• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Coursera

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,420
Pikët
113
Keni provuar ndonjehere kete website per te bere kurse falas qe ofrohen nga universitete te ndryshme te botes...?
nese po mund te ndani pershtypjet tuaja
Shume e mire. Para disa vjetesh se paku.
 

DUA

V.I.P
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
4,290
Pikët
133
Jo nuk e kam provuar. Gjatë semestrit të metodave kuantitative, kishim të përfshirë SAS (program statistikor për teste dhe analiza të avancuara) dhe me këtë rast kam hulumtuar pak për programe të ndryshme.
E pash ashtu shpejt në coursera dhe mbase e filloj këtë gjuhën programuese Python. 🙂
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,351
Pikët
113
Vendndodhja
Honolulu
Me duket se kam provuar ne 2013/2014 ndonje kurs mirepo nuk kam mbaru shkaku i jo-konsistences, keta kane edhe mini-degrees p.sh ne bashkepunim me Google dhe disa kompani tjera. Mendoj se ja vlejn.

Diqka e ngjashme eshte edhe: https://www.edx.org/, dhe Udacity: https://www.udacity.com/

Personalisht kam LinkedIn Learning dhe PluralSight, dhe tashi do beje subscription vjetore ne FrontEndMasters, por mua me interesojne ne specifike tema ne profesion. Por kisha dashur edhe diqka permisim ne soft skills.
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
39,406
Pikët
113
flm per infot qe keni sjell , do i shoh kto links te hawk gjithashtu
 

Solon12

Super Anëtar
Anëtar
Jun 1, 2020
Postime
211
Pikët
43
kjo coursera ofron certifikatet per resume? I applied to several universities but they're costly
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
39,406
Pikët
113
Çertifikatat i kanë me lekë, po që një pjesë e mirë e tyre janë goxha me çmim të arsyeshëm, dhe them se ja vlejnë.
i kam pare qe ofrojne dhe me para pervec free , besoj jan te mira
 
Top