• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cilin vallezim e luani me mire?

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Cilin vallzim e e luani me mir ëë
 

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

hmm... shoten, vallen e rugoves, alaturken ( valle boshnjakesh) edhe makarenen :p:p
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Sdi hic :S :$:$
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

latino amerikano ..
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Valsin Per ate Vdes :D Nje nga kercimet me te bukura per mendimin tim.
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Alla shqipetarshe me kan then qe kercej mire por, ktu ku jetoj duke e krahasur me kulturen e kercimit te vendeve te ndryshme me duket shume pa kuptim kercimi qe bejm ne neper party,dasma, kshuqe, e kam len fare.
( Vallen e Kukesit e qaj) shaka!
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Vallaj 1 Vallezim Di Une Me Ja Udh Durt Nqaf ,Me I Meshtet Koken Ke Qafa ,Edhe Tu I Ciceru N`vesh :p:p:p
 

AbbA

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 13, 2010
Postime
33
Pikët
0
Vendndodhja
It doesn't matter :)
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

KAjtushka a pajtushka njeher si mesova emrin kesaj valleje :S, tallava,vallzim ,vallen e kuksit,vallen e rrajces, gajden ,etj se spo em kujtohen.kurse tangon cka :)
 

TIRONSJA

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 31, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Honelulu
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

vallahi vallen e tirones e qaj me lot vallzim te thjesht po se po me shume me pelqen tango maroj ..... ka noj njeri ne vallzim :d
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Kenge latine...
Sa per valle i kam shume qejf ne pergjithesi,pa bere shume perjashtime dhe vecantime te natyres Vallja e kesaj e vallja e asaj :)!!!
Valsi e Tango kerkon cik me teper praktike edhe stil ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Deri para nje viti nuk dija te kerceja valle. Me duhej te shkoja disa ore ne nje salle dance, sepse kisha dasmen e vellait. Duhet te isha nje nga hapesit e valles po ashtu dhe ne krushqi. Them se ja mora doren shume mire me 12 ore kurs qe bera. Po ashtu mesova me teper rreth valsit dhe tangos ne kurs. Me nje gure vrava tre zogje, me doli per mire ne ato oret e kursit qe vajta. Tani them se jam shume mire. Dikur kerceja shume mire dhe breakdance, edhe latinet i kerceja.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

keto vallzimet e shpicave i di gjitha ma me duhet kohe sa te nxehem dhe mos me dil para, tallava pajdushken mirepo e kam qejf edhe kete te shkret qyqekun

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=qPS1_Oboc8I"]YouTube- Arabisht qyqek kcim dhe kendim_dj_nino_pejoni.
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=wlqHuWISnqg"]YouTube- dans oriental din buric
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=OC5MzQuF_8U"]YouTube- Didem 10

kjo Didemi me loool e qan me lot qyqekun :p
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Te thaj per te kercyer,mos e pyesni fare aman :p!
Po u cova ne piste une,ska me shanc te ulem serish ne vend lol!
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Te gjitha vallet popullore.Disko-fox,dhe Valsa.
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=LmKB0nZBUhY&feature=related"]YouTube- Luan Rrapushi- Me ngadale vallen o


o po me ngadale moj vallen oooooooo se na pluhrose moj fustanin ooooooo
S s S s S s S s S s S
Vallja ime e preferuar.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Cilin vallzim e e luani me mir ëë

Vetem aheng te jet se vallai i qaj :p vdes me kercy icik me u cu sulem mo :D


Di me kercy valle tironse, tallava , ca kercime greke ( zembekiko me plq shum )
Dhe kte lloj kercimi qe se di si thon shqip :S

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=YamDoDK71Ds"]YouTube - Sadie BellyDance

p.s jo kaq mir sa kjo se :D
 
Top