane te votuar lirisht,e do te vazhdojne te votohen prap.
Po te ishte ndonje Nexhmie o Ramiz,edhe mund te diskutohej.
"Megjithate,Saliu eshte i pafajshem;Ka 20 vjet e me shume qe eshte i pafajshem".
Njeri pa faj;Kur ishte komunist fain ja kishin demokratet,tani qe eshte demokrat fain ja kane komunistet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,912
Pikët
113
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Pavarsisht se Berisha eshte nje fatkeqsi per kombin tone dhe se mban shume faje mbi kurriz sic mban dhe per 21 janarin, mendoj se dhe opozita mban faj per sa i perket heqjes se kompetencave te Presidentit i cili tani eshte i pafuqishem qe t'i japi zgjidhje situates. Prandaj dhe votova se e gjithe klasa politike ka faj, ngaqe nese opozita nuk do kish qene pro te zhvleftesimit te presidentit gjerat do ishin ndryshe, as Berisha nuk do i bente dot presion popullit me ane te forcave te armatosura, por dhe Presidenti do e kish me te lehte te shkrinte parlamentin dhe te shpallte zgjedhje te parakoshme. Te pakten ky faj i rendon opozites qe nuk parashikoi cmendurine e ish bllokmenit Berisha.
Nuk ka cfar ben opozita ne kete rast,sepse do akuzohej per PUC te hapur ne bashkepunim me prokuroren dhe Presidentin e Republikes.Edhe po ta bente fitonte Sala ne parlament.
Te parin: nuk e peshtyj sepse nuk i ben pershtypje ngaqe eshte i pacipe.E arrestoja ne vend,dhe asnje avokat mbrojtes nuk kishte kurrefarre shanci qe ta mbronte,pasiqe ai dosjen para popullit e ka te hapur,si vellavrases,tradhtar i interesave te kombit,shitje te territorit Shqiptar.....kaq mjafton per kriminelin.
Te dytin: i konfiskoja gjithe pasurine,kaq.
Te tretin: kete do e peshtyja,pasi qe do ja shpjegoja.... qe kur te vjen veza tek organi oval fillon e kakarit,por edhe do i thoja: me mire vone se kurre.Pasurine tende do ta kalojme per bamiresi,edhe fillohe nga e para jeten.
Te katertin: ky nuk do te dilte me gjalle KURRE nga burgu.
Te pestet: ne gurore qe te djersini,se jeni trashur shume.
Mendimi im edhe naten e mire befshi.
Viel spass!
 

Vlonjati

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 24, 2010
Postime
144
Pikët
0
Përgjigje e: Cilin politikan do i vinit faj per gjendjen e sotme ?

Epo ka dhe populli yne nje shprehje te bukur popullore qe thote:

Populli e beri, populli do ta haj!

Sapo lexova qe ne jugu i shqiperis po behet greket. Shqiptaret e nderrojn kombesine sikur nderojn benevreket kur i behen pis.

Sikur te vije greku me vone dhe te thot "ne greket jemi pederesta dhe per tu bere grek duhet te beni si ne" jam i sigurt qe edhe te ndenjurat do ju a lene vetem e vetem qe te behen pak grek.
---Po ti ku e paske degjuar kete qe Jugu po behet greke ?????/
Se ne nga jugu jemi dhe flasim me nejrezit tane per dite --Nuk dime qe te jene bere Jugu greke
--Ku e ke gjetur ti kete sihariq moj aman ?---
---Na i thuaj ta dime dhe ne , se mbase ti do kesh informata me te sigurta ,
---Ndoshta i ke nga Sala , se Sala e ka mbush qeverine me spiune te grekut nga minoriteti greke dhe me hajvane nga veriu i Shqiperise qe i lepijne prpapanicen grekut sa qe jane gati te mbushin gjithe vendin me shkolla greke dhe nderkaq ju duket vetja sikur jane rilindas,--tamam koketrashe
 
Top