• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

CityVille loja më e popullarizuar në Facebook

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Zynga, prodhuesi i lojërave për rrjetin Facebook sërish ka tejkaluar vetveten. Loja e re e kompanisë, CityVille, vetëm brenda një muaji ka grumbulluar mbi 60 milionë përdorues dhe ka arritur lojën tjetër hit të Zyngas – FarmVille.
Loja CityVille është e ngjashme me FarmVille, vetëm se ajo në vend të fshatit ndodh në qytet, e më së shpeshti e përshkruajnë si lidhje në mes të FarmVille e Sim City.Nuk është vështirë të supozohet se edhe CityVille do të jetë jashtëzakonisht e suksesshme, mirëpo është e dhëna se brenda gjithsej njëzet ditësh CityVille ka grumbulluar 16.8 milionë në ditë përdorues aktiv dhe me këtë duke arritur FarmVille e cila ka 16.4 milionë përdorues.

Gjykuar sipas shpejtësisë së rritjes së CityVille, mund të supozohet se brenda pak muajsh do ta la në hije FarmVille.
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,523
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: CityVille loja më e popullarizuar në Facebook

Ne fillim i kisha qef keto lojra...tani nuk kam me nerva te merrem me to ... :D
Po me çmendin ftimet nga shoqeria per te bere pjese ne loje ...pfffffff :p
 
Top