• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

C'mendim keni per Emo-t...?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

Emo-t jan pak a shume si metalaret qe pelqejne vetem nje lloj muzike, vishen dhe i presin floket ne modele jo shume te zakonshme dmth ato "lloj" njerzish bien ne sy per ate cfare jane,nuk e di po kam pare te tille si ne revista apo internet edhe me pelqejne...po jo te jem vete e tille...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

Me mire ta thoje "Goth Style" :)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

Kur kam qene rreth moshes 18 - 19 vjec, kam qene ndryshe nga shoqeria apo rrethi shoqeror. Vishesha me Converse (atlete), Jeans (Black/te zeza), bluzet (te zeza me te shkruar), varja zinxhira neper xhepa, floket i kisha tip Emo (te prera me shkallezim perpara, gjysem te gjata anash dhe mbrapa). Kam shume tattoo neper trup.

Po me kalimin e kohes, ndryshon dhe stili i te veshurit. Tani vishem sportiv gjate dites, kur jam ne pune normalisht duhet te jem i veshur serioz, ashtu ma kerkon pozicioni. Ndonjehere i rikthehem asaj veshjeje, kur shkoje ne ndonje club qe ka muzik te fort (Heavy Metal, Black Metal, Symphonic Metal, Pop Rock etj)
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,002
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

"Goth Style" Ku dominon e zeza ose ngjyrat e theksuara, tek disa njerez me duket sweet u pershtatet, por disa qe bejn shume tatoos edhe piercings nga nje her ngjajn si jasht`tokesor( pa ofendu askend) un syt kur i ly me te zez me duket pak e tepert jo ma te lyj buzet e zeza hahahaha se shof dot veten me sy:p
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

"Goth Style" Ku dominon e zeza ose ngjyrat e theksuara, tek disa njerez me duket sweet u pershtatet, por disa qe bejn shume tatoos edhe piercings nga nje her ngjajn si jasht`tokesor( pa ofendu askend) un syt kur i ly me te zez me duket pak e tepert jo ma te lyj buzet e zeza hahahaha se shof dot veten me sy:p

Me pelqejne po jo nuk jane fare ne stilin tim :)))
 

juveforever

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 25, 2010
Postime
26
Pikët
0
Vendndodhja
itali
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

akoma se kuptova cfare eshte "emo-t", nese dikush mund te me ndihmoje me ndonje foto, per te pasur nje fare ideje, se nuk e di se per cfare behet fjale?
 

juveforever

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 25, 2010
Postime
26
Pikët
0
Vendndodhja
itali
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

beh do te thoja dicka e lezecme ne kete mes, kam deshire ti kem floket kesht, edhe pse e di qe sme rrine
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

"Goth Style" Ku dominon e zeza ose ngjyrat e theksuara, tek disa njerez me duket sweet u pershtatet, por disa qe bejn shume tatoos edhe piercings nga nje her ngjajn si jasht`tokesor( pa ofendu askend) un syt kur i ly me te zez me duket pak e tepert jo ma te lyj buzet e zeza hahahaha se shof dot veten me sy:p
P.sh Une nuk i kam lyer kurre gishtat, nuk kam pasur piercing, po thjesht mbaja kete stil dhe kam shume tattoo. :D

P.s Po tani nuk me shkon ndermend, pasi eshte mosha, pozicioni i punes dhe menyra tjeter e jeteses. Qe mendon te ecesh perpara dhe te shikosh ne retrospektiv. Keto ishin gjera adoleshenteske, qe ne nje moment te benin te ndjeheshe mire dhe te ishe ne qender te vemendjes. Tani e kam potencialin e duhur qe ta rigjeje veten ne qender te vemendjes me forma te tjera, jo duke perdorur look-un.
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

Emo presin veten ne krah zakonisht qe te ndjejne dhimbje edhe jane zakonisht te stresuar..raste depresioni...zakonisht ne adoleshencen e hershme..shume tipa te ndjeshem..fshihen me shume tek ngjyra e zeze.pantallonat e ngushta fare dhe mendoj se duhet ti kushtojme shume vemendje pasi brishtesia dhe cdo fjale e thene mund te shkaterroje kete individ for life

eshte nje kenge ne youtube "I must be emo" eshte cik si funny po patet nerva shifeni :p
 

Kamela

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 25, 2010
Postime
29
Pikët
0
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

ok un kam qene dikur emo,jo se kam qene por visahesha ne stilin e tyre....me plq menyra e te veshurit kaq
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

Me duken "te frikshem" :p edhe pse mund te mos kene asgje te perbashket me ate qe kane brenda vehtes se tyre, ndoshta vec nje tendence trasgresive e asgje me shume.

Edhe nese do kisha ndonje deshire te tille me pare, kategorik do te ishte Refuzimi i prinderve e as do merrja guximin per keto.
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,682
Pikët
113
Përgjigje e: C'mendim keni per Emo-t...?

Dikur kam qen vet pak a shum e till,vishesha m tzeza lyhesha nga syt me vpenel tzi beja makiazh te erret.Madje asnje mashkull sme afrohej,me kishin frik :p
Pak a shum ndonjeher cdo njeri nkte jet ndjehet pak "emo"
Njerez jemi ndonjeher bejm ndryshime,ndonjeher qendrojm ashtu sic jemi.
 
Top