• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dajak pse dëshiroi t’i kishte pesë gra!

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Një burrë nga Pakistani “hëngri dajak” pasi nxiti zemërimin e grave të tij kur ua kumtoi lajmin se dëshironte ta sillte edhe një grua tjetër në shtëpi. Mian Ishaq ka tri gra, por dy prej tyre ishin të bindura se ai po mbante edhe një grua fshehurazi dhe po planifikonte të martohej edhe me një tjetër.
Për këtë arsye gratë Mehvish dhe Uzma gjatë dasmës së një miku e rrahën bashkëshortin e tyre me këpucë. “E dimë se po dëshiron të martohet prapë, për herë të pestë dhe për këtë arsye ai meriton poshtërimin publik”, thanë gratë e zemëruara.

Akuzat e tyre Miani i shkretë i hodhi poshtë duke thënë se nuk ekziston as gruaja e katërt, ndërsa për të pestën as që i kishte vajtur mendja ndonjëherë. Për ta komplikuar situatën edhe më shumë Mahvish dhe Uzma janë të bindura se ai gënjen dhe kërkuan shkurorëzim. Në Pakistan burri lejohet t’i ketë katër gra, por secila prej tyre duhet trajtuar barabartë.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Dajak pse dëshiroi t’i kishte pesë gra!

lol ishalla nuk vjen ke ne ky zakon qe te marin burrat ka 4 gra ...``grusht``
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
Përgjigje e: Dajak pse dëshiroi t’i kishte pesë gra!

lol ishalla nuk vjen ke ne ky zakon qe te marin burrat ka 4 gra ...``grusht``
Une di qe kane dy,100% e sigurte kjo,dhe jo ne Pakistan.
Kur dalin perjashta,behen edhe tre numer tek nuk shkon.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Dajak pse dëshiroi t’i kishte pesë gra!

-bla-tallafere
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,373
Pikët
113
Përgjigje e: Dajak pse dëshiroi t’i kishte pesë gra!

Eshte me se e vertete,por nuk ja konvenon ndonjeres-gjynaf-
 
Top