• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

DASH shpall "Non Grata" Sali Berishen

Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,758
Pikët
113
Me kete urdher egzekutiv, a marin gje pronaret e ligjshem pronat qe iu jan grabitur ne koh te dulles dhe ta pas-dulles?
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,758
Pikët
113
Ka disa te verteta ne kete konstatim te Kac Myfkarajt
Mund te kete ca te verteta tek konstatimet e kaçit, por keto nuk jane as gje e re, as edhe te vetmet. Çeshtja eshte se çfar behet me keto te verteta. A jemi te zot qe keto konstatime ti ballafaqojme si me politik-shtet(k)aret keqberes tane ashtu dhe me ata qe qendrojne prapa tyre. Une per vete mund te dij edhe ndonje element plus per "pro-amerikanizmin" e saliut ne kurriz te sovranitetit dhe financave te Shqiperise per te perfituar ne interes vetjak perkrahjen e SHBA.

Pra, cilat mekanizma politiko-shteterore do ta benin te pamundur "shitjen" e politikan-shtet(k)areve tane ne kurriz te vendit e popullit tone aq te shumevuajtur.

Une e shoh qendrimin e Departamentit te Shtetit dhe ate te Shtepise se Bardhe si nje oportunitet (mbase i paperseritshem) per te krijuar mekanizmat ligjore perkatese politike, shteterore e administrative qe te kufizojne ne maksimum "lirshmerine" e politik/shtet(k)areve tane. Ketu nevojitet vullneti i pozit-opozitave, te cilat as nuk e kan aktualisht ne rendin e dites, as edhe jane te interesuar per keto mekanizma aq te domosdoshme perkundrejt korrupsionit te brendshem, lidhjeve klanore e deri ne ato nderkombetare.

Persa i takon te "vertetave" ne adrese te pales amerikane, ketu vepron, si edhe dikur, gjetja e fajtorit tek te tjeret. A jemi ne ne gjendje qe t'i kundervihemi apo te "rregullojme" praktiken, fjala vjen, te departamentit amerikan te shtetit?

Rregulli i arte eshte qe ne nuk mund te ndryshojme te tjeter - ne mund e duhet te ndryshojme veten, me shprese per mire e me mire.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,620
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
E la te kuptohet dje se nuk perjashtohet mundesia te rilthehet. Dhe ne fakt nese ai do te rikthehet nuk ka kush e ndalon se partia e tije eshte de facto PDja
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
8,187
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Do ja japi dhendrit.
Thuaj ti pastaj që nuk e dashurojmë dhunën ne!!!!?
Të gjithë "çiljetat" në luftë për çeshtjen e PARTISË të jeni gati!
 

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,669
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Thuaj ti pastaj që nuk e dashurojmë dhunën ne!!!!?
Të gjithë "çiljetat" në luftë për çeshtjen e PARTISË të jeni gati!
Dashurojne lekun.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,758
Pikët
113
Thenie e nje nga muçat:
"Të kërkosh prova që Sali Berisha është i korruptuar dhe se ai ka minuar demokracinë shqiptare është njësoj si të kërkosh prova se Liria është bashkëshortja e tij."
-qesh- -qesh- -qesh- -qesh- -qesh-
 
Top