• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Gjithmone e me shpesh, njerez te moshave te ndryshem, meshkuj dhe femra po zgjedhin te bejne korigjime ne pamjen e tyre te jashtme kundrejt nje shume te madhe parash. Perfeksioni duket sikur po na diktohet.

Pse duhet te jemi perfekt nga dukja e jashtme, sepse ate mund ta modifikojme vet?

Apo per tu ndjere me mire me veten,.... apo ngaqe neper media gjithmone reklamohet rinia e perjetshme dhe ne ndihemi te detyruar te ndjekim rrjedhen?

Po sikur te mund te arrinim ne nje te ardhme te aferm te bejme ndryshime edhe ne pjesen tone mentale?

Si mendoni ju?
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Te gjithe ne ndodhemi ne nje shoqeri qe sot eshte teper e dhene mbas perfeksionimit.
Asgje nuk eshte perfekte ,ashtu dhe qenia njerezore.
Une nuk jam kunder kirurgjise estetike,perkundrazi jam pro per vete faktin se ne fatkeqesi,aksidente te ndryshme ,djegje kirurgjia estetike ben mrekullira.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
gjithçka qe shkon kunder natyres perjashto rastet e pashpresa te semundjeve esht jo e mir per njeriun
 

CarpeDiem

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Albania, Tirana
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Jam dakort me Stealth, njeriun nuk e ben paraqitja po ai cfare mendon vepron dhe ndjen....
 

tina-RTM

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
45
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtine
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

jam dakort vetem ne ato raste kur ke '' defekte ' te theksuar si psh : nje hunde e madhe , veshte llapush etj etj .......... ama per qellime te tjera te heq rrudhat apo bej gjoksin etj me duken shume te panevoshme dhe te pa logjikeshme rrudhat nuk dmth as nje gje sepse nje qe ka 50 vjeqe e te duket me ftyrene 20 vjeqes sikur as nuk ka logjike eshte gjendje e natyres njerezore mplakja duhet te pajtohemi me te ........
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Nuk jam askush per te paragjykuar personat qe i kryejne keto nderhyrje por personalisht nuk do kisha deshire ti praktikoja tek vetja ime!!! Nuk ka me bukur se origjinalja,e aq me teper aparenca fizike eshte e perkohshme!

Eshte njeriu dhe ajo qe perfaqesohet me dinjitetin,karakterin dhe shpirtin e tij qe e bejne ate perhere te deshirueshem dhe te bukur !
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Njerezit Bosh * nuk arrine te kuptojne sekretin e bukurise qe qendron brenda shpirtit te tyre
Cuditerisht jane gati te investojne per lukun (qe normalisht nderhyrjet te tilla kane edhe risk ) se sa per investimin e tyre shpirteror
Ka arrit kush t'i japi shpirtit shkelqim me ane te nderhyrjeve kirurgjikale??
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Njerezit Bosh * nuk arrine te kuptojne sekretin e bukurise qe qendron brenda shpirtit te tyre
Cuditerisht jane gati te investojne per lukun (qe normalisht nderhyrjet te tilla kane edhe risk ) se sa per investimin e tyre shpirteror
Ka arrit kush t'i japi shpirtit shkelqim me ane te nderhyrjeve kirurgjikale??


odikea eshte thjesht meraku per tu ndjere sa me mire me veten ska lidhje me shkelqimin e shpirtit e karakterin e tij/saj
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Me veten ? mire?
Ka gje, standarte te cilat percaktojne bukurin?
Shkelqimi i shpirtit eshte pika kyce per te sistemuar idet e Trurit :)
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,412
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Njeriu kur nuk esht i/e kenaqur me veteveten kerkon te kopjoj dike ose te duket si dikush qe mund ti duket i/e bukur. Kjo ndodh jo vetem ne lidhje me pamjen por, edhe me menyren e sjelljes kshuqe, per ata qe futen ne kte kategori operacioni plastik esht nje zgjidhje shume e mire. Per derisa disa njerez i ben te lumtur skam gje kundra, per vete nuk behet fjal ti drejtohem kirurgjis, thjesht emisionet qe kam ndjek ne lidhje me kte tem me kan tmerruar, sdua te kem asnje gje me teper se ckam.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Gjithmone e me shpesh, njerez te moshave te ndryshem, meshkuj dhe femra po zgjedhin te bejne korigjime ne pamjen e tyre te jashtme kundrejt nje shume te madhe parash. Perfeksioni duket sikur po na diktohet.

Pse duhet te jemi perfekt nga dukja e jashtme, sepse ate mund ta modifikojme vet?

Apo per tu ndjere me mire me veten,.... apo ngaqe neper media gjithmone reklamohet rinia e perjetshme dhe ne ndihemi te detyruar te ndjekim rrjedhen?

Po sikur te mund te arrinim ne nje te ardhme te aferm te bejme ndryshime edhe ne pjesen tone mentale?

Si mendoni ju?

Une per vete jam kundra kesaj. Ne nuk kemi cfare te fshehim njerzit nuk duken kurre nga pamja e jashtme por nga zemra qe ata kane.
Per sa i perket ndryshimeve mentale desha ti them InTeRiStE x SeMpRe qe ne jemi vazhdimisht ne nje ndryshim mental njeriu eshte vazhdimisht ne nje ndryshim mental sepse ai gjithmone ndryshon pikemajet e veta kjo eshte nje ceshtje shume e nderlikuar dhe eshte nje fjale e urte e popullit shqiptar : Sa te rrosh do mesosh.
Do apo sdo ti InTeRiStE x SeMpRe do e pesosh ndryshime mentale qe ti pershtatesh jetes dhe te mbijetosh ose perndryhe do te zhdukesh.
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Angel'Boy konfidenca e njeriut eshte kryesore,e ajo gjendet nga te ndierit mire.Nderhyrja eshte thjesht respekti per veten,gjithesi secili ka mendimin e tij.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Angel'Boy konfidenca e njeriut eshte kryesore,e ajo gjendet nga te ndierit mire.Nderhyrja eshte thjesht respekti per veten,gjithesi secili ka mendimin e tij.
Dhe ti mendon qe duke kryer nderhyrje Respekton veten ?
Me fal po ketu nuk jam dakort ti duke ndryshuar veten tende thjesht ke kenaqur Egon e dikujt duke mos respektuar veten tende sepse nqs nje njeri te pelqen ty ai duhet te pelqeje per ate cka je jo per ate cka dukesh.
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Eshte tjeter gje bukuria shpirterore sic e theksova me lart e lejme me nje ane,po flas per bukurine fizike perderisa njerezit i ben te ndihen mire le ti bejne ato
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

ska gje te keqe nese behen ne kohen e duhur dhe pa teprime , pse keq eshte me pa vehten ne pasqyre e te pelqeje fytyra jote ?
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

asnjehere se kisha be nje gje te till jam kjo qe jam e shkurt e gjate, e bardh e zez, e trash e dobet sikur me ka fal Zoti dhe pik :):p
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Keshtu sic me fali nena Natyr do jem ;)
Jam kundra dhe ju sugjeroj tgjitha vajzave qe duan tnderhyjn.
"Qendroni ashtu sic jeni,vlersoni veten ashtu sic jeni.Askush sesht perfekt,kenaquni kur shikoni veten npasqyr.Mendoni per ata qe jan te verber,shurdh apo per njerezit qe nuk ecin dot por qendrojn te burgosur pas nje karrigie" :( :(
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: C'mendoni per nderhyrjet kirurgjikale estetike?

Kshu thua tani ti o goc, por kushedi ç'mendime do kesh kur te kalosh 40-tat. :p
 
Top