• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Comlek me mish vici

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Per 6 persona

1kg mish vici ( tul )

1 kg qepe te njoma

150 gr gjalp,,pak vaj

1 gote vere e bardhe

4-5 domate te pjekura te qeruara e te prera holle

2 thelbinj hudher

2 gjethe dafine

pak rozmarine,,krip piper,,selino

2 karrota,miell

2 specas jeshil prere ne shirita

PERGATITJA

*Nje dite me pare se te gatuani comlekun perzieni ne nje tas,,mishin karroten e grire specat ,,rozmarinen ,selinon

*diten tjeter vendosni tenxheren me fund te trashe me pak vaj e gjysmen e gjalpit,,,lyeni copat e mishit me pakez miell dhe skuqini per pak minuta shuani me vere dhe me lengun e tasit e nje dite me pare me gjith perberesit e atyshem

*skuqni qepet me domatet me pjesen tjeheter te gjalpin per pak minuta ne nje tigan dhe hidhni te mishi

*hidhni kripen dhe piperin ,rregulloni per uje nqse eshte e nevojshme

* i lini te zihen ne zjarr te avashte per 1 ore e gjysem derisa te mbetet pak salce
 
Top