• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

C'po ndodh me koronavirus?!(7)

Status
Temë e mbyllur.

PuffetiNa

MbetiTeThemiNaIshteNjeher
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
10,013
Pikët
83
Haha
Dje i rrahen ... sot ju bejn serenat
A nuk ju duket se jan be me keq se corona ?
Te pakten coran njehre ta fut kollitmen dhe vdes ndersa kta ha dru dhe ja fut valles
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
6,651
Pikët
113
Të ka faj brryli....

Në komunizëm të gjithë besonin dhe qanin se pas vdekjes së Enver Hoxhës do përmbysej bota. Jo u gabuan. Fundi i botës qenkësh pas vdekjes së Nexhmijes.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
2,672
Pikët
63
Vendndodhja
Tirane
Të ka faj brryli....

Në komunizëm të gjithë besonin dhe qanin se pas vdekjes së Enver Hoxhës do përmbysej bota. Jo u gabuan. Fundi i botës qenkësh pas vdekjes së Nexhmijes.
mos ka vdek nga corona dhe kjo ore -qesh- -qesh- -qesh-
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
16,494
Pikët
113
Akoma nuk e ke kuptuar se ishte video fake algjeriane e atij legenit benevreq.
Ok pune e madhe. Ku ish problemi se u ben presion me mos dal?? A thu se e beri me gjithe mend. E thena/postimi i nje video me te beren realitet jane shume larg. So get over. Lol
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
8,282
Pikët
113
Ok pune e madhe. Ku ish problemi se u ben presion me mos dal?? A thu se e beri me gjithe mend. E thena/postimi i nje video me te beren realitet jane shume larg. So get over. Lol
Po gazin kimik e perdori 3 muj, Dje e kishin pallu ne dri nje familje komplet te Siri kodra,..

Policia, qe duam.

Psh me te shalu ne dru policet e NJ ty ca do thoje?..:D
 

rowe

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
12,768
Pikët
113
Vendndodhja
United States of America
Ok pune e madhe. Ku ish problemi se u ben presion me mos dal?? A thu se e beri me gjithe mend. E thena/postimi i nje video me te beren realitet jane shume larg. So get over. Lol
Kishte nderhyre direkt ambasadori spanjoll, nuk eshte kjo policia spanjolle....edi rama nuk e heq videon, thot ky eshte standarti shqiptar....ke idene cfar eshte algjeria???? Diktatura me e eger ne bote bashke me korene veriore.
Tashme nuk ka as parlament(ai cop cop parlament rilindas), nuk ka me ligje. Tani ka nje ferme orwelliane, ku ligji eshte facebook i edi rames. Kjo eshte e frikshme. Ne mbarim te periudhes se virusit, shqiptaret do gjejne veten ne diktature te tipit algjerian.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
16,494
Pikët
113
Kishte nderhyre direkt ambasadori spanjoll, nuk eshte kjo policia spanjolle....edi rama nuk e heq videon, thot ky eshte standarti shqiptar....ke idene cfar eshte algjeria???? Diktatura me e eger ne bote bashke me korene veriore.
Tashme nuk ka as parlament(ai cop cop parlament rilindas), nuk ka me ligje. Tani ka nje ferme orwelliane, ku ligji eshte facebook i edi rames. Kjo eshte e frikshme. Ne mbarim te periudhes se virusit, shqiptaret do gjejne veten ne diktature te tipit algjerian.
Shoku, nuk ka bere gje. Thjesht me I tremb. Se nuk marrin vesht!!! Doganieri, ketu kur thone mos dil, nuk del njeri. Sot Manhattan ishte Bosh!! Nga city that never sleeps to empty streets.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
52,827
Pikët
113
Kishte nderhyre direkt ambasadori spanjoll, nuk eshte kjo policia spanjolle....edi rama nuk e heq videon, thot ky eshte standarti shqiptar....ke idene cfar eshte algjeria???? Diktatura me e eger ne bote bashke me korene veriore.
Tashme nuk ka as parlament(ai cop cop parlament rilindas), nuk ka me ligje. Tani ka nje ferme orwelliane, ku ligji eshte facebook i edi rames. Kjo eshte e frikshme. Ne mbarim te periudhes se virusit, shqiptaret do gjejne veten ne diktature te tipit algjerian.
Prit prit se mbase e provon aty. 😜

Administrata Trump kërkon fuqi të jashtëzakonshme, pezullim të drejtash kushtetuese të qytetarëve
March 22, 2020 15:21
Administrata Trump kërkon fuqi të jashtëzakonshme, pezullim të drejtash kushtetuese të qytetarëve
Qeveria amerikane i ka kërkuar Kongresit marrjen e kompetencave të jashtëzakonshme dhe pezullimi i disa të drejtave kushtetuese të qytetarëve. Sipas një raportimi nga POLITICO, Departamenti amerikan i Drejtësisë i ka kërkuar Kongresit pajisjen me pushtetin për t’u kërkuar gjyqtarëve të mbajnë nën arrest njerëzit për një kohë të papërcaktuar, gjatë gjendjes së jashtëzakonshme.
Admisnitrata Trump kërkon, gjithashtu, pezullimin e afateve të hetimeve nga ana e prokurorisë, zgjatjen e afateve për parashkrimin e krimeve, vendosjen e procedurave të veçanta për zhvillimit të proceseve gjyqësore, ndryshimin e mënyrës së trajtimit të kërkesave për azil, etj.
Këto janë vetëm disa nga kompetencat që qeveria amerikane po kërkon të marrë me qëllim përballjen me krizën e shkaktuar nga epidemia e koronavirusit.
Sidoqoftë, ato kanë pak gjasa të miratohen nga Kongresi i cili kontrollohet nga shumica demokrate.
 

rowe

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
12,768
Pikët
113
Vendndodhja
United States of America
Shoku, nuk ka bere gje. Thjesht me I tremb. Se nuk marrin vesht!!! Doganieri, ketu kur thone mos dil, nuk del njeri. Sot Manhattan ishte Bosh!! Nga city that never sleeps to empty streets.
Po komandon nje shtet pa dekrete, pa ligje, po komandon me facebook. Kjo eshte e frikshme.
Nuk ekziston me shteti me ligje, shteti eshte fejsbuku i edi rames. E ardhmja e shqiptareve eshte e frikshme pas virusit.
Tradita e shtetit fejsbukjan u shtrua.....formalisht dulla dikur mblidhte ca antare byroje, dhe aty diskutohej vertet. Skizofrenia e edvin rames nuk njeh kufi.
Shtet Orwellian.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
21,176
Pikët
113
Shoku, nuk ka bere gje. Thjesht me I tremb. Se nuk marrin vesht!!! Doganieri, ketu kur thone mos dil, nuk del njeri. Sot Manhattan ishte Bosh!! Nga city that never sleeps to empty streets.
sapo tha guvernatori Andrew, qe neser do kete leter higjenike.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
52,827
Pikët
113
Mos qaj hallin tim.
Mbaj mend kete qe po te them.
Nga diktatura e hane ne bythe dhe vete militantet e diktatures.
Ke iluzion fals se je i privilegjuar.
Ti ke shkarë, ik bëj njëher testin për covid-19 😜
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
8,282
Pikët
113
Mos qaj hallin tim.
Mbaj mend kete qe po te them.
Nga diktatura e hane ne bythe dhe vete militantet e diktatures.
Ke iluzion fals se je i privilegjuar.
Kta te gramozin nuk e hane, j...lol

Do ja japin ne formee smoothi,
 
Last edited:
Status
Temë e mbyllur.
Top